Plasman sirove šljive 2013.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok,jabuke neka budu makedonske.A cije su ono visnje od kojih umrese dva beraca i jos nekolicina zaglavi u bolnici?Na brzinu ih zakopali,pre toga unistili dokaze,pa ih sad opet otkopavaju da pokusaju da urade obdukciju.
I da ne bude sve da je sa tv-a ili iz novina...Dolazim kod coveka u avliju,a on iza kuce prska tresnje u sred sezone.Kaze "padaju kise,pa da ne poprskaju,a malo i od crva".A te iste tresnje sutra tera na pijacu.
Nemojmo se praviti naivni,i ovde sam procitao gomilu gluposti vezanih bas za karencu i upotrebu preparata kojima je istekao rok.Prskati se mora,ali sve je manje onih koji postuju karencu i vreme prskanja.
 
Lepotica za konzum 20 dinara,klasicno branje sve na red 12 dinara.Moram dati po ovim cenama::lose::
 
Koliko moze da stoji u hladnjaci ?
Kod nas svaki dan govore da ce ponovo da krene otkup, ali nema od toga nista.
Imamo totalno neorganizovano trziste, bas steta.
 
Ja prodao lepoticu,sad mi stize stenlej za 10-15 dana,kod nas stize ranije,takav teren,trenutni kalibar 45+.:ppozdrav:
 
Videcmo koliko moze da stoji u hladnjaci imislim da moze dosta ,icno stenlej drzao 60 dana .mozda u nekim kasnijim krajevima stize ali kod nas je vec prosla zemo od ponedeljka krece najbollja ,prerodila pa je maolsitna ,Da li moze malo da se objasni po pitanju kalibracije nije naj jasnije :sta:
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam kalibracija se odnosi na meru u obimu ploda merena " preko stomaka" šljive na najširem delu, tj. obim šljive.
 
Da malo pojasnim kalibraciju,neko ce pogresno da protumaci(obim),misli se na precnik sljive preko stomaka.

- - - - - - - - - -

Evo kao primer moj stenlej,trud i rad koji ce da ode za dzabe.(50-51mm)
 
Jeste Mirko u pravu si PREČNIK a ne obim, loše sam se izrazio. Inače ovde kod nas za Lepoticu nude oko 15 dinara branu klasično u gajbe bez peteljke. Ja trenutno pregovaram da je prodam za konzum sa peteljkom, ali oni sami beru, cena 15 dinara meni, branje i prevoz njihov. To nije bog zna šta ali kakva je situacija izgleda nema bolje, ako ne nađem sutra ništa povoljnije otići će na tu cenu.
 
Sami smo krivi za svoje postupke!!!.Gde su sad svi oni iz teme o ceni Visnje sto me nazvase kretenom i budalom,i ovi razni filozofi po forumu sto prskaju po sljivama totalom i mlate motkom kad beru.Oni svi cute sada,toliko velikih sljivara,strucnjaka ovde a sad cute.Odgovara im cena,naravno posto nista i ne ulazu u vocnjake tako da sve sto naplate dobro dodje,nista nisu ni radili.Napravili su sopstvene klanove pa samo sebe lazu.Muka mi od svega i od svih::lose::
 
Upotreba totala je odlicna stvar za one koji nece da rade u vocnjaku.Sad ce naravno neko reci da je mnogo bolje prskati totalom nego frezirati oko stabla.Ali total ima svoje prednosti,nema muke na traktoru po ceo dan,netreba gorivo,netrebaju prikljucci a netreba ni traktor.Znaci samim tim i cena od 10 dinara za sljivu takvima je dobra jer nemaju troskova.
Dalje No Comment,nezelim da idem u :off_topic:
 
Sami smo krivi za svoje postupke!!!.Gde su sad svi oni iz teme o ceni Visnje sto me nazvase kretenom i budalom,i ovi razni filozofi po forumu sto prskaju po sljivama totalom i mlate motkom kad beru.Oni svi cute sada,toliko velikih sljivara,strucnjaka ovde a sad cute.Odgovara im cena,naravno posto nista i ne ulazu u vocnjake tako da sve sto naplate dobro dodje,nista nisu ni radili.Napravili su sopstvene klanove pa samo sebe lazu.Muka mi od svega i od svih::lose::

Ovakvo izrazavanje nije primereno, bez obzira sto niste zadovoljni cenom. Meni je dobra kakva god da je jer nemam za prodaju ali ja necu reci da je dobra za sve uzgajivace kao neki u temi visnje . Dakle tu se razlikuju ljudi koji su pozitivni i ljudi koji samo kukaju i zele komsiji da bude gore. Kad komsiji dobro ide onda ga kude i srozavaju samo da bi mu zlo naneli neznajuci zasto to rade a kad njima lose krene zovu komsiju u pomoc. Tako to nemoze. Ali ja kao dobar komsija mogu reci da je cena mala i da moze bolje, ali kako, za to cete morati sami da se izborite.
Za upotrebu totalnih herbicida u vocnjaku nemam nista protiv, cak sta vise kao sto rekoste i sami smanjuje troskove a i unistava korove sto ne znaci da posle toga neide freza uz djubrenje i td. Tu gresite. :ppozdrav:
 
Cena sljive je katastrofa a sto se tice prodaje na pijaci ne moze vise id 50/60kg da se proda ,ja imam dve tezge ,A to sto neki kazu da se potrudimo nema tu vise mesta za napredovanje imamo sve razvijeno udruzenja hladnjace prevoz sve ali ,ruskih kupaca nema u toj kolicini koliko ih je bilo predhodne godine otisli su za druge zemlje ,krenulo je sa tresnjom lose kajsija nikako sljiva traljavo breskva jako lose .za jabuku mogu samo da predpostavim.Inace sljiva prskana 5 puta i 2 puta bacano dzubre total ne koristim zato sto nemam atomizer za to bas mi se ne koristi atomizer sa kojim prskam voce
 
Sami smo krivi za svoje postupke!!!.Gde su sad svi oni iz teme o ceni Visnje sto me nazvase kretenom i budalom,i ovi razni filozofi po forumu sto prskaju po sljivama totalom i mlate motkom kad beru.Oni svi cute sada,toliko velikih sljivara,strucnjaka ovde a sad cute.Odgovara im cena,naravno posto nista i ne ulazu u vocnjake tako da sve sto naplate dobro dodje,nista nisu ni radili.Napravili su sopstvene klanove pa samo sebe lazu.Muka mi od svega i od svih::lose::

U temi cena visnje medju prvima sam napisao da je cena visnje nerealna u odnosu na drugo voce a pogotovo sljivu.
Necu da prodam ni jednu jedinu sljivu iz ovogodisnjeg roda sve ide u rakiju, lakse mi je da prodam rakiju, dobra sljivova rakija u mom kraju se krece po 500-600din...
 
E i to je problem, ja imam oko 1500 litara rakije ispečene prošle i pretprošle godine bez grama šećera i sa izbijenom koščicom pre pečenja, nosio sam 3 uzorka na ispitivanje na Poljopr. fakultetu u Prokuplju, dobio sam crno na belo da je dobra, ali nema kupaca, dao bih je sada za 400 ali nema ni toga jer na pijaci kupuju za 250, a nemam još uvek prijavljenu destileriju da mogu da uđem u kafane i td. I zato moram ove godine da prodam šljivu, nemam ni vremena a ni tržišta za domaću rakiju. Ako cena bude oko 20 dinara ili 15 sa njihovim branjem ja dajem. Doduše videćemo kod stenleja, ovo je za lepoticu i to je neka cena za konzum, ali uradio sam sve kako treba pa može sva šljiva 100% da ode u konzum tj. prvu klasu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh