Postupak sa prasićima od sise do zalučenja.....saveti zlata vredni

Zeleo bih svima da se zahvalim na pomoci i savetima..evo da se pohvalim da sam posle duzeg vremena prosao bez uginuca u leglu

- - - - - - - - - -

rano privikavanje na hranu.zakiseljivac hrane.uobroceno hranjenje po odbicu 10 dana..temperatura objekta zbog prehlade
 
jedno pitanje za iskusne uzgajivace prasadi,jeli neko pokusao sa bonni m direktno da pređe na hranjenje sa suggi ili porki,bez da hrane sa onim predstarterom prekern? hvala unapred
 
Pantent koristim lepo napreduju.Hvala bogu nisam imao nekih velikih problema sa njima u poslednje vreme.
 
Da li je neko od vas probao, da ne uvodi restrikcije u ishrani prasadi nakon zalucenja, tj da imaju hrane po volji (pune hranilice), kod mene par njih tako hrani i kazu nemaju problema sa prolivom, edemom i sl. Fora je da hraniice budu pune stalno i oni jedu konstatno koliko im treba i navodno ne mogu da se prejedu. Ne znam da li smem da probam..Znaci dosta, ne gube nista.
 
Ja sad sa prasadima odvajam da jedu starter odvojeno od krmace ,ono sa nasisaju vamo posle gladuju i tako u krug i eto proliva juce dao sam tilovet, a danas moras da dam preko krmace antibiotike.
 
Da li je neko od vas probao, da ne uvodi restrikcije u ishrani prasadi nakon zalucenja, tj da imaju hrane po volji (pune hranilice), kod mene par njih tako hrani i kazu nemaju problema sa prolivom, edemom i sl. Fora je da hraniice budu pune stalno i oni jedu konstatno koliko im treba i navodno ne mogu da se prejedu. Ne znam da li smem da probam..Znaci dosta, ne gube nista.
Kod mene budu samo nekoliko dana posle zalucenja obroceni,posle dobiju punu hranilicu,i nema nikad problema.Prvi dan kad dobiju da jedu po volji malo se prejedu,posle sve normalno.
 
moje razmisljanje oko ovih situacija da kad se prasad nauce na sisi da jedu predstarter onda nema problema....a i krmace koje sy na ispustu i setaju daju jacu prasad
 
Pozdrav svima, imam 12 prasadi starosti 10 dana i danas sam krenuo sa Pantelic mlecnim pred starterom, pa me interesuje koliko da im dajem I da li je rano za pred starter?hvala unapred
 
dok su sa krmacom dajem im koliko mogu mada ne mogu puno,kada ih zalucim uobrocim ih par dana i vodu takodje... sledecu turu cu zaluciti na pune hranilice da vidim sta ce biti
 
Nazad
Vrh