Polka

Zemlja je extra,to mi je izmedju jagoda,dva reda po pedeset metara,ima vode.
 
pozdrav malinari,dobio sam bastu prosle godine,mala parcelica,i smisljao sta bih mogao da uradim tu,i odlucih se za maline,izorano,u martu nabavio sadnice polke,i posadio,240 sadnica,primilo se 200,malo sam nabrao,ali sam se naostrio za ovu godinu,orezao i evo upravo se vratih s kopanja,plevio sam,robija je to teska,kad ne lezi vraze,kvrge neke,doduse primetio sam ih jos pre mesec dana,kad sam kratio maline do zemlje,rak korena maline,sta mi je ciniti,neko se moz
da vec susreo sa tim,a izdanaka milion,bas sam se obradovao,kad ono cvrc molojko.

- - - - - - - - - -

https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn....=e92a941bb138729297ddb7f7856c7d27&oe=5AD3C4C0
 
Na Polci i Polani je to ucestalo ovde kod nas po Vojvodini, ima puno prica oko toga od cega je sta je kako je, navodno one su pravljene za Poljsku gde je drugacija klima, drugacije zemljsite, puno manje suncanih sati..al opet taj rak postoji i na drugim vocnim sadnicama, tako da ce to neko strucniji od mene da objasni, no to je sto je, malina i pored toga idalje raste daje izdanke daje plod, ako joj das dosta vode i dovoljno hrane nema problema, a za 5-10 godina cemo videti ima li nekih trajnih posledica, za sad je sve teorija. Pozdrav.
 
Drustvo deo malinjaka mi je bio pod vodom tako da sam ga tek skoro orezao do zemlje sve sto sam rezao vec olistalo.Sa mislite hoce li izbiti mladari.Gdeo gde nije imalo vode mladari su vec veliki treba i da se proredjuje
 
Pa izbice, ali sa zakasnjenjem... Oni ce ti mozda tamo na jesen doneti nesto roda, s'obzirom da ce zaostajati mesec-dva za ovima.

Sad kad znas gde ti se zadrzava voda resi to pre nego sto se ponovi opet.
 
itno je da ce izbiti.Nikad do ove godine isam imao problema sa vodom i sve okolne parcele su bile delom pod vodom previse kise je bilo
 
Da li neko zna sta je uzrok i sa cim prskati?
4cf00efbe388446f21095fabae88e633.jpg
e23f7abb0c746fd3ffd75b4785ec82db.jpg


Послато са SM-J510GN уз помоћ Тапатока
 
I ja sam imao takav problem oticao sam u poljoapoteku i radnik nije bio siguran sta da mi da pa je nazvao zastitara, ne znam kog znam da je zensko, i ja sam joj objasnio kakva je situacija samo sto je kod mene jos i sekao vrhove.
Posle njenih saveta radnik mi je dao Notikor u kombinaciji sa sistemicnim Tonusom jednim prolaskom uspesno sam to resio vise se nije pojavljivalo.
I ta dva preparata su kostala 500 din.
 
I ja sam imao takav problem oticao sam u poljoapoteku i radnik nije bio siguran sta da mi da pa je nazvao zastitara, ne znam kog znam da je zensko, i ja sam joj objasnio kakva je situacija samo sto je kod mene jos i sekao vrhove.
Posle njenih saveta radnik mi je dao Notikor u kombinaciji sa sistemicnim Tonusom jednim prolaskom uspesno sam to resio vise se nije pojavljivalo.
I ta dva preparata su kostala 500 din.
Vrhove ti je sekao cvetojed, tj. on isisa sok iz stabla i vrh se prvo savije pa se nakon toga osusi.
 
Ako se dobro sećam, nedostatak fosfora uzrokuje tu boju lista. To je bilo i kod mene, tj. analizom je utvrđeno da fosfora bukvalno nije ni bilo, pa uz dve aplikacije MAP-om ove sezone su super i bez tih tamnih listova...
 
Bacio sam ja 3x16 ali ovo imam,na par mesta, sta mislite dali ima negde cist fosfor pa da predjem preko lista

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Meni je prosle godine receno da je to zbog nedostatka fosfora. Samo sto kod mene nije bilo bas toliko uocljivo. Onda sam im pustio preko sistema za navodnjavanje neko djubrivo 11:44:11, ako se ne varam. Evo ove godine toga vise nema ili je bas jedva primetno.
Cist fosfor ne znam da li ima, ali ima nesto sa dosta fosfora sto koriste cvecari preko lista. Samo ne mogu da se setim kako se zvase.
 
Nazad
Vrh