Pomoć oko muzilice

jeste to je lavalov i sa razlogom je blombiran sa strane ispod tog poklopca je ulje i jedna membrana te šaraf za podešavanje i taj tip pulsatora ne preporučujem da sami štelujete.jedino što je vaše je da skinete gornji poklopac i mašinskim uljem kapnete na osovinicu i ništa više.(ovo je iz iskustva jel sam ja zajebo stvar i otvorio pa iscurilo ulje)
 
kolega šta te interesuje ,tu uglavnom nemaš šta puno pogriješiti
 
Kupljena,ja odusevljen.........

2zrj87k.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
A i ova crna je odusevljena izbecila oci i zauzela stav mirno :haha: ince cestitam za takvu kupovinu jer se takvi ljudi nemogu vise ni na prste nabrojati (mislim na one koji ulazu u takve masine):ppozdrav:.
 
i ja čestitam novo je novo a ja se napatio...al nekako eksperimentišući uspeo malo da doteram moj krš da lepše muze ,kad sam je doneo od prodavca imala je vakum 0,58 ikravu koja se inače teško muze muzao po 25 min a sada vakum 0,4 oko 12 min a bilo je muke...vidim i kravi je laknulo
 
Svaka čast Ratko, da te dugo i uspešno služi muzilica. Kolko treba izdvojiti RSD za nju?
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Na mojoj muzalici pulsator ima 70 otkucaja u minuti, da li je to dobro!!??
 
i ja čestitam novo je novo a ja se napatio...al nekako eksperimentišući uspeo malo da doteram moj krš da lepše muze ,kad sam je doneo od prodavca imala je vakum 0,58 ikravu koja se inače teško muze muzao po 25 min a sada vakum 0,4 oko 12 min a bilo je muke...vidim i kravi je laknulo
Zasto se tesko muze,jel ima tanak mlaz ili je nesto drugo i sta si radio.........

- - - - - - - - - -

Svaka čast Ratko, da te dugo i uspešno služi muzilica. Kolko treba izdvojiti RSD za nju?

750 evropskih..........
 
Zasto se tesko muze,jel ima tanak mlaz ili je nesto drugo i sta si radio.........

- - - - - - - - - -
veoma tanak mlaz a mlečna veoma 10 lit po muži bez koncentrata,a ručno nikako i same sise nisu u centru već mlaz ide sa strane,da mi je nije žao jer je izuzetno mirna i jede kao mutava rado bih je prodao...
Ovako probaćemo još neko vreme.a sama muzilica je bila veoma raskantana pa malo po malo smo sredili ,vukla je i falš vazduh,i još drugih sitnica ali sa vakumom od oko 0,4 do o,45 bolje radi tj lakše muze tu kravu nego 0,58
 
Svaka čast Ratko, da te dugo i uspešno služi muzilica. Kolko treba izdvojiti RSD za nju?
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Na mojoj muzalici pulsator ima 70 otkucaja u minuti, da li je to dobro!!??
Čarapan smanjuj na 60 pulsacija 70 za kravu je mnogo nedaješ joj vreme da se mleko spusti u papilu

- - - - - - - - - -

abcd0002.jpg
 
ne znam sad napamet ali čućeš odmah se osjeti razlika, to normalno radiš kad je stroj uključen čak možeš dok je na kravi da podešavaš
 
Nazad
Vrh