Postavljanje mreže kao zaštite od leda

To je neka kombinacija (obaranje + izvlačenje + sečenje + rezanje na banseku) i procenjujem da ne bi trebalo da pređe 5.5 EUR po stubu.

A generalno cepani bagremovi stubovi od 2.5 m su 2.5 EUR, a cepani od 4m oko 4.5 EUR.
 
Da li je neko pravio kape,postavljao zice ili letve ili sajle na svoj nacin. Mreze za sencenje ili protivgradne? Malina je u pitanju.
 
Da li je neko probao da učvrsti stubove u voćnjaku peskom ?

Kakav je postupak i koliko čvrsto pesak drži stubove u uslovima suše i u uslovima vrlo vlažnog vremena ?
 
Pošto planiram da ove godine postavim naslone a koji će ujedno služiti i za Protivgradnu mrežu dobio sam ponudu sa sledećom cenom:
FI 130 dužine 4 m - 12 EUR
FI 110 dužine 4 m - 9.6 EUR
Fi 100 dužine 2.5 m - 4.8 EUR

U pitanju je impregnirana borovina od crnog bora.
Cene su sa PDV-om, računom i otpremnicom (zbog povraćaja) i ugradnjom.

Šta mislite?
 
Evo malo slika iz ovogodišnje kampanje rasklapanja mreža...
Atar Sremskog sela Maradik, u Inđijskoj opštini...

16_04_16_1052.jpg
16_04_16_1053.jpg
15_04_16_1559.jpg
15_04_16_1600.jpg
16_04_16_1051.jpg
15_04_16_1516.jpg
15_04_16_1517.jpg
15_04_16_1515.jpg
 
Stubovi si bagremovi, visina 3 m (40 cm u zemlju), 100 komada 250 e, precnik od 10cm-13cm, sa tim sto sam neke bas debele cijepao na pola. Zica pocincana 3 mm me kostala oko 100 e. A mreza ce me kostati 700 e. Zicu sam postavio uzduz i poprijeko i posle mreze ce ici jos jedna poprecna zica. Ankere sam napravio takodje od bagrema. Vidjecemo kako ce se pokazati. Ja sam iz Podgorice (Crna Gora) pa ce mi mreza sluziti da sacuvam vocku od ozegotina i mozda grada. Snijega kod nas nema :)
 
Vidjecemo. Upravo pada kisa i duva jak vjetar. Danas sam posmatrao kako ce da se ponasa, Da vidim gdje sam omanuo. Ali je bilo sve ok.
 
Au, druže crnogorac, lijepo ovo izgleda, ali je stvarno kritično zbog leda koji se može nakupiti gore. Velika je površina, a nema gdje da ode. Kod mreža su kopče naštimane tako da pucaju, ako se gore nađe količina leda koja ne može da prođe normalno. Prije nego si objasnio za snijeg, mislio sam kako je kritično za taj period... Evo posljedica: https://www.facebook.com/DobarVocar...930562167544/1045798428847416/?type=3&theater
 
Nema kod nas snijega. Ja sam u glavnom gradu Crne Gore, tako da se od snijega ne brinem. A sto se tice kopci, imam ih i ja, samo sto sam zategao bas jako mrezu, pa se slabije vidi na slike, ali ako bolje pogledate vidjecete ih na trecoj slici. Ovo je radjeno po uzoru na Cesku firmu za postavljanje protivgradnih mreza, samo sto su meni mreze sire, jer meni mreza sluzi vise za zasenu i zastitu od sunca i ozegotina. Grad moze da padne, jedino je to jos ostalo da vidim kako ce se ponasati tada, mada su kod nas padavine grada u vrlo malim kolicinama, tako da se nadam da ce sve biti ok.
 
Nazad
Vrh