Plasman mlade jagnjadi i svih ostalih kategorija (siljezad,ovce,ovnovi)..

Idi na pasu i imaces racuna prije svega iznosim dogadjanja kod mene u kraju gdje ljudi izbjegavaju tovljenu jagnjad od onih koja su bila na pasi sa ovcom uz nesto malo dohrane ali opet kazem kod mene je to tako jer je pramenka u pitanju
 
Sutra ću da zovem sve novosadske mesare, Big trade je otkupljivao po 300 RSD, ali svega par dana, žena koja radi na otkupu mi je rekla da tako uvek rade. Petrovdan nam je definitivno poslednja šansa. :sjasi:
 
Cena je takva kakva je, odvde Bosanci maksimalno sto hoce da plate jeste 2.05 evra i to biraju samo ekstra mladu tovljenu jagnjad 25-33kg stalo sve...
 
Na Zlatiboru se mogu izbrojati stada na prste kako ovaca tako goveda. Jagnjad su takva kakva a govedina brazilska.
 
Ili tjerajte jagnjad preko Drine kod nas pa ce te ubiti koju paru barem je bolja cijena
Kod mene u kraju jagnjad idu dobro za Veliki Gospojinu jer tada je veliki zbor i moze se prodati
 
Na Zlatiboru se mogu izbrojati stada na prste kako ovaca tako goveda. Jagnjad su takva kakva a govedina brazilska.
u jednom uzickom zaseoku na 6km puta samo jedna kuca ima 2 krave a ima jos 4 kuce sa po jednom kravom, ostale drze po neku kokos i povremeno tove pilice, ima i 3-4 domacinstva sa 8-10 ovaca. ranije je samo moj pokojni stric drzao u stali 2 konja, 2 junca, 3 krave i 20 ovaca
uskoro ce ici u grad po kajmak i sir
 
zemo, nisam ulazio ljudima u stale jel se slabo krecem van mog ranca ali za 6km u mom zaseoku mozda mogu i da nabrojim po glavi gde koje spava,
na zalost tako je kod mene, mada ima ozbiljnih poljoprivrednika ko je blizi asfaltu i ravnici, a mozda je kod tebe drugaciji slucaj
 
To bi bilo najbolje. :osmeh:
Kada sam zvao pečenjare po NS pre par nedelja, svi kažu da im jagnjad stižu sa Zlatibora, a ko zna gde ih tove.
Mesare ne otkupljuju, jedina šansa da se prodaju šiljegani jeste Petrovdan, posle će to ići jako, jako teško !

E bas se lepo nasmejah,jagnjad sa Zlatibora,"cudne lazi da je bog ubije"
Sasamunze,upravu si stoke nema,sve se dobija za preradu vec obradjeno,tako da trenutni broj stoke je taman za potrebe trzista,mozda bi valjalo i da se smanji za jos 15-20% i cena bi bila stabilna tokom cele godine kao sa jagnjadima ove,sad je tu 230-250,00 i nece ni padati,pred jesen i muslimanske praznike ce biti ludnica-ocekujem da se nakupci pocnu tuci na pijacama.
 
Kolege u knjizi "Gajenje ovaca" sa pronašao neku klasifikaciju tovne jagnjadi.
Kako se po vama vrši klasifikacija po kg i kako se kreću cene za jagnjad, šilježad... ?
Koliko se u vešem kraju kreće kg žive vage jagnjadi oko 45 kg ?
 
Ta kilaza nije pozeljna kod nakupaca,iz vise razloga.Na kraju se sve svodi da se takvim jagnjadima sto vise obori cena,jer su "prerasla"i naravno budu prodata/kupljena posle ucenjivanja
 
Danas sam načuo da Univerexport, Novi Sad otkupljuje jagnjad do 35 kg po 240 RSD + PDV, razmišljam da prodam svu jagnjad koja su od 30~35 kg, većina je u tom uzrastu, treba da zovem čoveka 16.07.
Matijević od sutra otkupljuje jagnjad do 35 kg po 260 RSD.
 
Lepo vam ja kazem da cena nece padati,ja ocekujem za vasar na Malu Gospoinu u Pozegi da budu siljezad 250-260,00 dinara.
 
Nazad
Vrh