Plug - osnovna tema

Takav plug radi Kozarska Dubica, i to je leopard.....mozda se netko nasalio i stavio plocicu na njega......olt stari slavonac sa zakrivljenim vratovima je imao olt plocicu i imt plocicu ppsebno......zasto je to tako,neznam
Tako je imam i 3 i 4 brazde.. stoje godinama. Mislim da bi bili fantasticni strnjikasi…
 
Prijatelj ima plug 4 brazde 4+0, tezak oko 1600 kg, traktor koji je do sada orao je prodao i najverovatnije ce ga zamenuti manji od 100ks, on sad planira da skine 4 brazdu kompletnu, da ostane 3 brazde,ali ram pluga bi i dalje bio dugacak, kako bi mogao da radi sa novim traktorom, koliko bi realno skidanje 4 brazde olaksalo taj plug ?
 
Ovo su olt slavonci 30cm glava i nisu za velike mase i velike dubine… ali se izuzetno lako vuku i lepo okrecu zemlju…
 
Jel ima neko iskustva sa ovim tipom daske na Vogelu ? Koliko se tesko vuku i kako zaoravaju ?
https://ibb.co/THsQfFt]
received-1568500113579246.jpg
[/URL]
received-809000266856893.jpg
[/URL][/url]
 
Deluje kao WY400, jako dobro zaoravaju uz pretplužnjake, nisam nikada probao bez. Što se tiče vuče, ne mogu da kažem jer mi traktor nije u tip top stanju.
Mada je komšija ove godine skinuo UN400 sa svog 4br 1050 i stavio WY400, jer je hteo da ide pliće i brže. Navodno bolje prevrću brazdu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Deluje kao WY400, jako dobro zaoravaju uz pretplužnjake, nisam nikada probao bez. Što se tiče vuče, ne mogu da kažem jer mi traktor nije u tip top stanju.
Mada je komšija ove godine skinuo UN400 sa svog 4br 1050 i stavio WY400, jer je hteo da ide pliće i brže. Navodno bolje prevrću brazdu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Da li stvarno može da se stavi WY na UN...? Ja sam hteo baš to da uradim jer WY zaorava bar 20x bolje.... Ali su mi na više mesta rekli da to nije moguće jer nije isti oblik dela daske koji ide na nosač daske i da to ne može da se uradi....?
 
Nisam dobro napisao, stavio je cele glave sa 3br 1050 pluga na 4br 1050, nije samo daske menjao.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne vidim ja nikakav problem sa UN daskama, naravno ili uz deflektore ili uz pretplužnjake. Mada, ja sam skinuo deflektore sa mog pluga jer koristim pretplužnjake, pa onda u kukurzovini kod otvaranja oranja na slog podignem pretplužnjake, i kad otvorim oranje onda još 2-3 kruga uradim tako sa čistim daskama bez pretplužnjaka i deflektora, pa i tako sve bude ok...
 
Nazad
Vrh