Plugovi-dodaci

Odg: Plugovi-dodatci

U jbt. za cenu rešetkastih glava možeš da kupiš komplet remontovan plug obrtač 3 brazde sa sve novim punim daskama!
 
Odg: Plugovi-dodatci

jel ko slucajno gdje naletio na cjenik od imt-a za 2011 ili 2010 trobraznih plugova i preporuka koji trobrazni plug kupiti za zetor 8540 al samo da je imt ::namigivanje::
 
Jako dobar dodatak na plug,poravnava brazdu odma pri oranju,tako da nije potrebno dva puta pretanjuravati oranicu,gdje je bolja zemlja u nuzdi se moze poslje ovakvog oranja odmah sijati...Trenutno nemam slike iz blize,cim budem imao priliku uslikam ga iz blize

t8aik5.jpg


166kca0.jpg
 
Prijatelju IMT542 ako možeš daj par slika tog dodatka za plug iz blizine i iz više uglova. Ja više ne orem na proleće bez nečeg sličnog. nego, jel to Ursus 360 vuče tri brazde?
 
Bice slika iz blizeg prvom prilikom,inace plug nije moj pa kad budem u prilici uslikam ga...ma ovaj plug vuce Claas Celtis 456,plug je bio na popravku pa ga je ovaj samo prenio :D
 
bio sam pitao,kod hudjika komplet resetkasta daska,plaz,nastavak,drzac,,tj komplet glava kosta 350e.e sad jel to puno i da li negde ima da se kupi samo resetkasta daska,pa da mogu da namontiram plaz,pero,i nastavak na nju....ili su delovi drugciji? :cao:

Na zadnjem vasaru u Debeljaci se prodavala komplet resetkasta daska za plug 755 756 cena je bila 200e a proizvodjac je Kovacka radjna iz Cantavira
Jednostavno odvrnes tri zavrtnja na tvom i stavis novu komplet
tako lako samo?
Ja sam se razmisljao dali da je uzmem samo da je malojeftinija
 
Moj komsija kupio od hidjuka resetkaste daske za leopard,pa nikako nije mogo da nasteluje plug,nista nije lepo orao,a i tesko ga je vukao,8011,posle dva dana ih je vratio...
 
Nisam pravio tocak , najednostavnije ti je sa 2 tocka, a ako hoces sa 1 imas 2 varijante od kojih je ova sa slike jednostavnija ali ne i bolja .

Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Ima li neko da je sam pravio tocak na plug obrtac i kako je najlakse napraviti ?

Ja na svom Rabe obrtaču (2x12" do 2x14") nemam točak (neko ukrao za vrijeme transporta) a inače ide jedan točak koji se prevrće kada se plug okrene. Pošto je na plugu ostao mehanizam za prekretanje točka, nabavio sam jaku šipku pravougaonog poprečnog presjeka, glavčinu sa ležajem od Golf 2 i rezervnu gumu na felgi od Golf 2 (puna guma, ne duva se). To ću sve da namontiram ljetos (biće slike naravno) i ima od toga da bude super točak. Ležaj je odličan, potpuno zaštićen od vlage i prljavštine, opterećenje mu je nikakvo (s obzirom za šta je pravljen), a nasao sam na otpadu u Bijeljini, skinuo sa sa nekog razlupanog Golfa (ležaj je 100% ispravan, ne čuje se ništa kada se okreće) pa mislim da će me jako dugo služiti.
 
Hvala za slike i savet,ja imam Lemken mozda je i imao tocak pa je u transportu skinut nisam siguran. Znam za ove originalne varijante ali ja hocu da napravim nesto sam da ne kosta puno a da bude funkcionalno. Video sam jednom prilikom na mehanickom obrtacu neki dosta star plug,tocak mu stoji napred gde se kace poluge,sta mislite za tu varijantu ?
 
To više zavisi od hidraulike koju traktor ima. Kod starih rusa je bolje da je točak više napred, a npr. kod IMT-ove hidraulike treba da je više nazad.

Pokušao sam sad da napišem i zašto ali sam video da će biti jako opširno, a i nisam baš stručnjak za to, pa sam odustao. Neko stručniji će ti već objasniti vezu između načina rada hidraulika i položaja točka na plugu.
 
Ni ja ne znam gde je najbolje postaviti tocak , mada na vecini plugova se nalazi na kraju.Evo jedan primer gde se nalazi napred doduse kod ravnjaka
2qjzl9f.jpg
 
2rqf3ir.jpg
ja sam probao obe varijante,i pokazala mi se bolja varijanta sa tockom napred kao sto imam na jednobrascu,tako da cu najverovatnije i ovaj prebaciti napred ,kad je tocak napred bolje mi rdai plivajuci polozaj i manje stopa
 
Nazad
Vrh