Plug - osnovna tema

Ja sam shvatio da je šlic na mjestu crne strelice i onda su definitivno samo 2 položaja.
Ako je šlic na mjestu plave strelice (na slici nije vidljiv) onda su moguća 4 položaja, ali je jedan blokiran na mjestu zelene strelice.

 
Šlic je na plavoj strelici, a dvije rupe na crnoj strelici. Ali obrati pažnju dole na kraju ploče su još dvije rupe.
 
Kad se popuste gore dva šarafa fiksni i šlic, sa ove dvije rupe koje sam okružio se dobiju dvije pozicije.
 
Dakle kod plave strelice ti je šraf koji je samo ojačanje a zahvat šteluješ na donje dve rupe i one dve kod crne strelice.
 
Upravo sam i ja tako mislio, kad je dole šaraf u prvoj rupi gornje dvije fiksne rupe imaju dva zahvata, i kad je dole šaraf u drugoj rupi opet gornje dvije rupe imaju dva zahvata. Šlicovana rupa ima samo funkciju dodatnog stezanja brazde. To bi onda bilo 4 zahvata. Na sliki je sad najmanji zahvat a on je kako sam ja mjerio 33 cm.
 
Što više gledam plugove sve sam manje odlučan. Neki dan sam gledao vogel l 950 3 brazde, 3000 e i nešto sam se ohladio. Rešetkaste daske malo potrošene i plazovi sa donje strane i nazad polijepo potrošeni. Na kraju odustam. Sad gledam nove Alpler i Unlu, obadva su oko 3500 e minus podsticaj 30 %. Glava se usijala neznam više šta je pametnije.
 
Samo obrtač, da oreš i odmoriš se k'o čovek pa koliko god da košta, ne živi se večno.
Moram da pitam što tako misliš. Trenutno nemam ali ću verovatno da kupim prevrtača ali u razgovoru sa par ljudi koji su iskusni i rade dosta zemlje čuo sam da nisu previše oduševljeni radom sa ovakvim plugom. Osnovna zamerka je da se vraćaš u istu brazdu a za to moraš da manervišeš bar iz tri poteza što znači da više puta gaziš kvačilo, to sad ne važi za novije traktore sa reverzerom.
 
Ne znam kako se to odmaras sa obrtacem kad sa njim vise drndanja na krajevima nego sa ravnjakom,ajd sa nepravilnim njivama ok al u normalnoj njivi ravnjakom teras bez kvacila I stajanja

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ne kapiram,dok se sa njim izokreces sa ravnjakom si vec u brazdi

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Koliko vremena treba da dodješ sa jednog kraja njiva na drugi ili od jedne medje na drugu ako je njiva široka 100 metara, a imaju ljudi parcele i šire. Tu ravnjakom ima šetnje u prazno a sa obrtačem mnogo manje. I najveće stvar jeste razor, njiva ravna, nema da u razoru kasnije niče.
 
Siroke njive se oru na vise sloga.a ovo za razor stoji

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh