Plug - osnovna tema

Skinut gumeni tocak i ugrađen metalni,iskoristio sam staru plinsku bocu od auta...
2GojClG.jpg




Sent from mTalk
 
Bolje je i namucit se pri medi nego se raspravljat sa medasma....vidi se da vecina imate probleme sa medasima samo to neki resavaju sa prskalicom a neki sudom
 
Ma ove skorasnje međe resavamo prskalicom,ali one stare gde ima panjeva,zivih ograda,razvucrne bodljikave zice,e one su zeznute...sa normalnim međasima se lako nadje zajednicki dogovor,ali ovi tvrdoglavi ne mozes im nista... :)

Sent from mTalk
 
Nadam se da će i Bobo pročitati kako su korisne ove jasno vidljive međe...:osmeh:

Kod nas nema trnja i tih sikara po medjama. To je bas pretjerivanje, sta ce sikara u ataru? Kod nas u medji raste samo neki sitni korov al kad se prska bilo koja kultura oprska se i medja tako da nama nikakvih bagremova ili glogova u medji. Od kad za ebe znam nikad u medji nisam gumu probusio niti igdje blizu medje u njivi. Uvijek neki ekser, zica...
 
A kad se prska međa ako malo ode i preko međe? Ili ako se u međi zapati ambrozija?
 
Ima tu i miševa i svakojakih bubašarba uvučeno u tim međama i jedva čekaju da nešto nikne da krenu da pasu i svakojake trave i kad dune vetar nosi seme u njivu...:ppozdrav:
 
Nekako mi ne stoji na trecoj,msm bas ruzno izgleda,probao sam da prebacim... Sutra je na redu cistac da se radi,i ostaje jos crtalo za zadnju brazdu i onda je komplet sredjen...

Sent from mTalk
 
Video sam semu i po oznakama hidraulicnih komponenti sam nekako skontao kako funkcionise. Ima pilot ventil koji pri odredjenom pritisku preusmerava ulje u drugu komoru. Ok je to.
E sad malo laicko pitanje, ako se to nakaci na dvosmernu hidrauliku da li onda isto ide jedan polozaj < pa ventil ogranicenja vrati rucicu u neutral i onda za kontra okret ide rucica >
Ili sve to ide sa jednim polozajem > ?
Odnosno da li se u isti polozaj komanda hidraulike vuce ili gure ili kako?
Logicno je da treba dvosmerna hidraulika pa zato mislim da je prvi slucaj ispravniji scenario zbog povrata ulja.


Ne,ispravniji je i laksi drugi slucaj. Sve ide sa jednim polozajem naprimer "< gore" ili "> dole". Koji ce biti od ova dva polozaja u funkciji odredjujes ti sam zamenom mesta creva na prikljucnom izvodu dvosmerne hidraulike traktora. Ako si napr. odabrao polozaj "< gore", svaki put kada budes povlacio rucku u taj polozaj plug ce se okretati dok povlacenjem rucke na "> dole" nece. O povratu ulja ne razmisljaj,sve to odradi kocka bez problema.
 
Ako nekog interesuje imam plug na prodaju Regent 4x35 sa resetkastim daskama i predpluznjacima ,pre 2god je komplet sve stavljeno novo i daske i raonici i predpluznjaci... Sutra cu postaviti oglas...
 
Kako regulisete rad obraca sa kockom? Da li sve rafite sa jesbim polozajem rucice ili kako?
Radim neku prepravku pa me zanima kako to sve funkcionise.
Tu "kocku" da ne kazem sekvencinalni vemtil mogu da napravim od komponenti al bi bilo glomazno. Jel sve regulisete jednim polozajem rucice ili kako
 
Kako regulisete rad obraca sa kockom? Da li sve rafite sa jesbim polozajem rucice ili kako?
Radim neku prepravku pa me zanima kako to sve funkcionise.
Tu "kocku" da ne kazem sekvencinalni vemtil mogu da napravim od komponenti al bi bilo glomazno. Jel sve regulisete jednim polozajem rucice ili kako

Pa o tome se i pise na prosloj stranici?!? Dal se plug mora "hvatati" na rucki prilikom okretanja ili se samo rucka drzi u jednom polozaju. Ako imas kocku rucku samo drzis i plug se sam okrece, kocka odradjuje "hvatanje". Ako nema kocke ili plug ima jedno crijevo za okretanje moras ga ti na rucki okretat...
 
Na mtz-u i prevrtaču sa oprugama nemam nikakvih problema sa okrećanjem čak se i ne okrećem nazad,stavio sam nove opruge jer mi je jedna pukla sad ubija kako okreće,čak i sa blatom na točku,dasci itd...hoće nekad da bude problem u brdu ali to je retkost.Jednom prilikom sam orao pored Samea i Vogel prevrtač(nov plug) baš sam pratio na uvratinama kako okrećemo plugove na oko nema razlike ni u brzini okrećanja ni u čemu drugom...Ja bar nisam primetio.
 
A ima li neko resenje za plugove sa jednim crevom,moze li tu neka kocka da se namesti da se ne hvata svaki put na okretanju?
 
Nazad
Vrh