Podizanje zasada višnje

Ja sam postavljao na drugom vocu mrezicu ali nevazno ,kupio sam 2 male kineske heftalice I oko 5000 kom municije tj,5 x1000 sve mi izislo 500 din!!!

mrezicu seko iz kotura na sirinu od 25 cm x cela duzina mrezice I sa oko 30 kom po stablu zahevtavao potrosnja municije sto cesce znaci.sa sobom sam nosio I jedan

mali nozic posto od brzine heftanja cesto znala heftalica da zaglavi I onda sam tim nozicem jedino mogao da odglavim ili male klestice.

Mrezicu sam uzimao u 3 boje zuta,bela I plava e sad:posle prvih kisa bela mrezica je omeknula I spala ,zuta je izdrzala zimu a plava evo vec 2 godine stoji ,I jos nesto

obicno kad kupuju ljudi ,kazu da je mrezica za voce pa trgovac hoce da vam uvali neku koja je malo razresana ili pocepana iz mog iskustva NE,uzmite celu I zdravu

I nemojte je presvijati.

Mrezicu sam sekao skalperom.Naseko primere tj 3 kom od 15 ,20, 25 cm ,otiso do vocnjaka probao I odabrao najskuplju varijantu mrezica sirine 25 cm.Da bi mi bilo

udobnije istu sam svu naseko kuci I poneo 10 tak metara nesecene ,zato sto se javljaju neka stabla sa nizim granama ,pa sam racunao kad padne sneg 20 -tak cm da ce

se zec propeti I dohvatiti visoko,pa sam tu dodavao siru mrezicu,to je sve cega se secam .


U jednom delu vocnjaka sam probao svinjsku mast I stavio previse tj uzimao sakom I provlacio navise,preterano treba sto tanje proci jedva jedva ,I ta stable mi nisu

dirali zecevi znaci 100% tacno jedino sto sam ja preteivao sa mascu(neznanje)pa su mi stabla pocrnela da sam mislio da je neka bolest,na srecu posle 2 leta sto od

sunca I kise spala ta mast I crnilo pa sam okrecio ista ,sada je ok.

Ljudima moze I ovo pomoci ako trenutno nisu u mogucstvu da kupuju mrezicu.

pozz
Ja planiram da premazem stabla sa uzeglom svinjskom mascu protiv srna. Da li su ti stabla koja si mazao normalno napredovala? Nisi imao nikakvih problema osim sto su pocrnela?
 
Glavljenje municije je zbog loše municije a ne heftalice, kupite municiju marke Maped, crveno crna kutija i nema greške, plave kineske su najgore, dve uheftaš, treća zaglavi.
 
Ajd da se javim.... ima li ko da prodaje jednogodisnje sadnice oblacinke? Hoce kum da ih pazari, da stavi u trap i sadi dogodine.... treba mi jeftino nekoliko stotina sadnica..... Javite se u privatnu poruku da ne reklamiramo nikoga.....

Hvala.

Pozz
 
zmijurina, reci ti tvom kumu blago meni da navadi izdanke u nekom neradnickom obliznjem visnjaru, sto bi placao. Oblacinka zadrzava svojstvo roditelja. I sam idem danas da spremim 100-tinak komada, pa kad padne za vikend kisa iza toga da sadim :)
 
zmijurina, reci ti tvom kumu blago meni da navadi izdanke u nekom neradnickom obliznjem visnjaru, sto bi placao. Oblacinka zadrzava svojstvo roditelja. I sam idem danas da spremim 100-tinak komada, pa kad padne za vikend kisa iza toga da sadim :)

Zadnjih godina visnja ima dobru cenu, svi visnjari se dobro odrzavaju. Tesko je doci do izdanaka...

- - - - - - - - - -

Ocigledno nisi razumeo pitanje.
Ne znam gde sam pominjao ciklon, bacanje u grane ili slicno. Mislim da sam bio dovoljno jasan. Mislim na rucno bacanje konkretno na mlade vocke, kada se djubre koncentrise u uskom krugu oko stabla i kada vrlo cesto djubrivo dodje u direktan kontakt sa mladim stablom. Npr kada djubre napuni onu rupu oko stabla koje stablo pod uticajem vetra napravi...
Napomenuo sam, da nije pravilno takvo djubrenje.
U ovom videu koji je Oktopod postavio, na kraju se napominje da stajsko djubrivo ne treba da dodiruje koru jer moze da je spali. Isto me interesuje za vestacko???

Druze ako bacas rucno nisi valjda lud da bacas uz samu sadnicu, valjda rukom rasporedis okolo :sta:
 








Evo slicice posadjena 155 visnjica oblacinska,mrezice sam stavio...sreca pa sam imao heftalicu dobru staru preko 10 godina inace kineska se sjebala posle 2 heftanja,nisam ni trebao da je uzimnam al dobroo...sve sam zalio sve u fullu sad me zanima samo da li prskati bakarnim krecom sada da li ima potrebe?Hvala svima na savetima mnogo su mi pomnogli oko podizanja zasada...
 
Ovo su izdanci divlje tresnje, sta mislite o korenu i uopste o njihovom stanju, spremio sam ih za sadnju pa za kalemljenje??

slike.php
[/URL][/IMG]
 
pozdrav Gorski
Ja sam Marko interesuje me rezidba vitko vreteno i zeleo bih da vidim tvoje slike.
 
Pozdrav svim forumasima,posto kalemim voce za svoje potrebe ali uspesno naravno interesuje me vase misljenje da li je bolje za podizanje jednog zasada
da vadim divlju tresnju i kalemim Sumadinku na nju ili da kupim sadnice???Prednosti,mane????
 
LJudi jedno pitanje-mozda je i glupo,ali jbg.:sjasi:Zbog cega se pobijaju ovi kolci uz svaku sadnicu? kao na ovoj slici
Moje trenutno malo orezao i iduce sedmice ide kosenje trave i folijarna prihrana. Pa posle toga berba svih 30-40 plodova.:osmeh:
Sadjeno na 4X3 razmak 800sadnica, ovo im je druga vegetacija. Ako bog da bice jos. :ppozdrav:

IMAG_0148.jpg

- - - - - - - - - -
 
Pa evo mog primera, ja sam izvadio divlje tresnje i kalemio sumadinku, dakle, imas dvostruki rizik, prvo se treba primiti divljaka u zemlji pa zatim kalem na njoj. Meni se pride pogodila losa godina i kasnio sam sa sadnjom pa sam imao veliki procenat neprimljenih, sto podloga sto kalemova, naravno, moze se desiti da ti vremenski uslovi idu na ruku i da sve odradis na vreme i da citava stvar prodje bolje. Dakle, sadnja divljake u jesen, pazljivo proberes optimalne sadnice sa dobrim korenom, zatim kalemljenje u februaru ili martu, u medjuvremenu u malom rasadniku gajis jos nekoliko sadnica da na jesen zamenis one koe se ne prime ili koje su u losem stanju, i na prolece od dva -tri mladara ostavis jedan i na njemu razvijes vreteno. Dakle, za godinu dana uz malo srece dobijes ono sto bi inace dobio na startu ukoliko bi kupovao sadnice. Prednost samostalnog kalemljenja je u tome sto ti je trosak sadnog materijala nula a ako bi kupovao sadnice po 1,5 evro to bi bio znacajan izdatak. Uzgred, malo i ucis o svemu tome i postepeno ulazis u jedan novi zanat, naravno, ukoliko ti je do toga stalo.
Pozdrav svim forumasima,posto kalemim voce za svoje potrebe ali uspesno naravno interesuje me vase misljenje da li je bolje za podizanje jednog zasada
da vadim divlju tresnju i kalemim Sumadinku na nju ili da kupim sadnice???Prednosti,mane????
 
Sta mislite o ovom rezanju?
ajde neko misljenje nov sam u rezanju i samouk...zanima me da li sam dobro procenio
2igesra.jpg
[/IMG]
2l6fpi.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Mislim da je trebalo jos orezati, dosta prekracenih grana sto si ostavio ja bi izbacio. Ali nek se javi jos neko, ko radi visnju, ja gledam spram jabuke.
 
LJudi jedno pitanje-mozda je i glupo,ali jbg.:sjasi:Zbog cega se pobijaju ovi kolci uz svaku sadnicu? kao na ovoj slici


- - - - - - - - - -

Koliko ja znam to je zbog ptica. Kad ptica sleti na kalem prebije ga. Kad ima kolac i ako je malo viši od kalema uvijek sleti na kolac. Osim toga bujniji mladici se vežu za kolac da ih vjetar ne očene.
 
Nazad
Vrh