Postrna setva(opšta tema).

Jel planirate......usput vidim skinut jecam i odmah posijana soja.....
 
Ја сам мислио да посејем кукуруз после јечма. Видећемо још можда пробам на пар кј.
 
Ko god je skino ječam a u mogućnosti je da se iskombinuje sa vremenom možda nebi bilo loše da poseje postrno soju , vlage još ima u zemljištu a i za subotu najavljuju neke padavine što je bitno radi nicanja a kad nikne ima vlage za dalju vegetaciju , ja sam soju nabavio i planiram posejati na 1H i to ciklonom i proći samo setvospremačem , radio sam to 2014 godine nije bilo loše .
 
Мој терен је лош за соју иначе се не би двоумио око сетве соје. Зато ћу пробати кукуруз па шта Бог да.
 
Да ли нешто сада сејати на земљу која није ни посејана ове године? Другар није могао да среди њиву због блата. Сад не знам шта би у овој години у овом тренутку могло да дође ако услови дозволе идуће седмице.

Рани кукуруз, крмни сирак, суданска трава? Има стоке па нешто што може за њу.
 
Ja sam uzeo as201 sutra ga sejem a i ako skinem ječam oko 1jula i ako nastavi kiša, posejacu 1.5h kukuruza, koliko god bile niske cene , hrane ove godine kod nas nema, trave nema, kukuruzi odnešeni, usporeni, daleko je oktobar mesec.
 
Jubilarna 20-ta postrna soja na ječam 3ha
Prvi put bez oranja…
2631ce28e6da0c9797d96b169b1b9bde.jpg

0eafd914b2a4d6a96a05f1e41aa722b8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koja sorta soje? Ja planiram za koji dan da posejem pa gledam koju bi sortu.
 
Sorta IKA (01) tj ista kao proljetna soja…

2/3 posijano s kombinacijom roto + kukuruzna

A na ovoj parceli su napravljeni ogledi
12,5 - 25 - 50 - 70…

Ne mora znaciti da ce ostati niska, sve zavisi od godine i kako je posijano…
Mislim da je 5-6x bilo da nam je postrna bila bolja od proljetne…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh