Poteznice za traktore

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.032
Donja mi ne treba, nemam potrebu za njom. A fabrička poteznica mora da se skida kad se koristi kardan, a to je muka, bar za mene. Teška je, na jedan od šrafova ne može da naiđe gedora (preblizu je bočnoj stranici), mora dva čoveka da je stavljaju jer ne mogu da je držim i zavrćem šraf istovremeno. To je jedini razlog zašto sam uopšte i dirao poteznicu...

E sad, hteo sam da kompletnu poteznicu pravim novu baš da bi fabrička ostala za svaki slučaj ako nekad zatreba donja poteznica, ali ovako je bilo mnogo lakše da se uradi. A oni polukrugovi i poluga sa "ustima" su mi ostali, ako na njih misliš, nisam ih bacio. A video sam da ta fabrička poteznica može da se nađe po oglasima ako baš nekad zatreba...

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.032
Ranije sam i ja tako radio, skidao samo rudicu i pazio da priključak dignem samo toliko dok kardan ne dođe do onih polukrugova. To je moglo samo za ciklon i prskalicu, ali ne i za sejalicu. Pa i tako je bilo nesigurno jer nezgodni Rakovičin hidraulik oće da pobrljavi (ili ja slučajno povučem ručicu) i podigne skroz radilo_Onda sam se jednom zeznuo i ostavio poluge u šlicevima i na neravnoj leniji mi je skočio ciklon pa se kardan malo ulubio. Onda sam produžio podizne poluge toliko da kod max visine kardan ne udari u te polukrugove na poteznici, ali je opet bilo kuršlusa, na ciklonu sam prepravljao kačenje da se malo odvoji ciklon u nazad pošto mu smetaju blatobrani od Rakovice, to je dovelo do višeg podizanja, naravno nije mi to ni palo na pamet i opet sam zezno kardan. Od tad sam stalno skidao poteznicu, ali kao što rekoh nije baš ni lako ni brzo... U proleće mi treba prvo ciklon, pa sejalica, pa prskalica, a u međuvremenu uvek treba makar jednom zakačiti prikolicu... Ovako skinem ova usta za čas i vratim ih isto tako, i ne mislim više o kardanu

bata87

Član
Učlanjen(a)
13 Maj 2011
Poruka
516
Da li poteznica od R65 pasuje na R60. Predpostavljam da ide rupa na rupu, ali ne znam da li je precnik srafova isti?

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
2.875
Da li neko ima ovakvu poteznicu samo za drugu kategoriju kačenja da mi izmeri prečnik rupa na njoj? Ova mi je od fergusona a treba mi za Zetor 7011.

Tuki

Član
Učlanjen(a)
6 Maj 2013
Poruka
160
Mislim da je ovo prava tema da postavim pitanje. Moze li mi neko objasniti sta znaci "kategorija kacenja" kod traktora? Npr. I kategorija, ili II. Sta je to uopste i kakva je razlika?

steva44

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2011
Poruka
2.416
Rupa na kugli utege koji je fi u milimetrima.. 22fi je prva,28 fi druga,38 fi je treca,na 533 ,542 je prva fi 22,,,,558 565,577 su druge to jest deblji je fi 28,nadam se da si sad shvatio.

Manjevic

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Maj 2011
Poruka
5.394
Gde bi se mogao naci topling za Yto 904? Osim u Agrovojvodini.... Ili samo ona polutka sto se navija. U Agrovojvodini imaju samo komplet.

Manjevic

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Maj 2011
Poruka
5.394
Nasao u jednoj radnji kao univerzalni za 6100 dinara.
A I ja razmisljao da uzmem od Rusa. Od 820 je 6.000 originalni, aod 122.1 10.300 dinara.
U Agrovojvodini za Yto 904 12.300 dinara.

Vrh