Ponovo o GMO

Možda bi država trebala da subvencioniše ili da da besplatno seme soje i hemiju (pulsar ili slično), pa onda ljudi ne bi razmišljali o GM soji. Ili možda da se uz kupljeno seme dobiju besplatni herbicidi. :sta:
 
Future

" Ima i onih malih naučno-istraživačkih ustanova koji genetsko "obogaćivanje" useva i biljaka uopšte posmatraju kao vid borbe za pomoć čovečanstvu a i sami priznaju da je neophdan dug proces testiranja pre bil kakve mas produkcije. "

Samo da dam malu opasku na ovu recenicu .

Da sve krene dobronamerno, medjutim oni rade za velike korporacije (ko drzi laboratorije sem njih? ) koji kasnije to upotrebe za nesto . Kada finansijska krenu kola nizbrdo vade se svi aduti bili oni pravicni ili ne ! To je jednostavno tako . Medjutim da bi preziveo taj pravicni radnik u istrazivackoj laboratorji se MORA prilagoditi polici firme , tako da postaje ravnodusan na sve . Sledeci tok tih misli dobronamerno nesto napravljeno je direktno ostavljeno rukovodstvu kompanije na raspolaganje . Kako ce ga pustiti u promet to je stvar iskljucivo njih i strategija . U zadnje vreme je vrlo popularna politika dati nesto za dz ( lepo upakovanu sto podrazumeva intenzivnu kampanju za navedene dobre strane istog a zataskane lose strane ) kada potrosacu predje u naviku .e tada se skuplja kajmak . Koga od nji briga za pomor pcela, izlivanje nafte, mesanje gena po okolini, kiselost njive, zagadjenost podzemnih voda, zatrovano tlo,
evoluiranje okoline brze od coveka ?
 
Telnett, ne kažem, istina je. Konkretno sam gledao šta rade u 1 maloj laboratoriji u švedskoj ali zaista je tačno da to gotovo uvek završi tako kao što kažeš, nažalost. :zli:
 
Tellnet@

Dobar komentar :ppozdrav:

Veliki americki mocnici i " ljubitelji treceg sveta " sve pokusavaju da na Africki kontinent zasade sve GM zitarice da bi " spasili " narod od gladi .
Ako se uzmu istrazivanja o GM koja nam govore da nakon duzeg konzumiranja GM zitarica sisari nemogu vise da se razmnozavaju , onda mi je jasno zasto su oni toliko " humani " .
( najvecu humanost pokazuju u Africi i Indiji )
Jedan od vecih pobornika da se GM prosiri na zemlje treceg sveta je i Bill Gates i njegova " humanitarna " findacija.

Zalosno je samo sto je Srbija zadnjih godina dosla na nivo treceg sveta !
 
Još jedan članak o gmo:

http://www.poljoprivreda.info/?oid=17&id=907

jedan deo reportaže:

"Predstavnici GMO korporacija obilaze fakultete, drže predavanja samo o "dobrim stranama" GMO. Prisustvovao sam jednom takvom, gde je predavač bila porfesorka Martina Mekhalakan iz kalifornijskog Dejvis Kampusa. Time što predaju na visokonaučnim institutucijama uprave tih fakulteta im daje legitimitet. Zašto to čine?

Iza svega toga stoji interes korporacija, njihov profit i kontrola. Genetski modifikovano seme je patent i privatno vlasništvo koje globalno donosi 15 milijardi dolara profita korporacijama. Po tradiciji, proizvođači su seme uvek čuvali i delili sa drugim proizvođačima. Genetski modifikovano seme je zabranjeno čuvati i deliti, jer je ovakvo seme privatno vlasništvo korporacije. Osim toga, genetski modifikovano seme je dizajnirano da ima samouništavajući gen što znači da seme koje iznikne na vašoj njivi nije sposobno da u sledećoj setvi urodi plodom, sterilno je. Tako, za svaku novu setvu seljak mora da kupuje novo seme od korporacije, ako ona bude htela da mu ga proda i ako seljak bude imao para da ga kupuje. Na taj način korporacije ostvaruju svoju kontrolu. Smatra se da svakih 30 minuta po jedan seljak koji je u proizvodnji GMO semena, izvrši samoubistvo zbog dugova koje nije u stanju da otplati. "
 
dzionik@ kako to objasniti nasim polj.proizv. ? ja kada im nesto napisem o tome oni me svi ispljuju jer sam gastarbeiter i ne zivim u Srbiji itd.itd.
 
zorancile@ pogledaj na internetu ako znas engleski koliko je se ljudi ubilo u Indiji , Kanadi i Americi.
 
Na pola sata po jedan? To je 48 na dan, puta 365 dana puta 20 godina kako se koristi GM... Do kraja neće ni biti proizvodjača GM, svi će biti mrtvi za 2-3 godine?
 
Mali milion naucnika o tome pise i istrazuje a ti tvrdis da to nije istina ?

neka ti je sa srecom zemljace
 
Nazad
Vrh