Plasman zamrznute maline

Poznavalac ;


Ova informacija mi je stigla sinoć iz prve ruke od jačeg hladnjačara pa ko veruje nek veruje , sigurno ne lupam iz svoje glave. Koliko je tačno neznam ali ja verujem čoveku.

Pitao si koliko bi minimalno bila isplativo gajiti malinu. Moj iskren odgovor je da sa 1 eur cenom mogu brati samo porodnično tako da mi nešto ostane sobzirom da mi tad nadnice moje ispadno lošije nego što plaćam drugima da rade.

Nisam čitao sve postove ima ih previše ali ;

obračuni se ni ovih godina nisu ranije radili

malina ide hladnjače se tovare

koliko smanjenim tempom neznam ali ovde se u Arilju niko ne žali


Koji hladnjacar placa original 257+doplata,ako nije tajna,odgovori mi na pp ,ako ti odgovara.Pozdrav
 
Slazem se sa vilametom malina je krenula da izlazi od prosle nedelje i kupci koji su videli kvalitet u poljskoj vracaju se srpskom vilametu i mikeru ( poljska cena roleda skace jer ga nema dovoljno lose robe kod njih ima na pretek) neki nasi pokusali da mixuju u kamionima vilamet i polku i polanu roba im se vratila- kupci napolju otkrili stvari... Traznja za dobrom malinom bice veca losa ce se tesko prodavati... Rolendu ce definitivno da cena ide na gore... Strpljen spasen....

Voleo bih da mogu da vam verujem ali nazalost moje informacije kazu malo drugacije... Da li vi pokusavate sebe da tesite ne znam ili Vam je u interesu mozda da se stanje malo "ulepsa"...
 
prosle godine u ovo doba malina je izlazila iz tog razloga sto je nastupila susa u poljskoj koja im je prepolovila rod i ozbiljniji kupci su navalili kod nas , a ovo sad sto se desava je relna trzisna utakmica,prosle godine se trazila roba slicna poljskom kvalitetu te su nasi hladnjacari miksali sve i svasta cak i kinesku malinu,napravili smo da smo izvezli 110 000 tona , ok a podataci koliko smo uvezli niko ne spominje,e sad oko kukanja hladnjacara mi nije jasno pa prosla godina im se nacrtala da se obogate za narednih par godina,i opet ce da se prelomi preko proizvodjaca jer to je tako bilo i bice
 
Slazem se sa vilametom malina je krenula da izlazi od prosle nedelje i kupci koji su videli kvalitet u poljskoj vracaju se srpskom vilametu i mikeru ( poljska cena roleda skace jer ga nema dovoljno lose robe kod njih ima na pretek) neki nasi pokusali da mixuju u kamionima vilamet i polku i polanu roba im se vratila- kupci napolju otkrili stvari... Traznja za dobrom malinom bice veca losa ce se tesko prodavati... Rolendu ce definitivno da cena ide na gore... Strpljen spasen....
Slicne informacije sam i ja dobio,cuo sam da je vraceno nekoliko vozila u kojima je miksovan vilamet sa polkom.Kako sam dobio informaciju,poostrene su kontrole maline koja se izvozi,ljudi hoce da kupe srpski vilamet,a polke i polane imaju na pretek u Poljskoj.Griza na trzistu ima na preteka po ekstremno niskim cenama,ali je malo rolenda koga gotovo da nema u Poljskoj i tu je nasa sansa.....

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 
Druže "poznavaoče",
ti kao da si mašina(bot) , čim ne reaguješ kako svako od nas reaguje kad mu se obrate,kao neki(mi) tebi ovde ...


Sent from my K013 using Tapatalk
 
Cena rolenda potvrdjeno sa mnogo izvora raste u poljskoj prestali da ga nude cak

Koliko vam je izvor kredibilan? Zasto su prestali da ga nude u Poljskoj, jel im nestalo rolenda ili?
Voleo bih da je to tako ali bojim se da nije... Cekace se jos da se vidi razvoj situacije.

Nasa malina stoji jos neugovorena najveci njen deo a i ono sto je ugovoreno se ne povlaci...
 
Evo mozda jedno od zasto...?

Imam Polku, Meker i Vilamet... a kod komsija ima Hertige i Polane.... 5-ogodisnje iskustvo i stalno posmatranje, pracenje i u kompu sacuvane slike sa kojekakvim coment opazanja...

Tvrdim da sve sorte jesenje ...do sredine Avgusta su i slatke i mogu da prodju kao malina....a od tad ni M od maline ...jednostavno su bljutave za konzum.....?

Pretpostavka je da za to znaju i hladnjacari ....verovatno ih miksuju sa pravom gospodjom MALINOM.
 
Evo mozda jedno od zasto...?

Imam Polku, Meker i Vilamet... a kod komsija ima Hertige i Polane.... 5-ogodisnje iskustvo i stalno posmatranje, pracenje i u kompu sacuvane slike sa kojekakvim coment opazanja...

Tvrdim da sve sorte jesenje ...do sredine Avgusta su i slatke i mogu da prodju kao malina....a od tad ni M od maline ...jednostavno su bljutave za konzum.....?

Pretpostavka je da za to znaju i hladnjacari ....verovatno ih miksuju sa pravom gospodjom MALINOM.
Moja augustovska i septembarska polana se uopste ne razlikuju...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
U Arilju se obracuni vrse na 227 vilamet 247 miker......80 posto je isplaceno a neki su isplatili konpletno100 posto
 
Bio sam u pravu jedna velika ariljska firma juce potpisala ugovor za 1500 tona rolenda -proverena informacija a ariljci znaju vise pa neka se jave.... Malina rolend se trazi... (Vilamet) bez mesanja sa ostalim sortama o ceni necu jer sam obecao to mom izvoru ... Koji je prisustvovao sastanku.... Sto se tice isplate nisu sve hladnjace isplatile po ivanjici ... A ni zatvoril cenu... Male hladnjace nemaju para cekaju da prodaju robu pa da plate (i to ove novo otvorene koje su obecavale po 10 dinara vise od svih samo da dobiju robu) sada se dave u svojim obecanjima .... Sledi selekcija pravih i dobrih hladnjacara sa tradicijom i ovih novokomponovanih kojima je neko napunio usi da ce ovim poslom biti brzo i lako zaraditi pare.... Ova godina je za takve surov pocetak a i jos suroviji kraj..uostalom po novom zakonu o hrani koji stupa na snagu iduce godine hladnjace koje nebudu imale sertifikate i hasap nece moci svoju robu staviti u promet ta mera ce sigurno urediti stvari i eliminisatîsve one "sklepane podrume sa opremom za zamrzavanje " u kojima se bez ikakve higijene i kontrole zamrzava nase crveno zlato
 
Poslednja izmena:
Bio sam u pravu jedna velika ariljska firma juce potpisala ugovor za 1500 tona rolenda -proverena informacija a ariljci znaju vise pa neka se jave.... Malina rolend se trazi... (Vilamet) bez mesanja sa ostalim sortama o ceni necu jer sam obecao to mom izvoru ... Koji je prisustvovao sastanku.... Sto se tice isplate nisu sve hladnjace isplatile po ivanjici ... A ni zatvoril cenu... Male hladnjace nemaju para cekaju da prodaju robu pa da plate (i to ove novo otvorene koje su obecavale po 10 dinara vise od svih samo da dobiju robu) sada se dave u svojim obecanjima .... Sledi selekcija pravih i dobrih hladnjacara sa tradicijom i ovih novokomponovanih kojima je neko napunio usi da ce ovim poslom biti brzo i lako zaraditi pare.... Ova godina je za takve surov pocetak a i jos suroviji kraj..uostalom po novom zakonu o hrani koji stupa na snagu iduce godine hladnjace koje nebudu imale sertifikate i hasap nece moci svoju robu staviti u promet ta mera ce sigurno urediti stvari i eliminisatîsve one "sklepane podrume sa opremom za zamrzavanje " u kojima se bez ikakve higijene i kontrole zamrzava nase crveno zlato

Ili vas izvor nije dobar pa vam salje pogresne informacije ili vi svesno sve nas zelite da ubedite da je stanje bolje nego sto jeste....
Vasa informacije je totalno netacna, nikakav ugovor od 1500 tona nije potpisan, jer roba ne ide...
Hajdemo logicki da razmisljamo, da ste vi kupac da li biste sada u Srbiji potpisali ugovor na 1500 tona robe a pri tome imate sledece parametre, znate da je rod u Poljskoj dobar, znate koliko je malina placena u Srbiji, znate koliko je malo robe izaslo od pocetka otkupa do danas, koliko je robe ugovoreno itd itd.. Vi pokusavate ovde da spinujete informacije i ljudima sa foruma da prodate pricu kako je toboze malina krenula kako ce sada svi poceti da ugovaraju nasu malinu itd itd... Pa slicna prica je bila i sredinom otkupa, kao u Arilje dolazi jedan veliki kupac kod najveceg dole sa firmom iz BGa preko koje rade i na kraju, kao potpisali se ugovori itd itd. Nije se potpisalo nista ili se potpisalo znacajno manje nego inace jer svaba nije lud da plati nesto skupo ako ne moraju. Sad ce neko reci kako znam, pa znam, i siguran sam jer roba ne ide, jer dnevno dobijam po 5 poziva hajde urgiraj, zovi, pokusaj, znas ovoga znas onoga itd itd, znam sve ali kada sam govorio pojedinci nisu hteli da slusaju sada sami snose posledice. Druga indicija, pa da roba ide i da su ugovori ozbiljni potpisani original bi bio na ceni a original niti je na ceni niti ga neko trazi... Male hladnjace su pune...


Svaka velika a i manja firma ima svoje ljude u Srbiji koji ih dnevno obavestavaju o vremenskim prilikama, cenama, kolicinama, generalno o informacijama sa trzista. Na osnovu toga donose kasnije odluke kako ce da rade, naravno sva roba se nabavlja preko njihovih ljudi i to svi znaju koji se iole razumeju u posao....

Mozda zastupate interes nekog hladnjacara koji nije racunao da ce ovako lose biti, malo se preinvestirao, ponestalo para a narod polako pritiska jer cuje da prodaja ne ide pa se u narodu stvara i mala doza nepoverenja, jer malina nije isplacena pa ljude pocinje da hvata i mala panika jer cuju sta se desava, plus mnogi imaju nekoga ko radi negde u hladnjaci pa cuje od tih ljudi da sada ne rade prebiranje i pakovanje maline vec su na odmorima ili rade neke skroz leve stvari da se stvori utisak da se nesto radi....

Ako ce se negde "lomiti koplja" i ako ce biti ugovora bice ih za vreme i posle sajma u Parizu koji ce biti odrzan od 16-20 Oktobra a to je uskoro, do tada ja ne vidim da ce se situacija promeniti koliko god se neki trudili da to prikazu drugacije...

Situacija u zapadnoj Srbiji, Ivanjica i Arilje, Pozega itd , hladnjace polako ali sigurno ulaze u probleme.... Ko ce iz toga uspeti da se izvuce to cemo videti, mozda problema i ne bude... Trziste ce nam samo dati odgovor na sva nasa pitanja....
 
Ili vas izvor nije dobar pa vam salje pogresne informacije ili vi svesno sve nas zelite da ubedite da je stanje bolje nego sto jeste....
Vasa informacije je totalno netacna, nikakav ugovor od 1500 tona nije potpisan, jer roba ne ide...
Hajdemo logicki da razmisljamo, da ste vi kupac da li biste sada u Srbiji potpisali ugovor na 1500 tona robe a pri tome imate sledece parametre, znate da je rod u Poljskoj dobar, znate koliko je malina placena u Srbiji, znate koliko je malo robe izaslo od pocetka otkupa do danas, koliko je robe ugovoreno itd itd.. Vi pokusavate ovde da spinujete informacije i ljudima sa foruma da prodate pricu kako je toboze malina krenula kako ce sada svi poceti da ugovaraju nasu malinu itd itd... Pa slicna prica je bila i sredinom otkupa, kao u Arilje dolazi jedan veliki kupac kod najveceg dole sa firmom iz BGa preko koje rade i na kraju, kao potpisali se ugovori itd itd. Nije se potpisalo nista ili se potpisalo znacajno manje nego inace jer svaba nije lud da plati nesto skupo ako ne moraju. Sad ce neko reci kako znam, pa znam, i siguran sam jer roba ne ide, jer dnevno dobijam po 5 poziva hajde urgiraj, zovi, pokusaj, znas ovoga znas onoga itd itd, znam sve ali kada sam govorio pojedinci nisu hteli da slusaju sada sami snose posledice. Druga indicija, pa da roba ide i da su ugovori ozbiljni potpisani original bi bio na ceni a original niti je na ceni niti ga neko trazi... Male hladnjace su pune...


Svaka velika a i manja firma ima svoje ljude u Srbiji koji ih dnevno obavestavaju o vremenskim prilikama, cenama, kolicinama, generalno o informacijama sa trzista. Na osnovu toga donose kasnije odluke kako ce da rade, naravno sva roba se nabavlja preko njihovih ljudi i to svi znaju koji se iole razumeju u posao....

Mozda zastupate interes nekog hladnjacara koji nije racunao da ce ovako lose biti, malo se preinvestirao, ponestalo para a narod polako pritiska jer cuje da prodaja ne ide pa se u narodu stvara i mala doza nepoverenja, jer malina nije isplacena pa ljude pocinje da hvata i mala panika jer cuju sta se desava, plus mnogi imaju nekoga ko radi negde u hladnjaci pa cuje od tih ljudi da sada ne rade prebiranje i pakovanje maline vec su na odmorima ili rade neke skroz leve stvari da se stvori utisak da se nesto radi....

Ako ce se negde "lomiti koplja" i ako ce biti ugovora bice ih za vreme i posle sajma u Parizu koji ce biti odrzan od 16-20 Oktobra a to je uskoro, do tada ja ne vidim da ce se situacija promeniti koliko god se neki trudili da to prikazu drugacije...

Situacija u zapadnoj Srbiji, Ivanjica i Arilje, Pozega itd , hladnjace polako ali sigurno ulaze u probleme.... Ko ce iz toga uspeti da se izvuce to cemo videti, mozda problema i ne bude... Trziste ce nam samo dati odgovor na sva nasa pitanja....

Slazem se da trenutno situacija nije najsjajnija,ali uz svo duzno postovanje,ja Vas post vidim kao pokusaj zastrasivanja malih hladnjaca kako bi prodali malinu u bescenje.Ne slazem se sa konstatacijom da niko nije lud da potpisuje ugovor za rolend (u Vasem postu ste naveli roba,ali nije precizirano koja).Naime,u Poljskoj ima dosta jeftine i lose robe,odnosno ima velika kolicina griza,dok je procenat rolenda jako mali,sto nas dovodi do zakljucka da je neizbezno da ce stranci doci da kupe rolend kod nas,sto sigurno i znate.Iz tog razloga veoma je moguce da se potpisuju ugovori za rolend kao sto se i potpisuju trenutno (ne u meri koliko bi zeleli ,ali se ipak potpisuju).Sto se tice konstatacije da se ceka sajam u Parizu,tu se slazem i moje je misljenje da ce se izvoz posle njega intezivirati i da ce rolend krenuti pocetkom novembra.Sto se tice malih hladnjaca,vecina njih cuva svoju robu i nisu u problemu,problema imaju oni koji su se zaleteli da kupuju robu bez novca i sami su krivi ako propadnu.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto pojedinci smatraju da je zamrznuta Poljska malina i Srpski Vilamet i Miker ista roba i treba da imaju istu cenu.Zna se sta je Mercedes a sta Fijat.
Cim ovi nasi prevaranti prestanu da miksuju robu,naci ce kupca,a ovako mozda im se to i obije o glavu,niko nije lud,prosle godine je fora prolazila,ali nekoga zeznes jedanput i nikad vise.
 
Cegovac mixovanje robe se nastavlja i to ce unistiti proizvodjace vilameta i mikera ( jer kako objasnisti da se u poljskoj polka otkupljuje danas sveza po 120 dinara a u srbiji i do 200 dinara u zapadnoj srbiji to nisu normalni parametri) proizvodjaci vilameta i mikera moraju pod hitno zastititi sa svojim hladnjacarima svoju sortu koja je brend srpskog malinarstva ili cemo uskoro biti kao poljaci na otkupnoj ceni od 120 dinara ja sam proizvodjac mikera i zelim da moja malina ima drugaciju cenu jer su mi troskovi mnogo veci od polane i polke koja se kosi na kraju berbe.... Ukoliko se to pod hitno ne promeni kupci nam uskoro vise nece verovati.... Poznavalac prilika... Ti znas svoj posao ali ... Malina se prodaje svaki dan (vidi sa transportnim firamama koje salju kamione) ali je prodaju samo firme koje imaju ime i prezime koje ne mixaju malinu i koje imaju renome u svetu ... Ovi novi koji mixaju sve i svasta male hladnjace bez sertifikata i ostali koji su u prosle 4 godine zaradili na malini ( budimo iskreni svi su ovih godina pravili pare na ovom poslu) sada su u problemu ... Normalni igraci normalno rade cena rolenda je 2.65 eura franko utovareno za 100% vilamet a oko 3 eura za 100% miker ( bez mixanja i sa sledivoscu od proizvodnje do hladnjace sa analizama na pesticide i noro virus) zao mi je ali preprodavci spekulanti foliranti ce ispasti iz ovog posla vec od ove godine ....oni toga nisu svesni ali ja znam da su vec u problemu...nisu ni na klupi za rezerne igrace jer oni prodaju sumljivu i mixanu robu a ona danas nema kupca ... Za takvu robu svetski kupci imaju mnogo jefrniniju robu idu u poljsku i ukrajinu a uskoro ce moci da je kupe svuda gde zele a mi sa mikerom i vilametom izgubicemo identitet i brend ... Steta za srpsko malinarstvo koje je opstalo i kad je mnogo teze bilo svih ovih 60 godina... Izgubicemo bitku jer smo pristali da budemo kao i drugi osrednji u kvalitetu.. Steta nepopravljiva steta... Iduce godine prosek jad i cemer cena kao u poljskoj ...ako pod hitno ne reagujemo svi mi koji smo u ovom poslu od nasih oceva pa na ovamo ja licno vec 20 godina koji smo stvarali srpsko malinarstvo utopicemo se u prosecnost i nestatcemo... Moj poznanik mi kaze ima 1 hektar polke i milione izdanaka za koje svaki dan dolaze kupci i grabe se za rasad umnozavanje prosecnosti se nastavlja nista ga nemoze zaustaviti osim jednog ... To je pravilo trzista... Ponude i potraznje....
 
Poslednja izmena:
Ja razumem ljude koji u ravnicarskim krajevima sade poljske sorte jer tamo vilamet ne moze da da normalan rod,a sa druge strane ne mogu nikako da razumem ljude koji na 400 m i vise nadmorske visine sade poljske sorte pored vilemeta i mikera koji mogu da im daju vrhunski rod......

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 
Ariljac ti si napravio hladnjacu u najgore vreme ili napravi sledljivost hasap i iso ili si vec u problemu a da to neznas ( to ne kazem ja vec zakon o prometu i bezbednosti hrane Sl.glasnik RS clan 47 odnosno pravilnik o opstim i posebnim uslovima higijene hrane )
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh