Pneumatske sejalice za kukuruz

Što bi moja pokojna baba rekla" zna taj znanje".
 
Platne se postavljaju samo iznutra i sa njima se podesava koliko ce zupcanici biti u zahvatu, tj koliko ce jedan da ulazi u drugi. Sa spoljne strane se ne postavljaju nikako zato sto prilikom okretanja pogonskog zupcanika on gonjeni zupcanik "tezi" da izubi i time " radi isto" sto bi radile i platne spolja.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Mislim da grešiš. Ako pogonski zupčanik teži da izzubi,kome onda smetaju platine?
A platine ne samo da ne smetaju nego i ograničavaju pogonski zupčanik da ne užljebi više nego što treba u gonjeni. Kada baterija ide gore dole,cev kardana pruža kol'ko-tol'ko neki otpor koji direktno pomera uzubljenje,ako nema platni, što nikako nije dobro. Po meni...
 
Fabricki se tu ne stavljaju platne nego tu ide neki zastitni poklopcic. E sad vi stavljajte gde vam je volja. Ja samo kazem kako je pravilno i po uputstvu. A i da su tu predvidjene platne polutke kucista bi bile obradjene i sa spoljne strane na tacnu meru (duzinu), a nisu.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nema potrebe da bude obrađeno kućište kada je čaura duža tj, izlazi van kućišta
niti ima logike da plastični zubčanik može da vrši pritisak na pogonski usled sile koju stvaraju cevi kardana
 
pozdrav svima a sad jedno pitanjce, moj drugar ima Maju četvrtu god, od prošle god problem sa jednom baterijom, u redu seje normalno, ali povrh usejanih zrna prosipa ili preliva seme iz baterije , odmah iza ulagača ispada višak semena. Pitali stručnjake iz Majevica ali neznaju u čemu je greška, ako je neko imao sličan problem neka pomogne,:sta:
 
Koliko je teska Nodet sejalica 4 reda, treba da napravim neka kolica za istu pa da znam odprilike? Hvala
 
Da li neko ima na prodaju hidraulicni podizac markera (kao na slici), ili zna nekog ko ima?
23_mart_2012_g_043.jpg
 
Ima li neko ploče za suncokret za IMT pneumatsku,ako ima neko za prodaju ili da mu ne treba pa da mi pozajmi za ovu sezonu neka se javi na PP.
 
Mmehanicki prebacivaci su jednostavniji i ne traze nikakvu pamet. Naprosto samo treba malo pripaziti ako se masina digne u sred njive zbog nekog kvara, ili tome slicno. Ne znam cenu ovog na vazduh (ulje), ali mehanicki je oko 160 evra.
 
I ja kad sejem na jednu stranu pustim oba i cepaj, onaj markir sto bi trebalo da je u vazduhu ide tacno po tragu tocka iz suprotnog smera tako da nista ne smeta.
 
Dva minuta sam gledao i jedva skontao da je cea kontrukcija od olt mehanicke a da je setveni aparat i turbina od pneumatske...
 
Nazad
Vrh