Pneumatske sejalice za kukuruz

Ne verujem da ces izgubiti garanciju, zato sto je u to vreme guzva i oni nemaju toliko servisera da ispostuju sve kupce, tj da puste sve sejalice u rad, ali bi najbolje bilo da proveris sa njima....
 
ja nisam mijenjao veliku remenicu vec sam malu, ustvari osovinu turbine skinem i kod tokara obradim za 2-3mm manju{zaboravio sam tacno koliko mm] jeftinija varijanta od mijenjanja velike remenica a isti ucinak
 
Zna li neko koja je cena agrije od 6 reda na 70cm, obicna sa ravnicima? Otprilike...jel preko 8000e?
 
Koliki je dozvoljen aksijalni luft na ovom delu, ulazu kardancica u kuciste? i da li je u opste dozvoljen? posto kod mene ima lufta a na ovoj sejalici vidim da je ubacena platna neka?



2ppeura.jpg
 
Aksijalni luft se steluje pomocu zilet platni i on treba da je minimalan. Ako je prevelik moze doci do preskakanja i cak do pucanja zupca na zupcanicima.
 
Koliki je dozvoljen aksijalni luft na ovom delu, ulazu kardancica u kuciste? i da li je u opste dozvoljen? posto kod mene ima lufta a na ovoj sejalici vidim da je ubacena platna neka?



2ppeura.jpg
Jesi li ovo ti slikao?:osmeh:
Tako se šteluje luft, pomoću platni...
On treba da bude minimalan a sama čaura ne sme da klima u kućištu, niti osovinica u čauri
 
hehehe nisam :D poljoforum :D

aha, a platne se dodaju ovako sa spoljasnje strane, ili unutar kucista? cini mi se ako dodam sa spoljnje strane, zupcanici nece biti uzubljeni, bice lufta izmedju njih?
 
hehehe nisam :D poljoforum :D

aha, a platne se dodaju ovako sa spoljasnje strane, ili unutar kucista? cini mi se ako dodam sa spoljnje strane, zupcanici nece biti uzubljeni, bice lufta izmedju njih?
Unutar imaš platnu sa zubom koja drži čauru da se ne okreće u kućištu
kad staviš novu videćeš kako se sprežu zubi, ako ima potrebe dodaj tanku platnu
 
Pa ako je zubčanik prenapregnut moraš ga izubiti
plastični zubčanici novi i nove elipsaste platne i pun zub hvata,
čak sam neke zubčanike morao malo brusnuti jer su bili prenapregnuti.... takav kalup...
 
Nama je godina sejalicu odrzavao majstor koji je nekada u firmi isao na te obuke, kaze nekad dok su bili original francuski delovi kad sve stavis novo platne nisu ni postojale, kao platne smo mi ovde izmislili. Inace i ja radim kao sto ste rekli stavljam platne gde treba ili unutra ili napolje. A jel ima neko pravilo za tu osovinicu kako se okrene jer jedna rupa je bliza kraju, a druga dalje.
 
Nazad
Vrh