Plug - osnovna tema

Potrebna mi je jedna daska za 757.30. Molim predlog koju da kupim (sta je kvalitetnije u moru male privrede). :sta:
 
људи да ли знате где имам да купим оригиналне шарафе за мој вогел нот? дизао сам задњу бразду пар пута па сам загубио шараф. хвала на одговорима... :D
 
gm je napisao(la):
људи да ли знате где имам да купим оригиналне шарафе за мој вогел нот? дизао сам задњу бразду пар пута па сам загубио шараф. хвала на одговорима... :D

Agropanonka :D :ppozdrav:
 
2nq5vk0.jpg
s59xzc.jpg


Pogledajte ovaj plug i obratite paznju na daske s prednje strane. Video sam jos jednom prilikom ovakav plug. Da li neko zna da svima nama objasni cemu ovakve daske, prednosti i mane. :ppozdrav:
 
Kacanin je napisao(la):
tamara1611 je napisao(la):
Da!!
srdjuanzorz je napisao(la):
Daj neku karakteristiku tog alplera 7 brazdi
eo:
Klirens:60
Razmak izmedju tela:50
max.dubina:15-20cm
Radniz zahvat:210cm
Tezina:563kg
Vecem ga sa traktorom mtz 952 koji ima isti motor kao 1025 samo sto smo mi 952 pojacali na pumpi i dali mu vise kubika !!! I NOSI TAJ PLUG LAKO!!!
koliko bi 560 vukao brazdi
 
za dragana...po nekim prospektima koje sam gledao,slicne daske koristi kun.i to za brzo i plice oranje...e sad jel to i ovde slucaj...ali na izgled lice. :ppozdrav:
 
MONTOYA je napisao(la):
Kacanin je napisao(la):
tamara1611 je napisao(la):
Da!!
srdjuanzorz je napisao(la):
Daj neku karakteristiku tog alplera 7 brazdi
eo:
Klirens:60
Razmak izmedju tela:50
max.dubina:15-20cm
Radniz zahvat:210cm
Tezina:563kg
Vecem ga sa traktorom mtz 952 koji ima isti motor kao 1025 samo sto smo mi 952 pojacali na pumpi i dali mu vise kubika !!! I NOSI TAJ PLUG LAKO!!!
koliko bi 560 vukao brazdi
4Sigurno i to lako!!!
 
dragan82 je napisao(la):
2nq5vk0.jpg
s59xzc.jpg


Pogledajte ovaj plug i obratite paznju na daske s prednje strane. Video sam jos jednom prilikom ovakav plug. Da li neko zna da svima nama objasni cemu ovakve daske, prednosti i mane. :ppozdrav:

To je romboidna pluzna daska pri oranju formira romboidan poprecni presek na taj nacin se dobija sira brazda i to omogucava traktorima koji imaju sire pneumatike da se komotnije krecu tockovima jedne strane u brazdi
 
Ni sam obratio paznju na to koliki je klirens , mislim da nije bas nizak. Ni sam lepo slikao cenu inace kosta 4500chf. Ta cena je stojala na papiru koji je okacen na njemu. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

MOMOSARIC je napisao(la):
@miladin , stavi pero nakrajdaske ako nemaš

Nemam pero ali su mi daska dosta duga, neznam kako se šalje slika poslao bi ti sliku pada vidiš kako izgleda daska. Možda bi trebao dasku na kraju da još uvijem pa da bolje okrene brazdu. Pozdrav. :ideja:
 
Odg: Oranje....

Miladin je napisao(la):
Vidim da ste svi prilično stručni za oranje aja imam jedan problem sa jednobraznim plugom. Plug je olt-alkar. Puna daska je prerađena na rešetkastu aproblem je sledeći. Nečisti dobro brazdu, evo objašnjenja. Kada orem dubinu do 20 cm. čisti dobro, akada orem dubinu 35 cm. brazda se iza pluga vraća nazad, pa onda skačem u traktoru i nemogu da vozim brzo. Tako je isto bilo i prije prepravke pluga. Pozdrav. ::traktor::
taj ti je plug 10 cola i on nemoze da ore duboko i da lepo poklapa brazdu njemu je optimalno 20-tak cm. :cao:
 
Odg: Oranje....

Ako je jednobrazni alkar, to je 16" i taj ima bome dobru dasku i treba ga dobar traktor vuci ako se ide u dubinu...
 
worm je napisao(la):
imam ja alkar 1a, jednobrazni, odlican plug
i moze dosta duboko da ore i lepo slaze
hteo sam da kupim jos jedan i napravim dobar dvobrazni za mog torpeda :D
Niski klirens
 
Pozdrav svima imam jedno pitanje.Imam leopard plug od 14" i hocu da menjam daske na njemu posto je totalno istroseno,da li je neko od vas probao vogelove daske stviti na leoparda,zvao sam Plamen iz Srbobrana i kaze gazda da nije nikakav problem on moze da izbusi rupe na vogelu da stima na leoparda,da li cu tako dobiti malo bolji plug i da li je neko pokusao tako nesto.Hvala unapred svima
 
Nazad
Vrh