Plug - osnovna tema

huđik mi je za vogela tražio 3500 za pun deflektor a čantavir 2000 a ti sa prstima su katastrofa kod svih
postaviću slike da vidite kako izgledaju
čantavirci su mi rekli i ako se imalo pokrive da ih slobodno vratim
kada sam kod huđika to zahtevao samo su se nasmejali
 
Taj deflektor za 1300 dinara ne radi posao nikako i brzo otpadne prvo pero. Ja sam uzeo kod Hudjika ove godine za 3. brazdu deflektor koji se pominje kao na Vogelu i kosta sa nosacem 3000 dinara ali vredi svaku paru zato sto znam kako su se prosle godine u svim uslovima ponasala prethodno 2 kupljena takva deflektora. Fotografije necu da kacim jer ih vec ima samo treba prelistati temu.


Pitao sam ja kod Huđika za takve deflektore i kažu da ih prave samo za 757 ali ne i za 756.
 
huđik mi je za vogela tražio 3500 za pun deflektor a čantavir 2000 a ti sa prstima su katastrofa kod svih
postaviću slike da vidite kako izgledaju
čantavirci su mi rekli i ako se imalo pokrive da ih slobodno vratim
kada sam kod huđika to zahtevao samo su se nasmejali
ajde molim te daj sliku da zanm kao izgleda mogao bi otici u topolu na vasar u nedelju da kupim a sta mislite o onim raonicima sa spicom
 
huđik mi je za vogela tražio 3500 za pun deflektor a čantavir 2000 a ti sa prstima su katastrofa kod svih
postaviću slike da vidite kako izgledaju
čantavirci su mi rekli i ako se imalo pokrive da ih slobodno vratim
kada sam kod huđika to zahtevao samo su se nasmejali
Vekonj Kalman kovacka radnja Cantavir? Jel znate mozda jel salju brzom postom? i da li vredi nesto staviti bar jedan deflektor na drugu brazdu na 610.14?
 
evo čantavirskih deflektora
imao sam sreću da mi pašu od vogela idealno rupa na rupu pa sam dao jedan uzorak od komšije
a oni su na osnovu njega napravili tri leva i tri desna ali sam im rekao da mogu da budu iz jednog dela
cena je bila 2000 komad
izorao sam 20 kj težeg oranja i nisu ni makli
plazeve i čela sam radio kod huđika i jako sam ljut na njih lepo na oko ali kvalitet gvožđa katasrofa mekani kao armatura

scaled.php


scaled.php


scaled.php
 
Odavno sam pisao ovde da su Čantavirski proizvodi odličnog kvaliteta i ne treba bežati od njih.Oni su poznati i prodaju po kvalitetu dok većina drugih samo ide na ime i reputaciju a kvalitet udri me do zore.
 
evo jednog lošeg snimka u radu

[video=vimeo;30021015]http://vimeo.com/30021015[/video]
 
ove postojeće rupe su šlicovane umesto onih koje su bile gore tako da mogu da se šteluju
a i ne menjam dubinu nikad ugar odavno više neradim samo total
 
Poslednja izmena:
Evo dva pluga sa današnjeg terena da ih ne razvrstavam po temama,
PIETRO MORO- četiri brazde obrtač

RABE-dvobrazni plug sa rešetkastim daskama obrtač
 
Danas po prvi put prikačio plug na Hurlimana, a jutros sam postavio i crtala

2rz6s6s.jpg


2mg9q3c.jpg


6nzbjr.jpg


Crtala sam napravio od "pačjih nogu" sa IMT špartača, našao stare originalne koje je otac dobio na špartaču kad ga je kupio prije 30 godina. Materijal je, što bi rekli, "ljut".

a evo par slika mog Eberhardt Paladin 2x10" pluga

2jfk8t0.jpg


14u9bps.jpg


2r3i7nl.jpg


Tu je i snimak okretanja Rabe (radi se o modelu Taube 60)

 
Poslednja izmena:
Interesuje me dali neko ima iskustva sa plugovima Agro masz, koje prodaje firma Agrodivo Novi Sad. Kažu da ima orkinal Kvendelans daske,visina 80cm,razdalina glava 85cm. Mene interesuje četvorobrazni obrtač a cena mu je oko 6000e, bez pretpužnjaka.
Neznam šta je bolje kupiti dali ovaj ili neki dobar polovan poznate marke.Ako neko zna ili ima za prodaju očuvan četvorobrazni obrtač neka mi se javi, ali treba mi koji nije veoma težak.
Ovaj mi se najviše sviđa zato što ima samo 1100kg ali nisam siguran u kvalitet.
 
Nisam Dušane to su dimenzije ovog pluga, mada meni i odgovara da nebude predug zbok težine. I Kvendelans i Rabe imaju poneki rastojanje glava 90cm
 
Nazad
Vrh