Pneumatske sejalice za kukuruz

Dukej ista situacija i kod nas, posle par godina koriscenja el.kontrole isto desavanje pogotovo kad sunce sija iza ledja tj.u sejalicu, javi se ponekad neka baterija da ne seje sidjem pogledam a ona radi perfektno_Obrisem senzore,krenem sa setvom greska nestala.Jel zna neko kako bi se trajnije znala resiti ova pojava?
 
Dnevna svetlost ne utice na foto diodu zato sto je ona u infra crvenom spektru. Jedino hoce prasina i paucina da zeza.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
I kod mene lagano ide setva, razmak zrna sam povecao sa proslogodisnjih 20 na 22cm
812a40c3d700d745858788a87ce45e55.jpg

ec841d47de97b8b18811b44f9fbd72e6.jpg

65f381c6777e064e8071b623958be97b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgoris od UV zraka. Oni su na kontra strani spektra od IR zraka. Inace IR predajnik i prijemnik imaju veoma uzak ugao emitovanja zraka. Od 20 do 90stepeni. Sto je na tako malom rastojanju kao sto je senzor kontrole setve gotovo nemoguce spoljni uticaj. Takodj ne zaboravite da svi senzori automatskih garaznih i dvorisnih vrata rade na istom principu, a non stop stoje na suncu pa ne brljave.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Je li neko imao problem da mu na ovom mjestu prosipa gnojivo? Treba li tu nesto biti?
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Same tu zna da prosipa samo kada se zapusi cev ili crevo pa vestacko djubrivo nemoze nesmetano da pada dole do ulagaca, kada se to ocisti oped pada lepo dole na ulagace tako da tu nista netreba tj.ne nedostaje.
 
U pitanju je predjeni put tocka,hoce da preskace kvacilo ako oba tocka ne prelaze isti put.Mada to zavisi i od jos dosta drugih stvari,istrosenosti zupcanika,istegljenosti lanca,pa i same gume ,ako su razlicite ...itd.
 
Dubina setve na jednoj strani u odnosu na drugu stranu

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
Kakve veze ima dubina setve sa pogoskim tockovima kad svaka baterija nezavisno zivi? Od naduvanosti guma zavisi obim tocka . Ako su isto naduvane isto ce opterecenje biti na pogonsku osovinu, ako su razlicito jedan tocak ce terati celu sejalicu dok ce se drugi oktetati u prazno.U principu manje naduvan tocak ima manji obim i na njemu ce biti opterecenje jer ce se brze okretati od onog drugog

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala kolegi MDrasku na pomoci oko slika ,ima i nekoliko snimaka pa se nadam da ce i njih kolega postaviti kad bude uhvatio vremena.Inace sam zadovoljan kako masina radi i nije pravila nikakve smetnje pri setvi za rezultate cemo cekati jesen a u toku vegetacije cemo pratiti i slikati stanje:ppozdrav:
 
Samo da si malo više slikao oko ulagača,ali dobro... Ako se setiš jednom a ti škljocni (još) koju.
Sinisa ima slika ,ima i video u radu ali Drasko jos nije sve stavio ,obecao je da ce staviti,sejalicu je slikao i Robika ali ni on nije postavio slike a valda ce .A inace ulagaci su kupljeni polovni na vasaru u Basaidu za 500d komad i rade samo tako kad ih skroz spustim traktor slajfuje
 
Kod mene 10ak dana pred setvu stigla Sola sejalica. Posle dosta dilema na kraju odluka pala na Sola Prosem K Variant...

IMG-dd43f52d36bcbba2077999d43fdfe408-_V.jpg
[/URL]upload an image[/IMG]

IMG_20180413_144749.jpg
[/URL][/IMG]

IMG-e9a3413e6d46d854a5dc1f7c006c83f9-_V.jpg
[/URL][/IMG]

dickey_john.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Sad, pošto je setva završena i nikao je i suncokret i kukuruz mogu reći nešto više o sejalici.
Kvalitet izrade je na oko zaista dobar, sve je lepo i kvalitetno odrađeno. Kvalitet materijala će se videti vremenom, ali po iskustvu kolega iz sela koji ih poseduju reklo bi se da je i to odlično (sve reči hvale imaju za njih).
Što se podešavanja tiče, sve je pristupačno i vrlo je jednostavna za podešavanje. Setvene ploče se vrlo lako i brzo menjaju, a i seme se lako i brzo ispušta iz mašine.
Što se same setve tiče, sejalica lako i precizno postiže zadatu dubinu. Čak i u loše pripremljenom zemljištu zadata dubina setve je postignuta. Nicanje useva je ujednačeno. Broj biljaka po hektaru je dobar.
Ono što je lošije jeste raspored semena u redu. Računar pokazuje raspored koji varira od 100% tačnog do milimetra odstupanja (zadata vrednost 21,9cm a računar pokazuje variranje razmaka od 21,9cm do 22cm) ali realni razmak je veći, odnosno lošiji je raspored. Razgovarao sam sa kolegama koji imaju Solu i oni su mi takođe to potvrdili, i kod njih je tako. Kažu da im suncokret poseje skoro potpuno tačno ali u kukuruzu je raspored dosta lošiji. Kod mene raspored u suncokretu nisam stigao da pregledam ali u kukuruzu jesam i zaista je lošiji.

IMG_20180424_163510_1_1.jpg
[/URL]image hosting 10mb limit[/IMG]

U principu, meni taj lošiji raspored u redu ne smeta (bitno mi je samo da ih ne gomila i da ne pravi žbunove, a to da li će odstupati 3-4 cm u redu ili neće mi ne predstavlja problem), važno mi je da se postigne zadata dubina i da se ispoštuje broj biljaka po hektaru. Ono što sam posle setve skontao kad sam uključio mozak jeste da je KWS koji sam sejao krupniji a ja sam usmerivač semena ostavio podešenog za suncokret, tačnije ostao mi je skroz do ivice rupe pa seme nije padalo kroz sredinu nego više uz levu ivicu i verovatno je do zemlje padalo tako što se odbijalo u cik-cak i otuda je moguće to odstupanje. Još kad se na to doda činjenica da visoki setveni aparat nepreciznije seje onda ima logike to odstupanje. Sejao sam brzinom od 6,5 km/h. Zaboravih dodati da su mi ploče za kukuruz 30x5mm...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh