Plug - osnovna tema

Da li ima neko iskustva sa plugom na slici?Imam u planu kupiti nesto ovako pa me interesuje kako bi se ponasao u kukuruzistu,tj da li zaoravao lepo tarupirano kukuruziste i koliko vrede takvi plugovi?U pitanju je plug Rabeverk 3*30cm zahvat visina 70 razmak izmedju glava 90cm.
big-16683947201407221828.jpg
 
Da li je neko navarivao parče gibnja na raonik da dobije samooštreći? Gledam ove samooštreće što prodaji i svi ih uglavnom navarivaju sa gornje strane raonika ,jednom prilikom sam uzeo raonike koji su bili upravo navareni odole i dugo su me služili i zato misli da ih je možda bolje uraditi sa donje strane, da li je neko slični pokušao ?Koje elektrode su najbolje za taj posao, i da li ta rabota može da se odradi sa običnim elektrolučnim aparatom?
 
Radoslave, kod mene u selu se prave raonici od gibnja, ali to je sve. Niko ne pominje da je to onda samoostreci raonik.


A na danasnjem oranju vidim da sam ostao bez dela prednjeg plaza. Orao sam sa ovakvim plazom ceo dan i sve je bilo ok. Neka izdrzi ovako jos 3,5ha koliko mi je ostalo, pa cu ga zameniti.


free adult image hosting
 
Da li je neko navarivao parče gibnja na raonik da dobije samooštreći? Gledam ove samooštreće što prodaji i svi ih uglavnom navarivaju sa gornje strane raonika ,jednom prilikom sam uzeo raonike koji su bili upravo navareni odole i dugo su me služili i zato misli da ih je možda bolje uraditi sa donje strane, da li je neko slični pokušao ?Koje elektrode su najbolje za taj posao, i da li ta rabota može da se odradi sa običnim elektrolučnim aparatom?
Ja zadnjih 10-tak godina nisam kupio niti nosio raonik kod kod kovaca. Kada mi je pri kraju raonik isecem na pola raonik i zavarim list gibnja odozdo i odozgo sa obicnim eliktro aparatom i naostrim brusalicom odozdo evo i slika ako moze da se vidi sada sam isao da slikam zbog mraka...
ff0n7k.jpg
 
Kad vec pominjete leskovacke 2brazdne plugove da li oni odgovaraju Rakovici 60 po razmaku tockova i zahvatu...hvala unapred na odgovorima

- - - - - - - - - -
Ako misliš na velike Leskovce odgovaraju za R-60,R-65,imt-558 itd. njih je vukao i Landin stari a on ima 50 konja,to je onaj traktor što mu na haubi piše "zadrugar DIESEL" po njegovoj licenci je i rađena Rakovica, ja ga koristim sa TD-4506.

- - - - - - - - - -

Kad vec pominjete leskovacke 2brazdne plugove da li oni odgovaraju Rakovici 60 po razmaku tockova i zahvatu...hvala unapred na odgovorima

- - - - - - - - - -
Ako misliš na velike Leskovce odgovaraju za R-60,R-65,imt-558 itd. njih je vukao i Landin stari a on ima 50 konja,to je onaj traktor što mu na haubi piše "zadrugar DIESEL" po njegovoj licenci je i rađena Rakovica, ja ga koristim sa TD-4506.
 
Pa da ti kažem da definitivno jesam.I sa mojim trobraznim obrtačem sam počeo da orem na sklad.Mnogo brže ide ,a i izdižem njive od komšija.Obrćemo ga samo kad nam negde ostane špic.Sve ima svoje prednosti i mane.
 
Odlicno jer ja imam R 60 ali moj otac je glavni za to...on steluje ali kad je fina zemlja i ide...cim je malo twrdje on skrati prednju brazdu i iskosi plug tako da mu prednji plug ide na manju dubinu...ja pokusawam da ga ubedim da nam plug nije u centru vuce traktora...ali znate kako je u Srbiji...sta ti znas ...juce si se ispilio...xexexexex...
elem pretpostavljam da bi ceo plug trebalo pomeriti za nekih 10cm ulevo da bi se nasao u liniji sa vucom traktora ...e posle fino stelowanje u njiwi...
Interesije me jos jedna stwar...na koju rupu bi trebalo stawiti topling na R 60 posto ima 3 rupe...hvala ubapred
 
Poslednja izmena:
Odlicno jer ja imam R 60 ali moj otac je glavni za to...on steluje ali kad je fuina zemlja i ide...cim je malo twrdje on skrati prednju brazdu i iskosi plug tako da mu prednji plug ide na manju dubinu...ja pokusawam da ga ubedim da nam plug nije u centru vuce traktora...ali znate kako je u Srbiji...sta ti znas ...juce si se ispilio...xexexexex...
elem predpostavljam da bi ceo plug trebalo pomeriti za nekih 10cm ulevo da bi se nasao u limiji sa vucom traktora ...e posle fino stelowanje u njiwi...
Interesije me jos jedna stwar...na koju rupu bi trebalo stawiti topling na R 60 posto ima 3 rupe...hvala ubapred

Kad prestanes pisati kao debil, onda ce ti netko mozda i pomoci...
 
Za teske poslove ide na skroz gornju.

Istrosili su mi se oni spicevi na samoostrecem raoniku i na nekim delovima nece plug da ide u zemlju kolko bi trebao a ostalo mi je jos par jutara da zavrsim oranje pa me zanima jel ja smem da izbusim na stonoj busilici rupe na raoniku pa da kupim i zavrnem spiceve? Da ne kupujem sad raonije za to malo jer se ionako samo spic potrosio...
 
Odlicno jer ja imam R 60 ali moj otac je glavni za to...on steluje ali kad je fuina zemlja i ide...cim je malo twrdje on skrati prednju brazdu i iskosi plug tako da mu prednji plug ide na manju dubinu...ja pokusawam da ga ubedim da nam plug nije u centru vuce traktora...ali znate kako je u Srbiji...sta ti znas ...juce si se ispilio...xexexexex...
elem predpostavljam da bi ceo plug trebalo pomeriti za nekih 10cm ulevo da bi se nasao u limiji sa vucom traktora ...e posle fino stelowanje u njiwi...
Interesije me jos jedna stwar...na koju rupu bi trebalo stawiti topling na R 60 posto ima 3 rupe...hvala ubapred
Na srednju rupu na traktoru za neke prosecne uslove rada.
 
Nazad
Vrh