Plug - osnovna tema

Kuhn uvozi i Delta Agrar kao i Agroglobe.
 
Da, dobro je napisano pa neces ga vuci u nekoj teskoj zemlji na 22"... Zna se za koju snagu traktora je taj ram i kompletan plug napravljen a zahvat se podesava ovisno o tipu i tezini zemlje...
 
Sad malo gledam slike na oglasu i vidim da plocica za podesavanje zahvata ima samo 4 polozaja pa bi valjda trebalo biti 14",16",18" i 20" zahvat. Cesto puta je i 20" zahvata puno...
 
@ Bobo pa ovaj plug bi trebalo biti za nekih 100ks?
@ zarkovmali Ne ostavlja krupno kada ores sa zahvatom 45cm? Jel to sa 125ks vuces vuces 4x45?
 
Ne ostavlja krupno ja sam zadovoljan sa njim kako radi,e sada taj traktor se vodi kao 125ks ali ne bi rekao da je tako nesto je tu neko dirao.
 
Znam, video sam taj tvoj snimak. Lepo ide.

Ljudi koji bi obrtac isao sa mojim Deutzom? Neki 3x40? Sta mislite?
 
Zavisi od brzine, njive itd itd. U nasem ataru na istoj dubini nekada idem 7km/h nekada 10km/h to je skoro 50% tako da....
 
Zaoravanje kukuruzovine, kakvi predpluznjaci?

Gledam po youtubu neki sahrane kukuruzovinu kod oranja sa predpluznjacima, treba malo vise ks da bi traktor to sve vukao. Da li je neko orao i kakva su iskustva sa zaoravanjem kukuruzovine sa predpluznjacima . Ovdje u oglasima poplava plugova iz uvoza ima svasta, sta gledati da osim da nije jako ishaban, ovdje su bili nekad jako zastupljeni rabe po pikovima i imaju dobar renome sto se tice kvalitete materijala a ima ih jako puno po oglasima, sta gledati varijabilne, fiksne , sa punim daskama ,sa trakama umjesto punih dasaka?

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/prikljucne-masine/8342812/kverneland-ld-95
Jel je dobro napisano u oglasu da se steluje do 22 cola?
Pa to je 55 cm. Nisu li prevelike brazde?

Gledao overum od 12-20 cola varijabilni (hidraulika) sa perastim daska, 4 brazni , okretac , 1500kg. Kad stanes kraj njega gornji raonici u visini 170-180cm , vrlo impresivno. Takav ali lemken kraj njega izgleda mali.
 
Sad malo gledam slike na oglasu i vidim da plocica za podesavanje zahvata ima samo 4 polozaja pa bi valjda trebalo biti 14",16",18" i 20" zahvat. Cesto puta je i 20" zahvata puno...


Tako je,zahvat je od 14" do 20". Inace u oglasu je greska u nazivu modela, jer je to VD-95 .
 
Ljudi koji bi obrtac isao sa mojim Deutzom? Neki 3x40? Sta mislite?[/QUOTE]

Ja taj zahvat planiram za 130ks.
 
@ Galicije To je za usluge. Ako bude pao posao u zadruzi.
@ Stazanin kod mene je Lake zemlja, ovde bi 120ks isto sa 4x35 bez problema.
 
Poslednja izmena:
Po meni i mom iskustvu uvek bih isao na manji zahvat a vise pluznih tela.Znaci ja bih uvek uzeo 4x30cm nego 3x40cm.
 
O tome sam i ja razmisljao, ali nekako mi je veliki cetvorobrazni obrtac.
Tezak i za hidraulik, made podize 5200kg, a ima I duzinu Deutz. Tako da bi mogao da ga nosi. Ali preveliko mi je to.
 
Ja sam pisao o samom radu.Ukoliko je zemlja laka onda i 3x40cm radi lepo.Kod mene u mom delu Banata se manji zahvat po pluznom telu daleko bolje pokazao.
 
Nazad
Vrh