Poteznice za traktore

Donja mi ne treba, nemam potrebu za njom. A fabrička poteznica mora da se skida kad se koristi kardan, a to je muka, bar za mene. Teška je, na jedan od šrafova ne može da naiđe gedora (preblizu je bočnoj stranici), mora dva čoveka da je stavljaju jer ne mogu da je držim i zavrćem šraf istovremeno. To je jedini razlog zašto sam uopšte i dirao poteznicu...

E sad, hteo sam da kompletnu poteznicu pravim novu baš da bi fabrička ostala za svaki slučaj ako nekad zatreba donja poteznica, ali ovako je bilo mnogo lakše da se uradi. A oni polukrugovi i poluga sa "ustima" su mi ostali, ako na njih misliš, nisam ih bacio. A video sam da ta fabrička poteznica može da se nađe po oglasima ako baš nekad zatreba...
 
Ranije sam i ja tako radio, skidao samo rudicu i pazio da priključak dignem samo toliko dok kardan ne dođe do onih polukrugova. To je moglo samo za ciklon i prskalicu, ali ne i za sejalicu. Pa i tako je bilo nesigurno jer nezgodni Rakovičin hidraulik oće da pobrljavi (ili ja slučajno povučem ručicu) i podigne skroz radilo_Onda sam se jednom zeznuo i ostavio poluge u šlicevima i na neravnoj leniji mi je skočio ciklon pa se kardan malo ulubio. Onda sam produžio podizne poluge toliko da kod max visine kardan ne udari u te polukrugove na poteznici, ali je opet bilo kuršlusa, na ciklonu sam prepravljao kačenje da se malo odvoji ciklon u nazad pošto mu smetaju blatobrani od Rakovice, to je dovelo do višeg podizanja, naravno nije mi to ni palo na pamet i opet sam zezno kardan. Od tad sam stalno skidao poteznicu, ali kao što rekoh nije baš ni lako ni brzo... U proleće mi treba prvo ciklon, pa sejalica, pa prskalica, a u međuvremenu uvek treba makar jednom zakačiti prikolicu... Ovako skinem ova usta za čas i vratim ih isto tako, i ne mislim više o kardanu
 
Da li poteznica od R65 pasuje na R60. Predpostavljam da ide rupa na rupu, ali ne znam da li je precnik srafova isti?
 
Da li neko ima ovakvu poteznicu samo za drugu kategoriju kačenja da mi izmeri prečnik rupa na njoj? Ova mi je od fergusona a treba mi za Zetor 7011.
 
Mislim da je ovo prava tema da postavim pitanje. Moze li mi neko objasniti sta znaci "kategorija kacenja" kod traktora? Npr. I kategorija, ili II. Sta je to uopste i kakva je razlika?
 
Rupa na kugli utege koji je fi u milimetrima.. 22fi je prva,28 fi druga,38 fi je treca,na 533 ,542 je prva fi 22,,,,558 565,577 su druge to jest deblji je fi 28,nadam se da si sad shvatio.
 
1_59311005_kugla%20toplinga.jpg
 
Gde bi se mogao naci topling za Yto 904? Osim u Agrovojvodini.... Ili samo ona polutka sto se navija. U Agrovojvodini imaju samo komplet.
 
Nasao u jednoj radnji kao univerzalni za 6100 dinara.
A I ja razmisljao da uzmem od Rusa. Od 820 je 6.000 originalni, aod 122.1 10.300 dinara.
U Agrovojvodini za Yto 904 12.300 dinara.
 
Pozdrav svima,izvinjavam se ako sam promasio temu,ali istu nisam nasao nigde na sajtu,jel zna neko ko je proizvodjac ove automacke kuke na slici koju sam postavio,rec je o domacem proizvodjacu,ali nikako ne mogu da provalim o kom je...trebala bi mi kuka za traktor ali mi se ne kupuju Turske i Indijske,nekako mi ne ulivaju poverenje,uzeo bih od ovog proizvodjaca
samo sto ne mogu da provalim koji je.Tu gde sam nasao ovu sliku (na kp) covek je posrednik,i nema ih na stanju,pa sam mislio da probam direktno kod proizvodjaca...ili ako neko zna gde moze da se kupi kvalitetna kuka za IMT 565 neka kaze,bicu mu zahvalan...pozdrav
pokusavam da okacim sliku direktno ali nesto nece,evo linka od slike https://pasteboard.co/JcJFEbp.png
 
Da,nisam spomenuo najbitnije,ko otvori sliku videce da ima utisnuto slovo M na ploci,jedino po tome ako neko zna gde se prave...pozdrav
 
Nazad
Vrh