Plasman mlade jagnjadi i svih ostalih kategorija (siljezad,ovce,ovnovi)..

Juce otisao jedan jaganjac,cena samo 220din/kg,ali sa kilazom presisao 46kg!?Tri meseca i 3 sedmice star.Da je bio ispod 40kg bio bi po 230-240,a ispod 35 idu po 250.Sve u svemu podnosljivo.
 
nabavka jagnjadi

Kolega,za ovakve informacije koristite PP.
 
Poslednja izmena od urednika:
kako idu cene ove nedelje za janjad?
meni nudili po 2 eura/kg nisam ih dao,cekam sv Iliju i veliki vasar da probam dobit vise...
 
Ja juce uzeo od komsije 6komada prosek 24kg potanki da doranim jedno mesec dana po 200dinara. Inace ovde ekstra jagnjad do 35kg nema sanse vise od 230dinara na pijacama
 
Sve je to lepa cena s obzirom na cenu hrane,prateci paritete pet godina u nazad,jagnjetina bi trebala da ima cenu od 160-180 dinara po kilu,ocigledno je ako uracunamo rast evra,da su se neke stvari ipak malo pomakle na bolje,ako nista trziste je stabilnije u smislu nekih mogucnosti velikih bankrota i gubitaka u ovcarstvu na kontu cene,zato trebamo biti zaadovoljni i boriti se za bolje.
 
Somi uz duzno postovanje jesi ti jeo bunike ili se salis sa nama kad pominjes da je dobra cena.Ja stvarno moram doci da pozajmim taj tvoj digitron/calkulator.JAgnjad su 2003 godine u avgustu mesecu bila 180,00 dina,tada je evro bio 60 i kusur dinara,seno 3-4 dinara kukuruz cini mi se oko 7 dinara a nafta nesto preko 40 dina,o kakvim ti paritetima pricas.Moram da odem u off ali nekada je tov junadi bio na granici rentabilnosti kad je 1kg zive vage poredjen sa 5 kg kukuruza a to je sada 280 din(berzanska cena kukuruza)
 
Jer ja pisem engleski,reko sam da je sve preko 220 dobra cena,s obzirom kako je bivalo u ovom delu godine,zmisli da je sad jagnje 180,ko da vam prst u oko nabi,i reko sam i da se borimo za bolje,ne da je ovo idealno,al eto odma da se svadjate

---------- Poruka napisana u 10:30 ---------- Prethodna poruka je at 10:27 ----------

Ne mozes ti koji kupujes hranu i ja koji je proizvodim da budes zadovoljan sa cenom od 220 po kg.Ulozi pedesetak iljada evra ko ja pa pricaj posle samnom,to bi bilo posteno.
 
Eto nama resenja za jeftiniju hranu,matematicara kao Somi samo da se namnozi i pravo blagostanje...
Ajde srece ti izlozi nam ekspoze o iplativosti na 170 din po kilu(da uzmemo srednju vrednost)
uracunaj lapo usluge veterinara,prosecnu plodnost kod W ovaca posto ih drzis i prirast,takodje i potrosnju hrane ...
 
Sve je to lepa cena s obzirom na cenu hrane,prateci paritete pet godina u nazad,jagnjetina bi trebala da ima cenu od 160-180 dinara po kilu,

JA jesam polu pismen i jesam mozda kontras i uvek sam spreman na salu,i jako slabo pricam engleski al ovo je napisano na nekom cudnom jeziku,ja te molim ovako javno,da nam napises ovo sto je miladinovic pomenuo,napisi brate konkretno i precizno da vidimo gde mi gresimo.koliko ovca pojede godisnje tj koliko ona kosta godisnje i koliko jagnjad kostaju do prodaje i kolika je to zarada,HVALA u napred
 
Ma kolega se sigurno salio sa nama!Sta bi tek rekao neko tamo ko nije video ovce kada odgajivac prica ovako?Mozda pokusava da se docepa ministarstva za poljoprivredu?
Evo jedne pisane racunice kod mene,uzimam u obzir jednu od boljih jedinki W 3jagnjenja za 2godine,ukupno 5 jaganjaca,sto je dobar rezultat,slozicete se.Ukupan trosak seno+zito+koncetrati+vitamini+lekovi+troskovi veterinara(uracunati i troskovi jaganjaca do prodaje)-360eura+-5%(ne moze se sve 100% izmeriti tacno po jednom grlu).Prihod od prodaje jaganjaca-455eura.U cenu ne racunam travu sa pasnjaka,jabuke,sljive i kruske koje su usput pojele i sl.Sve cene su preracunavane u tekucoj godini prema tadasnjem kursu eura.Ovde situaciju popravljaju jaganjci koje sam imao za Bozic i N.Godinu,kada sam dobijao 30% bolju cenu,u suprotnom bih bio na nuli ili bar blizu nule.
 
Zemo nemogu sad da sabiram i oduzimam,verujem da ti je digitron dobar,samo mala ispravka,zaboravio si da kalkulises tvoj rad,i najvaznije REMONT stada,da ne pominjem ovih basnoslovnih 50000::novac:: evrica ulozenih.Opet se vracamo na jednu od starih tema sa Soumijem,ja sam ga zamolio za kalkulaciju i cekam odgovor,da se mi lepo povucemo tj da nam zacepi usta vec jednom,a u najbitnijem sto ce dati doprinos savetom kao zaraditi u ovcarstvu sa ovakvim cenama-naravno cene hrane nek budu te njegove proizvodjacke.Ukoliko me Somi ne ignorise posto nisam ulozio toliko,posto rece da sa njim mogu pricati kad ulozim 50000 evrica-e covek vise nema sa kim da razgovara ako nema punu torbu para.Imali neki forum za nas bez love:sta:,gde hoce da razgovara neko sa nama,ako to nije ponizenje
 
Ma bre podelicemo teme lepo za bogate i siromasne ovcare,kod nas siromaha ce biti velika navala za uclanjenje:)
prvp je bila podela na profi i hobiste pa zakljucismo da profija nema na forumu a i u Srbiji niko ne poznaje nijednog bar se nije javio niko koliko ja znam
 
Na dvadeset ovaca,trideset ari i bez mehanizacije niko nije zaradio,prolazi vreme hobi poljoprivrednika,i bas mi je milo umnogome su doprineli ovakvoj situaciji u ovcarstvu,ne potcenjujem nikog,ali ako ja radim dvadeset hektara,i imam investiciju u ovaj posao,jer neradim nista drugo,placam porez,penziono,socijalno,ispostuj me kao mladog coveka,koji hoce da radi i ima ideje,jedinku koja doprinosi drustvu,nemoj mi stavljati raznorazne etikete i reci u usta,samo kazem da nepostujete nikog,ja te pare nisam naso na ulici,sticao sam ceo zivot i tri generacije pre mene,ruke su mi kao smirgle,nemogu dete po obrazu da pomazim,i onda dodje neko sa pet ovaca i trideset ari da mi drzi predavanja o isplativosti,a ja svake godine kupim hektar zemlje i jednu ili dve masine,znaci isplati mi se,eto danas sam pazario balirku i ovnica,da Bog da svi tako,al sa takvim stavovima i razmisljanjima necete daleko,ja verujem u sebe,volim ratarstvo i ovcarstvo,radim to iz ljubavi,neznam da mrzim ljude i srecan sam zbog toga,a to bogati i siromasni je jedna tako bezobrazna opaska da nemam reci,za mene si bogat ili siromasan duhom,imo milione ili nista gledam te ko coveka,eto cisto da znas da imam druga milionera i druga koji zivi od plate 20000 dinara,vec deset godina se druzim sa njima,a ti Miladinovicu me natera da se glasno preslisavam da li sam postao los covek. . .
 
Nazad
Vrh