Ponovo o GMO

MOMOSARIC je napisao(la):

To ti nisu objasnili kostićevi akviziteri:haha: Baš me čudi.... :)

Američki farmeri ne smeju više da zucnu, snimaju ih u mraku ako se neko okuraži da kaže po neku reč o tom šikaniranju.

Sada tuže i one koji uslužno doradjuju seme tobože saučesnici u zločinu čuvanja semena i dobijaju na sudu. Nije ostalo ni 10% doradjivača od pre deset godina.
 
MOMOSARIC je napisao(la):
Sa druge strane imamo svoje mišljenje , mislim da to nije otrovno i da je jedno od rješenja za prehranjivanje planete .
Druže potpuno pogrešan pristup. Ne postoji mišljenje da li je nešto otrovno ili nije otrvono. To nije pravo demokratskog ili samoupravnog odlučivanja.Kao što nema "mišljenja" o tome da li je 2+2 = 4.
MOMOSARIC je napisao(la):
To je samo moje mišljenje a tu su stručni ljudi da to zabrane ili dopuste.
I ova druga rečenica pokazuje kako da kažem i nepoznavanje i naivnost. Stručni ljudi ne zabranjuju. Stručni ljudi kažu da je štetno! Zabranjuju ili dozvoljavaju političari a oni su korumpirani.
MOMOSARIC je napisao(la):
Ali kao Ameri oće da nas otruju time što kod sebe siju GMO i to jedu , glupost :haha:.
Svaki odgovoran čovek treba da se informiše u kakvom svetu živi. Pa da kaže sebi čekaj da vidim o čemu se ovde radi, pa onda pročitaš izveštaj američkog ministarstva zdravlja( to je citirano ovde a ko ne veruje ima link na izveštaj vlade USA) u kome se kaže da su Amerikanci bolesno debela nacija sa 68% debelog stanovništva , da je debljina kod dece dostigla katastrofalne razmere, da su u velikom porastu bolesti: kancer, dijabetis naročito kod dece, artritis, srčana oboljenja (dece), razne alergije, sterilitet, posebno opasne autoimune bolesti. Ko ne zna šta je to u najkraćem : organizam je "zbunjen", dobija signal da nešto nije u redu ali ne može da identifikuje ulježa(bolest) pa imuni sistem organizma napada sopstvene organe. Sve to je registrovano, pručeno, napisano. To rade stručni ljudi ali protivniik je jak ima svoje novinare, u vladama raznih zemalja ima svoje ljude, poput naše bivše ministarke koja je uprkos zabrani dozvolila da uđu velike količine takve soje.
MOMOSARIC je napisao(la):
Ali kao Ameri oće da nas otruju time što kod sebe siju GMO i to jedu , glupost :haha:.
da si se samo malo informisao u kakvom svetu živiš ne bi tako olako ispaljivao zaključke.
Ne postoje Ameri kao neki zajednički imenitelj.
Postoji krupan kapital, velike korporacije, mračni ljudi koje interesuje samo moć. Na drugoj strani su ljudi . Kada Ted Tarner kaže “80% ljudi su paraziti” on Misli i Na Američke farmere i na Američke radnike, obične radne ljude, i na tebe i na mene i na našu decu.
Kada ti kažeš “ to je spas od gladi” ti ne govoriš svoje mišljenje već mišljenje koje ti je podmetnuo taj isti Ted Tarner. On je između ostalog vlasnik CNN-a globalne televizije odakle se proturaju takve priče, onda ih preuzimaju kojekakvi “globalisti”, pa se to papagajski ponavlja dok većina običnog sveta ne zaključi da su oni sami došli do mišljenja da je to spas...itd.
Koliko ha ti imaš? Pet, 10 možda 20 ili 50 ? Za Teda Tarnera ti si parazit. On ima 800 000 hektara. Koliko porodica može da prehrani tolika zemlja. Ja ću ti reći. Da se prehrani prosečnoj porodici u svetu je dovoljan 1 hektar, da već može malo i da trguje dosta je 2. E vidiš samo na njegovoj zemlji može da se prehrani i po malo da trguje 400 000 porodica, sa nekim prosekom u svetu od 5 članova to je 2 000 000 ljudi. Sa savremenim načinom obrade to može da bude mnogo više. On ne jede soju ni običnu a kamo li GMO. On ne jede ni govedinu. Jer goveda jedu GM soju, jer goveda dobijaju hormone rasta. On jede meso bizona koji pasu na njegovom ranču. A drugima prodaje GMO. Kao i Englezi koji su dozvolili proizvodnju a zabranili korišćenje u Engleskoj. Za izvoz, to nek jedu drugi.
Ako misliš da ovo nije dovoljno da se zamisliš o svojim tzv mišljenjima. Rado ću ti dokumentovati kako je površan (plitak) ovakav zaključak :
MOMOSARIC je napisao(la):
Ali kao Ameri oće da nas otruju time što kod sebe siju GMO i to jedu , glupost :haha:.
Ne moje mišljenje, ne interpretacije samo dokumenti i to Američki. :cao:
 
A ne druže moj nego :
Uvek jači ker j...
To shvati i znaćeš kako sve funkcioniše u ovoj državi.
 
@diklofen

Razni ljudi razne ćudi. To je OK, nismo svi isti.
Ali da nekome upadne kamen u cipelu, pa žulja i boli, a on umesto da izvadi kamen pije sredstvo protiv bolova, to mi nije jasno.
Druže, iako se zove lek Diklofen zapravo nije lek. On ne leči ništa, samo ublažava bol, a uzrok bola ostaje. Na kraju čovek otupi pa kaže: " Ako je nešto neizbežno treba mu se prilagoditi."
:sta:
 
Ama svi smo mi za zdraviju okolinu , a samim tim i nas same :cao:. Evo ja sam odlučio da ove godine probam malo redukovanu obradu zemlje baš zbog toga što pratim šta zaključuju i farmeri i razne kompanije i istraživanja na "trulom zapadu " . Pokazalo se da klasična obrada zemlje pravi štetu planeti zemlji izgleda veću nego možda i industrija kroz uništenje ozona . Da dobijemo ikakvu pomoć od države krenuo bih i sa drenažom jer ovakvom primjenom hemije ogromna je razlika dali se preparati spiraju sa površine zbog zadržavanja vode ili se filtriraju kroz zemlju.Znači šta je veće zlo za okolinu neminovno više upotrebe pesticida ili GMO? Jedno je sigurno da postoji i jedna relevantna studija o direktnoj otrovnosti GMO hrane FDA bi je zabranila.Ne treba se toga toliko plašiti , fala bogu pa nisu tako neke moćne tehnologije u rukama nekih istočnih i jugoistočnih frajera,e tu bi se trebalo zabrinuti.
 
zapadni frajeri su bolji od istocnih:haha:jel?ma daj momo o cemu ti pricas:haha:Ocigledno je da si Ti pobornik GMO,nemoj sada tu uplitati i istocni blok ::lose::
 
MOMOSARIC je napisao(la):
"trulom zapadu " . Jedno je sigurno da postoji i jedna relevantna studija o direktnoj otrovnosti GMO hrane FDA bi je zabranila.Ne treba se toga toliko plašiti , fala bogu pa nisu tako neke moćne tehnologije u rukama nekih istočnih i jugoistočnih frajera,e tu bi se trebalo zabrinuti.

Bez ljutnje druže moram neke stvari ponovo da ti objasnim.
Ako si pod "trulim zapadom" milsio na USA, to je trulo da ne može biti trulije. Kao prvi dokaz i ti si " politički zatrovan", tenologija je opasna samo ako je u rukama nekog na istoku? Pa ko je jedini upotrebio atomsku bombu i to protiv civilnog stanovništva? Drugi dokaz o tome koliko je Amerika trula malo kasnije!

Za tebe je argument to "što ti nešto misliš"? Moram ponovo da ti objasnim da je mišljenje nije argument. Što se mene tiče ti možeš da misliš i da je zemlja kocka!
Ti misliš, pokušavaš da tvrdiš, da ako je nešto štetno onda u Americi to mora da bude zabranjeno?
Drugim rečima dokazuješ da ako nije zabranjeno onda nije štetno?
Po tebi znači u USA su svi kriminalci u zatvoru, to jest ako nisu u zatvoru onda nisu kriminalci.
Tvoje mišljenje nikako ne drži vodu!

MOMOSARIC je napisao(la):
.....jedno od rješenja za prehranjivanje planete .....
Često se čuje da je GMO odgovor na glad u svetu. Nije naš drug Momo usamljem u tome. To ponekad spominju i neki stručnjaci.
Odakle potiču ove trvdnje?
Iz Amerike, najjače i najbogatije zemlje na svetu, koja ima najrazvijeniju poljoprivredu, u kojoj je naj u kojoj je 2010 bilo cca 90% GM soje i 63% GM kukuruza.
Pa ako je tako zašto američko ministarstvo poljoprivrede, USDA saopštilo da je u 2008 god 49 miliona amerikanaca ( svaki sedmi) nije imalo dovoljno hrane. “Nije imalo dovoljno hrane” znači bilo je gladno.
Momo, da li je ovo dovoljno da bi se reklo trulo ?!
Kada se pogleda po domačinstvima jos gore, 21% domačinstava sa decom u 2008. nije imalo dovoljno hrane.

Citat:
"This is unthinkable. It's like we are living in a Third World country," said Vicki Escarra, president of Feeding America, the largest organization representing food banks and other emergency food sources.

Prevod:
Ovo je nezmislivo. Kao da živimo u zemlji trećeg sveta”, rekla je Viki Eskara, predsednik “Feeding America”, najveće organizacije koja zastupa rezerve hrane i skadišta hrane za hitne intervencije.
O tome govori Washington Post, vrlo ozbiljan pro vladin list. Tamo je i linka na izveštaj USDA. Pa ko voli nek izvoli.
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2009/11/16/AR2009111601598.html

Kao što se očigledno vidi, glad u svetu ne rešava GM. Kao što se vidi GMO se nameće kao oblik političke kontrole, ucene, kontrole poljoprivrede u drugim zemljama, jer ti koji "hoće da reše glad" u drugim zemljama ne mogu ni svoje stanovništvo da prehrane. Greška, mogli(i bez GMO) bi ali ih boli uvo!

Nametanje GMO ima samo dve svrhe jedna je profit kompanija i druga koju je svojevremeno definisao Henri Kisindžer: " ko kontroliše hranu kontroliše svet!"

Ako Momu interesuje malo više ko i šta je FDA može lako da sazna. Ako ne može rado ću mu pomoći da vidi koliko je to trulo
 
Ajde i ako zanemariš zdravstvene rizike, koji su btw dokazani os Indije do Argentine, ajde da vidimo sa ekonomske strane gmo.
U zadnjih desetak godina cena gmo semena je otišla 300% gore u SADu gde monsanto drži 60% prodaje, šta mislite koliko će im trebati da se dokopaju i kontrole otkupa ::lose::
Druga je stvar što su priče o većim prinosima lagarije, priče o manje herbicida su se takodje ispostavile netačnim, a o super korovima da ne pričamo.
I ako neko kaže da je gmo neminovnost, taj ili ima neki interes ili nema pameti toliko da seče granu na kojoj sedi. Ta grana se zove konkurentnost više semenskih kuća a ne monopol jedne ili dve. O tome kako se sprovodi taj monopol je već bilo reči da se ne ponavljamo.

Što reče Tar FDA je korumpirana organizacija koja nema baš mnogo veze sa poslom koji bi trebala da obavlja (da ne pričamo koliko su je obogaljili Buš i Klinton)
Taj odnos bi trebalo postaviti kao

FDA=Monsanto kao i Momo=Milo iliti sjaši Kurta uzjaši Murta :)
 
I ovdašnji instituti bi se trebali malo više potruditi da hibridizacijom (kad je već GM zabranjena) pobjedjuju tvrdokorne korove i novonastale bolesti .Svijetla tačka je NS institut (444 ultra , neki hibridi suncokreta,..) Postoji tzv tehnologija Clearfield koja je postignuta hibrdizacijom bez GM , i ako na tom polju ovdašnje kuće (namjerno ne kažem domaće ,jer mislim da svako treba gledati koji mu proizvod najbolje odgovara a ne da tumači ko je vlasnik neke kuće iako nosi domaće ime ( ili ko će sutra biti vlasnik)) ne budu pratile ako se jednog dana odobri GM ispašće iz igre (i ako se i ne odobri)
 
MOMOSARIC je napisao(la):
I ovdašnji instituti bi se trebali malo više potruditi da hibridizacijom (kad je već GM zabranjena) pobjedjuju tvrdokorne korove i novonastale bolesti .Svijetla tačka je NS institut (444 ultra , neki hibridi suncokreta,..) Postoji tzv tehnologija Clearfield koja je postignuta hibrdizacijom bez GM , i ako na tom polju ovdašnje kuće (namjerno ne kažem domaće ,jer mislim da svako treba gledati koji mu proizvod najbolje odgovara a ne da tumači ko je vlasnik neke kuće iako nosi domaće ime ( ili ko će sutra biti vlasnik)) ne budu pratile ako se jednog dana odobri GM ispašće iz igre (i ako se i ne odobri)
Nemogu a da ne odgovorim na ove tvoje konstatacije dragi prijatelju.
Sreca nasa,cak i za ljubitelje stranih semenskih kuca,da te iste strane kompanije nisu uspele da uniste DOMACE semenske kuce inace bi videli posto bi bilo to isto seme :zli:.Ovako imaju konkurenciju i to veoma jaku pa su cene koliko toliko zauzdali ali su im ipak u oku ZP i NS instituti.Ja bih licno bio uvek za domace seme pa cak i po cenu da manje radja od tih stranih GM semena.
:ppozdrav:
 
@Rasa02 sad moram da opalim po Vama pa kud puklo.Izneli ste jednu .... glupost,niko nece sejati ako manje rodi,e sad ima jedna jako dobra strana stranih semenskih kuca koja je "naterala" jedan nas institut da se pozabavi novim hibridima i imaju dosta jako dobrih hibrida koji su pristupacni a nisu GMO i ako se nadjubre kao neki strani koje su nasi seljaci sejali uz preporuku od bar 400kg mineralnog djubriva po kj dodje se do proste racunice da nasi mogu da premase njihove prinose,a ako se manje baci djubriva a cesto je to kod vecine poljoprivrednika 100kg djubriva po kj nasi u identicnim uslovima bolje rode i sto je najbitnije imaju konstantan prinos u odnosu na neke strane na kojima prvo moras gledati gde je radjena selekcija pa tek onda dubokooo zavuci ruku u dzep. :D
 
@NA
Mozda se nismo razumeli ili ja nisam bio dovoljno jasan.Kada sam rekao i po cenu da manje radjaju nisam rekao a ni mislio da je to tacno,vec sam mislio da je cak i to tako ja bih sejao domace Hibride:cao:
 
Nazad
Vrh