Pomoć oko muzilice

Moguce,mozda zavisi i od kvaliteta i debljine prohroma ,ja sa bas merio moju od 20 litri sama kanta bez poklopca okruglo 4 kg.
 
Pa koja je cena za polovnu kantu od Inoks-a???? Nova je oko 70e kako mi je drug rekao...
 
Ima li neko iskustvo sa mlekovodom Danske firme :"SAC" odnosno sa njihovom opremom. Kazu da je jako pouzdana a nije mnogo skupa. Ja imam mljekovod nego pitam za kolegu koji ima novu stalu za 40 tak krava pa je u dilemi sta da kupi. Unaprijed hvala ukoliko neko ima odgovor.
 
Sta mislite o ovim muzilicama???? Razmisljam o takvoj remontovanoj muzilici kad se prosirim... Planiram na leto da je kupim ako sve tece po planu...

Da li je mnogo za takvu muzilicu dati 500e sa jednom kantom???? Koje su joj prednosti i mane??? Da li je dobra za muzu 15-20 krava???
 
Puno je ćiro za to 500 e i ako vrijedi mora biti u top stanju za te pare,ima kod mene uvoznika koji prodaju za 350 e sa komplet svim novim gumama dok se privatno može kupiti i jeftinije pošto se kod nas sad masovno rješavaju krava.
 
Ovaj mi trazi 500e sa jednom kantom... A i nije bas u nekom odlicnom stanju i motor je menjan stavljen neki kineski vidi se....
 
Ovaj mi trazi 500e sa jednom kantom... A i nije bas u nekom odlicnom stanju i motor je menjan stavljen neki kineski vidi se....
Ima jedan iz Krusevca prodaje te muzilice po 350e sa jednom kantom Alfa lavalove, ne mogu da nadjem taj oglas mozda je istekao ali ima dosta komada uvozi, mislim da je sa dve kante oko 500e, i moj ti je predlog uzmi jacu da moze 2 kante da gura jer ako ti jos neko pomaze u stali to pomuzes za tren, moja je isto Alfa laval 120l kapacitet pumpe i to je za jednu kantu dovoljno, ali ja sam takvu i trazio za jednu kantu i da bude monofazna i radi dobro za sad.
 
A uzimam jacu da moze da radi sa dve kante!!!!!!!!!! Da mozemo ja i keva ili ja i zena to zacas da pomuzemo kad se prosirimo!!!!!!

Neznam dal ce da bude dovoljno 350l kapaciteta pumpe???? To je jako povoljno 350e sa jednom kantom... Na leto cu da pazarim muzilicu sad cu jos da se mucim sa ovom (moram)...
 
350l je puno ja mislim, oko 250l je dovoljno. Ja sam moju platio 400e ali meni je trebala monofazna i jedva sam je nasao, dobio kantu prohrom 20l i jos jedne nove gume za lule.
 
Ovu sto sam gledao je 350l po recima prodavca... Kaze da moze u nuzdi i 4 kante da tera... Kad budem uzimao takvu cu da trazim.. Da radi sa 2 kante bez problema...
 
Ma radice ti sa 250-300l lagano sa dve kante, a kad nadjem taj oglas poslacu ti broj od tog prodavca.
 
Alene zasto je 350 lit puno? Ja imam od 360 lit i tjera samo jednu kantu i ne vidim tu problem.
Ciro pusti ti prodavca, citaj sam podatke sa plocice.
 
A ne kazem ja da je to puno moze i ona sa 1000l raditi sa jednom kantom, ne znam gledate li vi puno potrošnju struje, sto veća pumpa to jači motor i vise kw. Čini mi se da ide oko 100-120l po kanti.
 
Minimalno je 80 litara po kanti ,ja imam milkline 190 litara i bez problema je godinama terala 2 kante znači za tu litražu garantujem da ide bez problema mogu vam i slikati prije par dana je došla sa remonta i predviđena je za rezervu
 
Nazad
Vrh