Postupak sa prasićima od sise do zalučenja.....saveti zlata vredni

Najbolji predstarter koji sam ja davao je pikolo od josere,njega su najranije pocinjali jesti,7,8 dan,nazalost vise ga ne uvoze,bio je i jako skup oko 230 din po kg al mi je vazno samo da projedu pa sam posle nastavljao sa boni m,a u 4nedelji pocinjem da mesam sa starterom sa kojim cu luciti prasad, jos veoma jako vazna stvar je da mala prasad vec od 3,4 dana hoce vodu da piju pa je obavezno ponuditi u nekim posudama, ja imam one male pojilice i male sisaljke i dosta bolje mi se pokazale pojilice,brze pocnu piti vodu a i radije jedu predstarter i sto kolega savic rece predstarter baciti blize krmaci u vreme njenog obroka jer prasad od majke uce da jedu,naravno podrazumeva se da je krmaca u ukljestenju.
 
Proizvod treba da uđe u Srbiju posle nove godine. Rezultate znamo samo od Francuza. Odmah po ulasku radiće se ogled na 50 legala kako bi imali podatke iz našeh okruženja. Distributer je firma "VENOS" d.o.o. a za nabavku možeš kontaktirati mene.
 
Taj enrodian zaustavlja samo slab proliv,kod tezih slucajeva ne pomaze,inekciono moze tilovet,gentamicin,linkomicin,tiamulin,potencil se kod mene dobro pokazao kao i anpidexalone.
 
kuka znaci anpidexalone da pribavim...da ga imam za nedaj boze...vidim beli proliv prestaje polako a za ostale da se spremim...sta bi bilo pametno da imam jos od preparata da im mesam u hranu..
 
U hranu mozes kolivet a ako imas gde da kupis najbolji je cink oksid,najjeftiniji je a prasad mozes da polucis odmah na punu dozu hrane ,znaci bez dijete, i redukovane ishrane,bez edema,obavezno zakiseljivac i moze od antibiotika preventivno doksilan,ja moju prasad lucim na hranilice i obavezno pune da budu,ubacim sve ovo i SAMO NAPRED.
 
jabukovo sirce je dobro za beli proliv 250ml na 5lit vode.a pivski kvadac1% do3% daje se krmacama pred prsenje 10dana i svo vreme laktacije kazu da smanjuje pojavu proliva 70%,,,

- - - - - - - - - -

sad cu bas da uradim ogled sa tim na jednom leglu

- - - - - - - - - -

jedva nadje acid-6-complet patent co zakišeljivac 1kg sam platio 780 din ide 1,5% sad razmisljam kako da izmesam 20 kila i 3grama acida...dal na mikser dal na busilicu...hahaaha joj ubiceme zena.il u vodi da im dam
 
Nema razloga za narodnom medicinom, kad vec ima dosta lekova koji vrse posao.
Ja sam imao slicne probleme prosle godine i onda sam skontao proste stvari prasadima ne dajem hranu pre 10-og dana jer im nije posle interesantna cak ni hranilicu ne stavljam u boks. Kada je stavim oni obavezno njiskaju i ispituju sta u njoj ima i tu nadju Patent Predstarter granulice koje jedu nedelju dana po zalucenju. Prasad zalucujem izmedjuu IV i V nedelje i postepeno prelazim na patentov starter 4% U pocetku im stavljam po malo, a kasnije samo koliko mogu da pojedu, a malo da pretekne. Nikada ne dajem po volji jer prenatrpan zeludac kod prasadi dovodi do koliobekterioze, a ako su presad na resetkama obavezno do uginuca. Kada vidite da prasetu nije dobo lezi, spusten rep, nakostresila mu se dlaka, spavaju na gomili iako im je dovoljno toplo.
Kada imaju redak proliv to je znak da se bije iz najaceg oruzja, kod mene je to Gentamicin (mana je karenca 90 dana) ali je korist sirok spektar delovanja na digestivne i respiratorne bolesti, u sadejstvu sa streptomicinom u vodi 5gr/40kg TM (telesne mase) mana je adaptacija postojeceg sistema za napajanje da bi ga pili stalno tri dana najmanje. Ako tada ne stane gresite na drugom mestu, a to je temperatura koja treba da je 30C ili hrana koja je veliki problem, ako ne koristite hranu za pravi uzrast prasadi. Kod mene u kraju prasadi od 10 dana daju seuper zeleni, to nikako ne moze da funkcionise. U tim slucajevima smrtnost je preko 30 % 3 kom od 10 kom, a troskovi lecenja visestruki. takvo prase vredi ko nazime od 50kg. Odoh daleko...

Za Mladji KG Patent imas u Toponici u cetru, stalno imaju svezu robu po korektnim cenama ili u Veikoj Plani kod mlekare. U Agro PLus nebih se uzdao jer im nisu svezi rokovi, a cene vazemaljske.
Farmer svilajnac je poprilicno los koncentrat za malu prasad.
 
kupio sam im gebijev premium 20% dok su na sisi bili jer u Kg lakse ima da dodjed do bestrzajnog topa nego do neceg za farmu dal da nastavim snjim il da predjem na patent co startera 25% od 7-15kg..il da nastavim sa gebijem i dodam zakiseljivac...sad sam u dilemi neznam sta da radim...a sa pivskim kvascem za krmacu je radjen ogled na 20 krmaca dobar ima efekat i kosta u apoteci oko 300 din 200grama...
 
Ja bi nastavio jos neko vreme sa gebijem da ih nacimas bez veze.Taj patent co je dopunska smesa za spravljanje starterai ima 40 posto proteina i mesa se sa 75 kg zitarica.Ja sa njim radim i zadovoljan sam, ali kazem ti nastavi jos malo sa gebijem pa posle predji na pan grover to je dopunska smesa za prasice od15 do 30kg. Kasnije ide patentov panfood takodje dopunska smesa 20kg plus 80kg zitarica sve do kraja tova.Jedno pitanje. Gde nabavljas pivski kvasac u humanoj ili veterinarskoj apoteci?
 
ja sam iz Peci nabavio a imas u humanoj medicini.juce sam pitao kosta 333din u prahu...gledao sam po netu jedino Bip pravi kod nas....znaci gebi premium 20%da im nastavim...sutra im je 36 dan i zalucujem ih danas sam u vodu ubacio vitamine 20 kapi....

- - - - - - - - - -

a neznam zakiseljivac kako da im zamesam u gebi il u vodu daim dam
 
Mala je kolicina da mozes dobro da ga umiksujes u hranu.Mozda je bolje u vodu. Sta kazu u uputstvu za upotrebu?
 
to je patent co Acido 6 complet pise samo u hranu..ma stavicu 4,5 zrnceta u 3 lit vode nece im skoditi nadam se...

- - - - - - - - - -

sta ce se desiti ako lose umesam zakiseljivac.pise 1,5% znaci 15grama na 10 kg hrane planiram na busilicu i mikser za lepak da izmesam il pametnije u vodu da im dam nego da nece biti isti efekat kao u hrani kad je
 
Čiji je to kvasac po tolikoj ceni? Ja imam raznorazne smeše pivskih kvasaca, čiste kvasce i druge proteinske smeše na bazi kvasaca po mnogo nižim cenama. Ne mogu da verujem da 1 kg 1500 din.
 
Nazad
Vrh