Postupak sa prasićima od sise do zalučenja.....saveti zlata vredni

mladja kg

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
462
Zeleo bih svima da se zahvalim na pomoci i savetima..evo da se pohvalim da sam posle duzeg vremena prosao bez uginuca u leglu

- - - - - - - - - -

rano privikavanje na hranu.zakiseljivac hrane.uobroceno hranjenje po odbicu 10 dana..temperatura objekta zbog prehlade

Veseljak

Član
Učlanjen(a)
8 Maj 2013
Poruka
45
jedno pitanje za iskusne uzgajivace prasadi,jeli neko pokusao sa bonni m direktno da pređe na hranjenje sa suggi ili porki,bez da hrane sa onim predstarterom prekern? hvala unapred

milan992

Član
Učlanjen(a)
5 Feb 2013
Poruka
788
Pantent koristim lepo napreduju.Hvala bogu nisam imao nekih velikih problema sa njima u poslednje vreme.

Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
538
Da li je neko od vas probao, da ne uvodi restrikcije u ishrani prasadi nakon zalucenja, tj da imaju hrane po volji (pune hranilice), kod mene par njih tako hrani i kazu nemaju problema sa prolivom, edemom i sl. Fora je da hraniice budu pune stalno i oni jedu konstatno koliko im treba i navodno ne mogu da se prejedu. Ne znam da li smem da probam..Znaci dosta, ne gube nista.

milan992

Član
Učlanjen(a)
5 Feb 2013
Poruka
788
Ja sad sa prasadima odvajam da jedu starter odvojeno od krmace ,ono sa nasisaju vamo posle gladuju i tako u krug i eto proliva juce dao sam tilovet, a danas moras da dam preko krmace antibiotike.

Bane_93

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2014
Poruka
100
Da li je neko od vas probao, da ne uvodi restrikcije u ishrani prasadi nakon zalucenja, tj da imaju hrane po volji (pune hranilice), kod mene par njih tako hrani i kazu nemaju problema sa prolivom, edemom i sl. Fora je da hraniice budu pune stalno i oni jedu konstatno koliko im treba i navodno ne mogu da se prejedu. Ne znam da li smem da probam..Znaci dosta, ne gube nista.
Kod mene budu samo nekoliko dana posle zalucenja obroceni,posle dobiju punu hranilicu,i nema nikad problema.Prvi dan kad dobiju da jedu po volji malo se prejedu,posle sve normalno.

mladja kg

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
462
moje razmisljanje oko ovih situacija da kad se prasad nauce na sisi da jedu predstarter onda nema problema....a i krmace koje sy na ispustu i setaju daju jacu prasad

markopop

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2014
Poruka
45
Pozdrav svima, imam 12 prasadi starosti 10 dana i danas sam krenuo sa Pantelic mlecnim pred starterom, pa me interesuje koliko da im dajem I da li je rano za pred starter?hvala unapred

marko kremna

Član
Učlanjen(a)
7 Okt 2013
Poruka
65
dok su sa krmacom dajem im koliko mogu mada ne mogu puno,kada ih zalucim uobrocim ih par dana i vodu takodje... sledecu turu cu zaluciti na pune hranilice da vidim sta ce biti

Vrh