Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
@ landinithebest!!!
ti sa 40 000€ neznas sta da kupis, sta da kazemo mi sa 4 000?
nego jesi li ti vec kupio to, pa da castis? :ppozdrav:

Evo jedno pitanje da i ja postavim!
Naso sam traktor koga bih itekako sredio, ali covek trazi 4000€, stim sto moje misljenje je da nevredi vise od 3000€.
Zato sto su gume sve ispucale, poluga jedna lomljena, srafovi na tockovima nisu original , a neke i nema, maska fali, unutra sav poderan i pocepan, motor trosi ulje(vreme za generalnu), nema nijednu vucu na sebi. E sad bih da cujem vase misljenje, a evo i sike:

20f71qc.jpg


t8qhrd.jpg
 
MONTOYA je napisao(la):
jel to 565
za 4000 može se uzeti bolji,a ti dok uradiš generalnu i kupiš gume izaće te da možeš kupiti 577

I ja isto mislim, ovaj kao da je vukao topove u prvom svjetskom ratu kakav je sav razdrljen. Ovo je radilo u sumi 100%.
 
Trnavac je napisao(la):
@ landinithebest!!!
ti sa 40 000€ neznas sta da kupis, sta da kazemo mi sa 4 000?
nego jesi li ti vec kupio to, pa da castis? :ppozdrav:

Evo jedno pitanje da i ja postavim!
Naso sam traktor koga bih itekako sredio, ali covek trazi 4000€, stim sto moje misljenje je da nevredi vise od 3000€.
Zato sto su gume sve ispucale, poluga jedna lomljena, srafovi na tockovima nisu original , a neke i nema, maska fali, unutra sav poderan i pocepan, motor trosi ulje(vreme za generalnu), nema nijednu vucu na sebi. E sad bih da cujem vase misljenje, a evo i sike:

20f71qc.jpg


t8qhrd.jpg

Ti ako kupiš taj traktor za 4000 trba da uložiš bar 2000 hiljade a za 6000 možeš da uzmeš MTZ 82.1 oko 97-98god u dobrom stanju i imaš jači traktor i bolji za teške poslove.
 
pocerina je napisao(la):
Po cemu znas da je radio u sumi? Moj 560 radi u sumi a izgleda mnogo bolje od ovog

Zato što je svaki traktor kojeg sam vidio da je radio u šumi izgledao ovako. Naravno, ima i izuzetaka kao što si ti. Kad se pazi na mašinu, ni šuma nije problem. 99% ljudi koji rade u šumi dovedu traktor u ovakvo stanje. Pazi, ne znam jel radio u sumi ili nije, samo izgleda tako. Sem toga, vidiš da ima polomljene poluge (i ko zna sta jos!), a to znaci da je radio neke nenormalne poslove.

Ti ako kupiš taj traktor za 4000 trba da uložiš bar 2000 hiljade a za 6000 možeš da uzmeš MTZ 82.1 oko 97-98god u dobrom stanju i imaš jači traktor i bolji za teške poslove.

Slazem se, to je daleko bolje ulaganje. Ovaj je bukvalno poderan, ko zna u kakvom je stanju mjenjač, hidraulika...Ako hoćeš IMT, bolje trazi neki drugi, evo:

North ARMY je napisao(la):
Ima u mom selu jedan 560 novi tip,radjeno sve za 4300e. :cao:

Ili idi na Belarusa nekog, mozes za te pare kupiti MTZ82.

Ovaj mi nikako ne uliva povjerenje da je vrijedan daljih ulaganja.
 
560 Je za razliku od rajke 60 nula ja sam imao rajku 60 i bio sam zadovoljan s njom ali ipak sam je morao prodati jer je imala tacno 14000 radnih sati i nisam više imao koristi od nje!!! :D :ppozdrav: :ppozdrav: :cool:
 
UnIvErSaL774 je napisao(la):
560 Je za razliku od rajke 60 nula ja sam imao rajku 60 i bio sam zadovoljan s njom ali ipak sam je morao prodati jer je imala tacno 14000 radnih sati i nisam više imao koristi od nje!!! :D :ppozdrav: :ppozdrav: :cool:




nije ga imao sigurno da jeste nebi tako nesta napiso
 
Ja sam imo rajku 65, tegljac je nama sta, ali orac nikakav, kod nas je teska zemlja, a ona nije mogla malom ferdzi vodu da donese.Moj cale je uvek govorio bezi , zaobiscu te, a ja se vadio, da nesmem duboko da orem, da se u brazdi ne okrene ferdza :haha:, ali sam u sebi bio besan.
Onda sam je prodo i kupio 558, sada RILJAJ LAZO :haha: , i samo gas, ali bih rado kupio IMT 560-565, eventualno dobrog novijeg 577. Videcu sta se nadje, ali prednost IMT! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh