Poljoprivredni sajam u Novom Sadu 2019

Ti si bar Madjar pa mozes od ptice mleko od Orbana dobiti.Ovi nasi Madjari otese svu zemlju,arende...za pola godine stotine hiljada evra ulozise u masine i objekte.

Pa tako radi ozbiljna drzava za razliku od ove pod kojom trenutno zivimo. Evo par primera:
kad se madjarska drzava vratila 1941, nije proslo mesec dana i zakuca postar kod drugarovog dede i doneo mu zaostalu penziju od 1918 do 1941.g. bio covek i mobilisan u AU vojsku pa i dodatak za ucestvovanje u ratu, penzija ozbiljna nije "almuzna" kao sada (deda nije madjar).

U vreme milosevica pricao sam sa starim majstorom (covek bio strucnak i za parne masine i vrsilice) kako je bilo u vreme madjara, pa mi kaze covek ovako,
za vreme madjara dosli madjarski sluzbenici kad si vrsio zito na vrsilici i popisali koliko si ovrsio, ti odneo kuci zito, posle dosli i pitali koliko vas ima u kuci, koliko ostavljas za seme i sve ti to ostavili (po glavi ostavljali zito da bi imali sta da jedu), ostalo odneli i platili posteno, mogao si za te pare mnogo da kupis... ovima ovrsim zito, odnesem na silos a pare kad dobijem mogu kutiju sibica da kupim... a na pocetku (odmah posle rata) nam pomeli sve sa tavana pa smo kupovali zito za brasno i setvu na crnom trzistu ko je imao stek novca... bolje nam je bilo pod madjarima, kaze on (covek nije madjar)...

i sad ko je ovde kriv? kako moze zivot biti bolji pod tudjom drzavom nego svojom?

------------------------

i da pojasnim, deda mi je bio partizan, poginuo je na sremskom frontu kad je moja mama imala 6 nedelja i ponosan sam na njega, to sto su radili "partizani" posle pobede je sramno i zalosno... ovde madjari nisu pravili racije u citavom mestu bilo je 2 (i slovima dva) vojnika koji su odrzavali red, kad su "napredni omladinci" zapalili kudeljaru doslo njih desetak pohapsili ove sto su palili, povesali ih na trgu i otisli, dosli jos jednom vise njih i napravili ozbiljni stadion za gledaoce na fudbalskom terenu i otisli ostali ova dvojica.... prvi partizan je bio izvesni Salaji (covek nije madjar mada ima madjarsko prezime) koji je napravio pusku od drveta, prisao nocu na sokaku jednom od ova dva madjarska vojnika uperio mu je u ledja, razoruzao ga, uzeo mu pravu pusku a dao mu drvenu i pustio ga, pa se odmetnuo u atar, kad se zavrsio rat javno se odrekao komunista kad je video sta rade... pretili mu novopeceni komunisti da ce u zatvor na sta je on odgovorio: Zao mi je sto te tad nisam upucao kad sam te drzao na nisanu kad si bio "madjaron" i saradjivao sa madjarima.... nisu ga vise dirali on je do kraja zivota ostao paor... ili primer sestrinog muza od moje babe, sakrivao je partizane na salasu a kad je prosao rat uzeli mu i salas i zemlju novopeceni komunisti, pljuvao ih je do kraja zivota (zivo ga se secam) nikad nije izasao na "izbore" pretili mu on ih pljuvao ali ga nisu dirali...

------------------

i sta sam hteo svim ovim reci?

nisu madjari krivi

uvek je lakse optuziti nekog drugog za svoju nesposobnost i greske
------------------------

evo primer "madjarskog pitanja" u slovackoj, slovacka drzava je "neprijateljski" nastrojena prema 500.000 madjara koji zive u slovackoj, svaki madjar iz slovacke koji uzme madjarsko drzavljanstvo automatski gubi slovacko na primer, ima to sve zasto ali nije tema ovde...

a opet madjarima u slovackoj ne pada na pamet da se otcepljuju i pripajaju madjarskoj, zasto? bolje zive pod slovackom drzavom nego sto bi pod madjarskom, sve to sto bi dobili od madjarske vec imaju od slovacke cak i vise
 
Poslednja izmena:
Ja cu sutra najverovatnije,idem da vidim neki plug obrtac 4 glave za belarusa 1221.3.Nude mi ovi iz Agrostandarda njihov resetkaste daske ,pretploznjaci,crtala,i vario sistem 10.800 sa pdv. Moram ici da vidim da li vredi uzimati to

Baci oko malo na AgRo-MASz, prodaje ih Poljomehanika iz Subotice,ista je cena sa vario systemom,isti plug ko kvenerland.Daleko boljji od turskog pluga sto prodaju.
 
500.000 e.+pdv
ovoje cudo najskuplje na sajmu
59881216_2375722129325710_7954212744234795008_o.jpg
Meni lici na malcer za trulu repu kad se izbaci. :osmeh:
 
Ko je proizvodjac ili prodavac ove zelene kratke tanjirace sa poslednje slike?
 
Danas obilazak sajma.
Preporuka srneci gulas u restoranu vojvodina sume 4 jelena


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I mi bili danas na sajmu. Palo i malo pazara. Malo ćemo da uposlimo ariona... Detalji i slike kad mašine stignu...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
frenky...da ne spremas ti taj gulas:osmeh: e ovo bih i ja kupio...gde da kupim neku masinu...ajd sto treba pare koje nemam nego nece ni sama da radi...
 
Nazad
Vrh