Potrebna pomoc oko pumpe za vodu.

zx je napisao(la):
North, saznaj da li su pumpe upotrebljive za bunare ili vodovod i ako jesu napravi cenu. U tom slučaju mogu da prosledim ponudu čoveku.
PUmpe su sigurno ispravne,nisu koriscene nove stigle i sad nam stoje.
Sutra ce brat slikati plocice,a kako ja da znam da li su za bunare i navodnjavanja??
poslao sam ti p.p. sa cenama
 
Ona leva je sigurno cirkulaciona pumpa ta nije za bunare, a ona desna kad se desifruju plocice na pumpi i motoru.
 
nemoze da vuce iz dubine.pitacu ti sutra za te pumpe drugara on drzi servis i prodaju pumpi za vodu pa ti javljam
 
One su bile namenjene za febriku i halu,tako da sigurno nisu namenjene za zalivanje,a da li ipak mogu da vuku vodu iz bunara to stvarno ne znam.

Post je spojen: [time]1272313080[/time]
_________________________________________________
Vidim da je ona na limundu 200e,a ja bih dao obe za te pare.
 
Leva je za sistem grejanja gde imas izjednacen pritisak i na usisu i na izlazu, zato ih i nazivaju mesalica, cirkulaciona.

Desna.Takve jednostepene pumpe pravi i Sever Subotica za hidrofore samo sto ne mogu nagurati vise od 3-4 bara.
Sto vise lamela/stepena/ ima povecava mu se radni pritisak.
 
Ovo je malo bolja marka,nije made in Srbija,Kina,Turska...dal' svedska,norveska ili tamo neka skandinavska zemlja pravi,kvalitet je zagarantovan.
 
I one Ruske kame su jednostepene i ima koja traje dest godina a ima koja crkne za godinu. Sigurno da je zapadna bolja ali i ona moze da crkne isto ko i ruska.
 
Verovatno supredvidjene za grejanje jer je osovina odvojena i ima deo za hladjenje da se ne bi grejao motor sa fluidom. Bar mi tako izgleda na sliki :)
 
Danas mi je stric poslao SMS i ocitao je detaljno oznake na obe pumpe.
Leva sa slike: Marka Efaces 1.50/1.80kw-220-240V/250-280V, 1380-1650o/min, 6.80/6.80A 3.90/3.90A. Carne fluid sistem-max pritisak 16bara,max temp 120*C.


Za vecu,desnu sa slike: Efaces portugal 4.0/4.8kw, 2875/3450o/min, 50/60 trofazni, 380-415/440-480V, 8.2/8.2A carne fluid sistem,max pritisak 10bara,max temp 110*C, duty flow 46.55 M3/HR,duty head 139KPA.
 
Taj oglas sa limunda je moj, ustvari pumpa je jednog mog prijatelja... a oglašava se već više od mesec dana i niko je ne ferma..... te pumpe što si slikao nisu za bunar dobre jer nemogu da vuku vodu iz dubine(to znam jer je moj otac bio u upravi mikrovodovodne zajednice, pa sam viđao pumpe koje se koriste za bunare)
 
To su cirkulacione pumpe samo za velike sisteme, fabkike ili za zgrade sa 10-15 spratova.
 
Nazad
Vrh