Pneumatske sejalice za kukuruz

Daj neki kontakt? Ne znas mozda cenu?
 
Planiram kupovinu neke polovne 4 redne pneumatske sejalice za svoje potrebe nekih 10-15ha godisnje. Da li uzeti Nodet ili neku drugu marku ??
 
Moj ti je savet nodet ili olt i za male pare je generalno sredis nakrivis kapu i sejaces najmanje 10god. bez problema delova gde god oces i nisu skupi,a laka za rukovanje i odrzavanje!
 
Planiram kupovinu neke polovne 4 redne pneumatske sejalice za svoje potrebe nekih 10-15ha godisnje. Da li uzeti Nodet ili neku drugu marku ??
Kad je nisi kupio do sad ,sacekaj jos malo da izadju uredbe za povracaj ,mozda ce opet biti za povracaj za sejalice,za par stotina evra vise kupujes glanc novo.Ako se dobro secam clana Grunta je izasla nova agrija 2600 ili 2700 evra .
 
Uredba vazi i za ovu godinu, to jest to je regulisano zakonom, a uredba odredjuje blize uslove. Mislim da racuni vaze od 1. januara 2016. , a predaje se od 15. maja do 15. oktobra ako sam dobro zapamtio.
 
Ja kada sam kupovao sejacicu sve opcije su bile otvorene i na kraju je poslednja ispala po meni i najbolja kupio sam za 1400e polovnu nodetku sa sirokim crevima i onda smo je otac i ja raskantali u najsitnije delove ulozio sam 300e u nju i kada su je ljudi videli svi su mislili da je nova kupljena odradila je setvu bez i jednog kvara ili greske,a za 2600-2700e tesko da moze da se kupi nova i Majevicina Lara je oko 4000e,a na povracaje nesmes ni da racunas u ovoj nasoj drzavi!
 
Pa i ja sam nesto razmisljao da uzmem novu majevicu ali kako sam negde video mislim da je oko 460 000 din nova, mnogo je to dati odjednom a pitanje je hoce li vratiti pare. Da ja imam vecu svoju povrsinu ili da radim usluzno uzeo bi sigurno, ali ovako mi je to malo veca investicija.

I ja sam razmisljao o Nodetki, uglavnom nju imaju svi. Ali bacio sam pogleda malo na oglase nema nema nista ispod 2000e. Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine ??
 
najviše pitaj ljude koji ju imaju, da ti kažu što se na njoj kvarilo, pa to pogledaš.....

- raonike, koliko su istrošeni
- kardane od baterija
- sjetvene ploče, znaju biti savijene i izribane, i savijena ili odlomljena ona pera na njima
- ona polugica, što se zakrene, kada se baterija stavlja u sjetveni položaj, jer neke koje sam gledao, nisu to imale
- spojka za isključenje reda, obično sam viđao da su blokirane i povarene, i da nema onog lima iza što drži zvono
- istrošenost osovine koja pokreće baterije, zna imati po sebi žljebove, kao i elementi koji se nalaze na njoj
- španer lanca kod točkova, obično nevalja
- lanci na sijačici
- crijeva za zrak
- turbina, kakav zvuk proizvodi, znaš kako zvuči kada ode ležaj
- one dvije polugice iza nagaznih točkova, obično budu savijene ili ih nema, slome se pri okretanju na njivi
- da li je negdje varena i zašto
- da ima jednake gume, susretao sam sijačice sa različitim veličinama guma
- remenica, gdje se spaja kardan, da nije puknuta i stanje remena
- gledaj da je bila garažirana OBAVEZNO
- probaj točkove, moraju jako lagano ići, naišao sam na neke kojima jedva okrečeš točkove

ako netko još nešto zna, neka me nadopuni
evo od Ivana savet ciri
 
još bi dodao da pogleda i mjenjač, dobije lufta na onim čahurama, gornji sa 3 lančanika i donji sa 4 lančanika, to sam kod sebe mjenjao, to nisam pogledao, tek kada sam došao kući, pa kupio samo gornji lančanik sa čahurama, nije bio ni skup, i to je sve od kvarova, čak i prije nego sam počeo sijati, na proljeće ju samo podmažem, stavim ploče i gas!!
 
Kako ko hoce novo je novo. Ogromna je razlika izmedju tihnedetkinja iz uvoza koje su stare po 20 i kusur godina i Maje sa tanjirima. Maja moze malte ne i u put da poseje. Od svih operacija se krece od setve , ako ona nije dobra djaba ti sve ostalo....
 
Kome je poenta zemljoradnje da mu njiva izgleda kao put bolje da i ne seje.
U samom nacinu setve izmedju nodetke stare 30 godina i nove maje nema ama bas nikakve razlike,jedino sto bilo koja nova masina ima vise zivota u sebi,ali nodetka poseje 10-15ha sa jednim pomazivanjem i do iduce sezone je mirna,ali bukvalno.
 
Nazad
Vrh