Postavljanje mreže kao zaštite od leda

Izvinjavam se još jedared...
Molim Moderatora ovog dela Foruma da ove slike postavi u Postove koje sam objavio i time uredi Postove da imaju smisla (pošto nemam tu mogućnost)...
HVALA...
Nadam se da se sada vide...
17_05_15_0926.jpg

17_05_15_0927.jpg

17_05_15_1650.jpg

24_10_15_0732.jpg

24_10_15_1333.jpg
 
moćno i skupo...koliko košta po ha?
15.000 europskih novaca po hektaru, s tim da registrovana polj. gazdinstva ostvaruju povraćaj od Pokrajine 60% od ukupne vrednosti posla...
minimum je 0.5h a maksimum 10 hektara...
Firma koja obavlja radove, "Gruža-Agrar", daje garanciju od 20 godina, od toga na mreže 15 godina, ako se ne varam...
Sve je uvoz iz Italije, čak i betonski stubovi, naručuje se unapred za ugovoreni posao i sve na meru po projektu...
Ne ostaje gotovo ništa kao višak...
Evo još malo slika, da dočaram kako to izgleda (i više neću, osim ako neko od članova pokaže dodatno interesovanje), koje sam napravio danas na poslu, završili smo Irig, sutra se selimo za Maradik...
27_10_15_0909.jpg
27_10_15_0918.jpg
27_10_15_0925.jpg
27_10_15_0926.jpg
27_10_15_0927.jpg

27_10_15_0928.jpg

27_10_15_1342.jpg

27_10_15_1343.jpg
 
Ma slikaj čoveče...svaki detalj je dragocen...
Neko od nas nema prilike da ovo vidi na drugi način...
 
Ajd da malo "osvežim" Temu sa slikama, (i ZAISTA NEMAM VIŠE), Sezona 2015. skupljanja PG mreža...
Maradik,Novi Slankamen i Slankamenački Vinogradi...
Za Vašu informaciju, ekipa i ja smo bili na ovom poslu i u okolini Vrbasa, ALI SLIKA NEMAAAA (do naredne Jeseni)....
28_10_15_0714.jpg

28_10_15_0715.jpg

28_10_15_0716.jpg

28_10_15_0727.jpg

28_10_15_0755.jpg

28_10_15_0804.jpg

28_10_15_0926.jpg

28_10_15_1024.jpg

28_10_15_1256.jpg

31_10_15_0756.jpg

31_10_15_0757.jpg


DRAGI VOĆARI, uživajte u pogledu (ako takav nemate)!!!
 
Ponuda iz gruza-agrara: za 1hektar protiv gradne mreze sa betonskim stubovima ,nešto malo manje od 20 000 ,eu al se dobija platforma na poklon
 
I da ti daju 3 (tri) platforme "na poklon", pa to si TI sve platio...
Čini mi se da je cena platforme 700 eura, ne sećam se baš najbolje...
Mnogo je novaca za hektar voćnjaka zaista, ALI KVALITETNO RADE, mada su toga verovatni svesni, pa je zato cena tolika...
Do skoro je bilo 15.000 evrića...
Postoje i druge firme koje se bave ovim poslom (da ih ne antireklamiram) ali evo vam jedne slike iz voćnjaka gde je posao odradila "konkurentska" Firma pa uporedite ovu sliku, sa onim koje sam pre postavljao...Vidite kako poprečni stubovi idu u cik-cak, TO kod "Gruže" NIJE dozvoljeno, i ne može se desiti takva "gruba" greška...

05_11_15_1202.jpg


Ove prethodne slike sam sve slikao po voćnjacima gde je Gruža radila, nešto smo ove godine postavljali, a u nekima smo prvi put bili...
Obično je moj posao podizanje mreže, (retko kad se izvučem, pa radim nešto drugo) kada se stigne do te stavke u planu postavljana, jer se mreža ponaša kao jedro na brodovima, i kako je dižeš sa zemlje na žicu, ako ima i malo vetra, a duva sa "prave" strane, bude malo (mi) ga povuci, a bogami i potegni...
 
znaci reklama za gruzu skupi ali dobri, ostali antireklama :osmeh: . naravno salim se , nije gruzaagrar izmislila toplu vodu kao sto nisu ni ostali koji se bave sa protvgradnom mrezom ima dosta dobrih frmi po srbiji koji se bave sa tim pre implementiranja opreme na svoj vocnjak pogledati reference, na terenu .pozdrav kolege vocari
 
dalibor79
Ne reklamiram ih uopšte (mada vidim da kažeš u Postu da se šališ, ali ljudima koji treba da odvoje GOMILU evropskih novaca za ovakve sisteme u voćnjaku, zaista nije do šale), ovi Gružani su BEZOBRAZNO skupi, ali kada pogledaš šta dobijaš od "amatera" za mnogo manje para, dođe ti iz d... u glavu, i grdno se pokaješ što nisi se bolje informisao...
Puno ljudi kojima su "druge" Firme odradile već ovaj posao, dolazili u voćnjake gde smo postavljali, i sami pričali kako su se zaj...li, i da nisu ni najmanje zadovoljni odrađenim poslom, a u odnosu na kvalitet rada ovih (neću im više spominjati ime, jer vidim da nekome smeta, A I DA NE REKLAMIRAM VIŠE), nazvaću ih "mojim", izvođačima radova...
E, sad, moja JEDINA I OSNOVNA namera je bila, da pomognem voćarima koji planiraju ovakvu investiciju, da bolje promisle i odaberu...
Radio sam u tri Firme koji se bave tim poslom u mojoj (daljoj i bližoj) okolini, ovi "moji" su najbolji od te tri...
NE TVRDIM da su najbolji u Srbiji...
 
Molim sve koji žele da daju mišljenje.
U procesu sam pribavljanja naslona. Odlučio sam se za rezani bagrem nakon dugog procesa evaluacije i drugih opcija - beton, pvc, metal, impregnirana čamovina. Svaka od ovih opcija ima prednosti i mane pa kada se podvuče crta najviše pluseva je na strani bagrema.
E sada, kada već ulažem (a imam neki plan razvoja investicije) razmišljam i o protivgradnoj mreži (možda već u 2017 godini). Samim tim već sada bih postavio stubove koji će biti i u funkciji PGM, pa tako planiram da idem na pet metara stub od 4 metra pa onda 2.5 metra. S obzirom da bi spoljni stubovi trebalo da budu najjači šta mislite kojih dimenzija bi trebalo da režem stubove? Da li su dimenzije od 400x12x10 dovoljne za krajnje i 400x10x8 za unutrašnje. Između njih idu standardni od možda 250x9x7.
Šta mislite?
Savet?
 
Zar nisu visoki stubovi od 4 metra za mrezu u malini?Koliko mi se čini za taj sistem su bitna sidra sajle pa stubovi a opet to zavisi od dužine reda.Drže mrežu i oni čamovi ako su najslabiji.ima tema o pgp nebi trebalo ovde da se piše ali ajde neko nek premesti ako smo promašili temu.:ppozdrav:
 
Molim sve koji žele da daju mišljenje.
U procesu sam pribavljanja naslona. Odlučio sam se za rezani bagrem nakon dugog procesa evaluacije i drugih opcija - beton, pvc, metal, impregnirana čamovina. Svaka od ovih opcija ima prednosti i mane pa kada se podvuče crta najviše pluseva je na strani bagrema.
E sada, kada već ulažem (a imam neki plan razvoja investicije) razmišljam i o protivgradnoj mreži (možda već u 2017 godini). Samim tim već sada bih postavio stubove koji će biti i u funkciji PGM, pa tako planiram da idem na pet metara stub od 4 metra pa onda 2.5 metra. S obzirom da bi spoljni stubovi trebalo da budu najjači šta mislite kojih dimenzija bi trebalo da režem stubove? Da li su dimenzije od 400x12x10 dovoljne za krajnje i 400x10x8 za unutrašnje. Između njih idu standardni od možda 250x9x7.
Šta mislite?
Savet?


Gde ste uspeli da nadjete tako prav bagrem, 4 ili 4,5 m je jako dug stub a bagrem bas
i nije tako pravo drvo. Mislim da je izbor odlican, mnogo bolji nego druge vrste stubova.
Ako tog bagrema ima jos mozda smo vrlo zainteresovani za slicno
 
Našao sam tu u okolini Užica. Na 2-3 mesta mislim da ću uspeti da izguram 500 komada koliko mi je potrebno.
4 metra visina je preporuka stručnjaka (prof. Nikolić na primer). Visina malina + oko 1.2 metra za provetravanje, ulazak pčela i sl= 3.00 . Stub od 4 metra bi trebao da ide 0.7 u zemlju. Znači tu je negde.
 
Nazad
Vrh