Polana i polka, berba i cena 2016.

Nastavi li se ovako.preoravacemo je sl. god, 150-160 je ravno katastrofi.ostane 30-40 din a radnik te kosta 60 din,imam nesto kupine, to ne vredi ni brati, sem za sebe. Paprika ove god 38 din i padace jos,med na veliko 1.5 evra, suncokret i psenica katastrofa,kukuruz ce biti jos gora cena. Cime se baviti u ovoj drzavi,ostaje samo kapuljaca pa kao Robin Hud... Ili jos bolje,CARUGA...
 
Poslednja izmena:
cena maline ovih dana u poljskoj se vrti oko 4-5 plz ili 130 din u nase dinare

http://www.sadownictwo.com.pl/forum/ceny-owocow-jagodowych

4aab5ba208c5.jpg

bc719aa95956.JPG

https://www.youtube.com/watch?v=wXjuC5wK5gI
https://www.youtube.com/watch?v=85gEHTZEh08
https://www.youtube.com/watch?v=CUCI2P3W9zs
 
E ljudi,ajde ne stajte nam na muku....Kako pocnete da se javljate ove propalice spuste za deset dinara,sve ovo neko cita. Niko od kolega nece da kaze za koliko se ova malina otkupljuje u Arilju a tamo zavrsava, nemoguce da niste stvorili dobar odnos kroz dugogodisnju saradnju. Ako je otkupluju kao u Poljskoj da prekinem branje i ovu agoniju,malo mi fali da nekoga ovde zveknem. Skoro duplo vise su mi danas zaradili radnici od mene... I neka su,nisu zene krive,posteno beru.
 
Poslednja izmena:
U Zitoradju 170 din ne skace i nepada /.Prva mi je god malina pa berem sam i isplati ce na toj ceni videcu sl godine kako ce biti kad budem placao po dve tri radnice
 
I ti ovako branu malinu uporedjus sa nasom malinom? Dacu ti i ja po 130 ali cu prvo stati nogom u svaku gajbu.
ne uporedjujem ja ja kvalitet i cenu to trziste tako odredjuje ima situacija kada rolend ne ide pa se i nasa rucno brana malina melje da bi se ispostovao kupac, ovo se masovno radilo prosle godine jer su poljaci podbacili sa ovim njihovim krsom a cena ludilo nasim trgovcima je bilo svejedno da li hoce celu ili samlevenu po 2,8 eur je bas lepa zarada e sad ove godine kod poljaka ima toga bas dosta
 
I ti ovako branu malinu uporedjus sa nasom malinom? Dacu ti i ja po 130 ali cu prvo stati nogom u svaku gajbu.
Ako ćemo iskreno - dobar deo maline iz mog kraja izgleda kao da je neko stao nogom u gajbicu. Brate mili, ja razumem da bere ko stigne i da je skupa nadnica ali da smo toliko aljkavi...
Moji su jednom predali maline i dobili takve gajbice da sam ih prao puromatom sat vremena jer mi se život zgadio... Posle sam shvatio da ne vredi jer što dalje sve više dobijaš takve...
A i sudeći da se ne klasira i ne selektira - kombajn je odlično rešenje samo za polanu mora ovaj poljski jer naši kombajni su samo za špalir.

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Realno za takvu malinu i cena od 150 din je visoka tu samo ispastaju oni koji donose kvalitetnu jer su reci *kupaca* pa onde i onde ti je ta cena
 
Kako god,ako se primeni kompletna agrotehnika i malina se bere na drugi dan, mora biti kvalitetna a ko neveruje,lepo ispecemo rostilj, dodjete kod mene i na kraju mi kazete vredi li ona 150 din. Naravno pre ispijenih piva,jer ce nam onda vredeti 300.. Ljudi ova malina vredi vise a vi kako hocete,da se ne ponavljam o uzrocima svega ovoga...
 
Vredi tvoja više ali već tvoj prvi komšija bere svaki četvrti dan i to ofrlje a završi u istom košu

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Znam u pravu si,o tome smo vec dosadili svima. Licno mislim,vreme ce potvrditi, bez obzira na kvalitet, uvek cemo sluziti da neko pegla skuplje placenu malinu ovom ovde. Pri tom konstanto napadajuci ove sorte i njihovu trzisnu vrednost i kvalitet. Izjava,jednog coveka, da ne moze vise da se zaradi na 10 ari maline nego na 1 ha psenice,nije bezveze i ko razume,shvatice....
 
Znam u pravu si,o tome smo vec dosadili svima. Licno mislim,vreme ce potvrditi, bez obzira na kvalitet, uvek cemo sluziti da neko pegla skuplje placenu malinu ovom ovde. Pri tom konstanto napadajuci ove sorte i njihovu trzisnu vrednost i kvalitet. Izjava,jednog coveka, da ne moze vise da se zaradi na 10 ari maline nego na 1 ha psenice,nije bezveze i ko razume,shvatice....
Nemoj da ocajavas druze Zoki! Okreni se malo letnjim sortama, kao sto je glen ample ili fertodi zamatos, da imas 2 berbe. Imas plodnu zemlju i vodu, sasvim dovoljno za njih.
 
U Paragama pala cena satnice sa 200 na 180 a negde i na 170...

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Sta da pisem. Kula 150 1 kl, 120 2 Kl. Ovo vise stvarno ne da nema smisla,nego je potop.... Ljudi sade li sade,moramo traziti resenja u letnjim sortama, ali mi za njih nemamo prodaju.... Uglavnom nista dobro.
 
Nazad
Vrh