Pneumatske sejalice za kukuruz

Taj hidraulicki prebacivac kosta 250e,mnogo je.Na vasaru kupi hidraulicki klip i sa malo para resi se stvar.Cini mi se da sam moj klip platio 30e,dva creva i malo lanaca i bude dobro,ili pneumatski.Zavisai sta je lakse da se izvede pozadi.
 
Naravno,to je pneumatski i taj je prilicno jeftin,nego sam mislio na ovaj sto je postavio Janosh.Nisam hteo da se bakcem sa vazdusnim meni je bilo lakse sa hidraulickim,stvar ukusa.:osmeh:
 
aaaa-112.jpg
[/IMG]
aaaa-113.jpg
[/IMG]
aaaa-115.jpg
[/IMG]
aaaa-116.jpg
[/IMG]
Danas krenuo sa remontom tj sa popisom delova koje cu menjati na dve baterije pa sutra u B.Palanku.
Na zadnjoj slici jel to raonik za kukuruz ili a repu?Inace baterije su bez diskova i sa onim tockom napred balanserom za repu.Sejacu soju sa njima pa neznam koji raonik da kupim

- - - - - - - - - -

Ako neko zna da objasni za cega sluzi usmerivac semena na majevica sejalici?Vec smo pricali ali niko po meni nije detaljno objasnio.
Jel on skida seme sa ploca ili sta drugo radi?
Kod mene seme nemoze proci pored njega ni sa kukuruznim ni sa plocamaza soju vec on skida seme
 
Pozdrav svima, treba mi vasa pomoc u dilemi sam. Hteo sam da vidim neku cetvororednu novu sejalicu, pa sam u dilemi izmedju Oltove i Majevicine? Ima li neko neki predlog?
 
telefon-22012-123.jpg
[/IMG]
telefon-22012-124.jpg
[/IMG]Zavrsen remont i prepravka majevicine baterije starog tipa sa zvoncetom na novi tip.Prepravka jedne baterije kostace oko 15000 din
Jel neko zna za cega sluzi ovaj usmerivac semena?
telefon-22012-122.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh