Plasman sirove šljive 2013.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nesto rekose u danasnjem Agro danu
Ma i oni kao i Beta, odu na pijac, pitaju seljake, i objave "vest"

Valjevo -- Kilogram šljiva se ove godine u valjevskom kraju može prodati najviše po deset dinara, potvrdili su agenciji Beta proizvođači tog voća na valjevskoj pijaci.

Kupac kome sam prošle godine prodao stenlej za sušenje po 22 dinara, ove godine sasvim nezvanično i uz velike ograde pominje cifru od 12 dinara.
Lovci u mutnom nude 8 dinara za rodnu kupljenu "redom" (be zobzira na kvalitet) ali još uvek ne uspevaju da nađu raspoložene da im po toj ceni prodaju.

Sledeće nedelje treba da krenu prerađivači sa otkupom rodne, i tada će valjda da se definiše cena.
 
Kod nas je stigla rodna,slabo se kupuje,cena 8 dinara u plasticne gajbe.Za rakiju ide i nize.
Stenlej 8-10 dinara za cepanje,krupan preko 12,ekstra krupan preko 14,ekstra krupan za ruse-konzum 35 din.
Danas mi dolaze rusi,hoce da vide vocnjak,svidja im se krupnoca i kvalitet.
Vec sam ugovorio po 15 za cepanje ali taj hladnjacar insistira na rusima jer to je roba za njih,a i on je sigurno vise "dobar" na toj ceni.
 
Kod nas je stigla rodna,slabo se kupuje,cena 8 dinara u plasticne gajbe.Za rakiju ide i nize.
Stenlej 8-10 dinara za cepanje,krupan preko 12,ekstra krupan preko 14,ekstra krupan za ruse-konzum 35 din.
Danas mi dolaze rusi,hoce da vide vocnjak,svidja im se krupnoca i kvalitet.
Vec sam ugovorio po 15 za cepanje ali taj hladnjacar insistira na rusima jer to je roba za njih,a i on je sigurno vise "dobar" na toj ceni.
Dogovori se za berbu sve do najsitnijih detalja kod nas poruce pa posle kazu skinuta ruda mnogo inace najbolja zavreseno po 25 dinara ukuphno 1200 gajb Od sutra stenlej
 
Naj verovatnije oko 20/25 dinara odneo sam uzorak reko je beri .Inace prvi put sad saradujem sa njima .Gajba se odbija 800gr ali dobijes koliko predas gajbi
 
Kakvu krupnoću šljive traže, cena od 20 do 25 dinara za konzum sa peteljkom i na poluzeleno će verovatno biti i kod nas, tj. oko 20 dinara ali kod nas su još zelene. Problem je što nisu nešto krupne kao lepotica i najbolja, stenlej je trenutno u preniku oko 30-35mm, a pošto je suša velika ne bih rekao da će za 10 do 15 dana do branja još nešto da doda. A poseban problem će da bude rodna, em je slabo kupuju em prerodila pa sitna.
 
Otkup rodne pri kraju, cena bila 10 dinara. Jos ce nesto otkupiti za rakiju,maximum po 8. Stenlej krece od vikenda,cena mozda bude 12 dinara. E sad,to otkupljuju nakupci koje placaju drugi nakupci koji preprodaju nakupcima,tako da Boga ti pitaj dokle ce ta sljiva stici i kome je namenjena, jer kod nas to tako funkcionise. Inace rodna opada vec od 20-og jula u vecim kolicinama,i nije nizasta.Ono sto pretekne za rakiju cinice cetvrtinu roda koji je stablo nosilo do polovine jula.
Nekog ubi grad,nekog susa,nekog cena...Ko prezivi pricace.
 
Ako bi da kupi šljivu za rakiju moja preporuka je Čačanska rodna koja je ove godine dobro rodila a cena je bedna, 10-12 dinara. Od nje izađe odlična rakija, ima puno šećera, samo da se pusti da dobro uzri.
 
Pozdrav svima,

Zna li neko da li je krenuo otkup stenleja u okolini Topole - Vinča ? Koja je cena ove šljive brane u drvene gajbice za konzum?

Pozdrav!
 
Niko ništa ne piše o ceni šljive več nekoliko dana?

Dobro ako sve moram ja :)

Stenlej za sušenje 14-15 dinara.
 
Kod nas sverceri cacanku rodnu placali 8 din a stenlej jos niko ne kupuje stenlej cu da susim cacanka zavrsila u kacama za pozegacu cu da vidim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh