Plug - osnovna tema

I ja sam ga tek uzeo, izorao sam samo 5-6 jutara s njim. Sad je premokro za radove, kad krenem u posao, bit će slika i videa.
Da, dobro bi ti došli pretplužnjaci.
 
Pretplužnjaci na tom plugu traže dosta sitnu masu jer u suprotnom ne možeš da mrdneš od gušenja.Po meni dobri deflektori i gas.
 
Ne znam, orao sam samo kukuruzovinu koja je bila malčirana, dosta mase, nije bilo problema.
Dobar deflektor čuda radi, ali za njega treba i brzina i dubina, a to nije moguće uvijek zadovoljiti.
 
Imam na svom Regentu isti tip predlužnjaka kakav je na plugu od Gogo7441. Jako sam zadovoljan kako rade. Kod mene su podešeni da uzimaju 1/3-1/2 dubine (ovisno o dubini oranja). Bez nekih posebnih problema sam zaorao rauolu visine 150-170 vm bez prethodnog tanjuranja ili malčiranja. Još trebam napomenuti da su raonici na njima više nego jadni, no ne znam koliko to utječe na kvalitet zaoravanja.
 
Koliko sam ja dosad skužio, pretplužnjaci su dobri kakvi god da jesu, bitno je da su traktor i plug ispravno podešeni, kako bi se moglo orati bez gušenja i dobro zaoravati masu.
Ima tu jako puno faktora, i ne postoji univerzalno rješenje.
Iwanho i kod mene su mali lemeši loši.
Ne vjerujem da to puno utječe na rad, ali dobro ih je zamijeniti da zemlja ne dere nosače...
 
Postovanje. Kakav je plug imt 756 visoki klirens s kvernelend glavama? imam jedan u ponudi ali voleo bi da znam nesto blize o njemu. Unapred hvala.
 
Jel netko imao ovakav plug, 3x14 zahvat, kako radi u kukuruzovini?
Cjena 800€....
Imam ja, ne voli bas masu. Cesto kad nije usitnjena masa kako treba mora da se istanjira jednom u suprotnom gusi na svakih 15-20m. Inace vrlo jak plug (dobar kvalitet izrade za moj ukus i ako je star moje je iz 70 i neke godine) i mnogo lako se steluje i odlicno slaze brazdu. Da je visok 70+ i da mu je razmak bar 90-95cm ne bih kupovao obrtac niti drugi plug uopste.
 
Onda ću ipak ostati na oltu..... Zagušivanje je najveći problem, pogotovo kod kukuruzovine..... Sa oltom nemam problema, hvala na odgovorima
 
Bojim se tih poljskih srrojeva, oni tamo imaju laganu zemlju i kod njih sve super radi, e sad, kad to dođe kod nas, mislim da treba ipak nešto ozbiljnije.... Barem u Srbiji je velik izbor domaćih novih strojeva, koji mislim da su daleko bolji od poljskih, konkrerno mislim na plugove......
 
Nazad
Vrh