Plasman Jabuke

Može li nešto više o sezonskoj carini za jabuke, pre i posle 1. decembra. Da li ona važi kod nas ili u Rusiji?

Cena od 50 din je bila za upakovan Greni, onakav kao što je na slici par postova ispred. Meni je ta cena dosta korektna. Koje su uopšte trenutne cene po sortama aktuelne? U svom postu sam napisao za Greni, prodaje li iko još i po kojim cenama,

Moj greni je otisao u rakiju sve extra klasa ali mi se vise isplati u rakiji nego ovako za 50 pa jos upakovan
 
Moj greni je otisao u rakiju sve extra klasa ali mi se vise isplati u rakiji nego ovako za 50 pa jos upakovan
Ja sam mislio da sam jedini. Takođe sve otišlo u kacu.Ovako se zezam sa gajbama nosim na pijacu slušam svaku budalu zašto je to tako-kako je...itd, a kada se svede računica isto je prodao za konzum ili za rakijusamo mnogo manje cimanja.
 
Ja sam mislio da sam jedini. Takođe sve otišlo u kacu.Ovako se zezam sa gajbama nosim na pijacu slušam svaku budalu zašto je to tako-kako je...itd, a kada se svede računica isto je prodao za konzum ili za rakijusamo mnogo manje cimanja.

Identicno ja sam krenuo isto na pijacu ,prevrcu je gledaju zakeraju a bila je extra klase ,znaci svaka ista i opet je rondaju,pa onda vracaj kuci ,i tako u krug,jer ovde kod nas ima ljudi iz horgosa koji imaju po 10-15ha voca i daju jabuke jeftino i ljudi navikli da za 100 dinara kupe dve kese jabuka i onda je dosla secka i udri imam svoje kazane za rakiju dako da se isplati.
 
Cene jabuka u Evropi su jako niske ove godine u poređenju s prethodnim godinama. Informacija koju imam je iz Engleske gde su cene u marketima ispod 1 eur (u funtama naravno) što se ranije nikada nije desilo.

Toliko o tome koliko sankcije RUS na uvoz EUR robe utiče na stanje na tržištu EU.

Jabuke u ENG nisu naravno samo njihove, uglavnom su uvezene.
U temi jabuka je bila diskusija o ovome i reeksportu uvezene jabuke za RUS, POMINJANE SU VILE, KUKE, MOTIKE, VLADA...

Mislim da od svega možemo samo da zamolimo nadležne da rade svoj posao i da ono što je zabranjeno ne dozvole da se radi. Sve ostalo je kršenje zakona.

Uostalom sada domaće jabuke za trgovinu ima jako malo, prodajete li šta ?
 
A zasto onda mi ne prodajemo jabuku rusima nego pecemo rakiju? Nista meni ljudi tu nije jasno!
 
Možda grešim ali ...
Cene ove godine su bile solidne i verovatno nikada neće biti veće.

Cena od 50ak din uopšte nije mala a što se to nama čini da je malo to je već problem. Cene jabuka u It u trgovini na veliko je za ZD oko 35 centi u najboljem slučaju. Naravno reč je o cenama na veće količine (tona i više).

Zašto pečemo rakiju? Pa lakše nam je nego da to dobro upakujemo i da to naši trgovci dobro prodaju. Prevedeno : pali smo na testu svi. Proizvođači (proizvod nije dovoljno dobar i nemamo količinu), trgovci ( vole da muljaju više nego da ozbiljno prodaju, radi se kao da im je to poslednje a niko ne misli kome će to sledeći put prodati), država (nije uspela da spreči sve ono što se nije smelo da dešava, neko će verovatno reći i da nije htela to da spreči).

Bojim se sledeće godine.
I dalje mislim da su cene bile jako solidne i da sledećih godina takve nećemo imati. Nadam se samo da grešim.

Prodajete li jabuke i po kojim cenama i kome ?
 
Poslednja izmena:
Cene su bile ok do skoro dok nije krenuo uvoz iz Poljske u vecoj meri. Trenutno nisam siguran kakva je situacija ali postoji pritisak na cene domace jabuke. Problem je i sto se dosta domace jabuke cuva u obicnim hladnjacama sto vec moze biti problem sa aspekta kvaliteta za pojedine sorte (greni, jonagold pa i zlatni).

Zašto pečemo rakiju? Pa lakše nam je nego da to dobro upakujemo i da to naši trgovci dobro prodaju. Prevedeno : pali smo na testu svi. Proizvođači (proizvod nije dovoljno dobar i nemamo količinu), trgovci ( vole da muljaju više nego da ozbiljno prodaju, radi se kao da im je to poslednje a niko ne misli kome će to sledeći put prodati), država (nije uspela da spreči sve ono što se nije smelo da dešava, neko će verovatno reći i da nije htela to da spreči).

Dobro receno.

Evo i linka jedne Poljske firme koja postavlja cene na netu, firma se inace zove Osko, valjda su porodicna firma ili tako nesto: http://procurefruit.com/prices/

Trazice vam sifru za pristup: za ovu nedelju je osko07

Cene i sifru menjaju jednom nedeljno, najcesce ponedeljkom a sifra je naziv firme+kalendarska nedelja, tako da ako znate da ce se mozda broj iz naziva firme Osko promeniti. Cene su manje vise, realne za poljsku jabuku u ovom trenutku.
 
Cene su bile ok do skoro dok nije krenuo uvoz iz Poljske u vecoj meri. Trenutno nisam siguran kakva je situacija ali postoji pritisak na cene domace jabuke. Problem je i sto se dosta domace jabuke cuva u obicnim hladnjacama sto vec moze biti problem sa aspekta kvaliteta za pojedine sorte (greni, jonagold pa i zlatni).



Dobro receno.

Evo i linka jedne Poljske firme koja postavlja cene na netu, firma se inace zove Osko, valjda su porodicna firma ili tako nesto: http://procurefruit.com/prices/

Trazice vam sifru za pristup: za ovu nedelju je osko07

Cene i sifru menjaju jednom nedeljno, najcesce ponedeljkom a sifra je naziv firme+kalendarska nedelja, tako da ako znate da ce se mozda broj iz naziva firme Osko promeniti. Cene su manje vise, realne za poljsku jabuku u ovom trenutku.

E da. To je to. Ne kukati. Raditi. Šta je ono u koloni Size? Ako su mm prečnika onda je to ogramna kalibraža a ako su grami težine onda su plodovi premali. Pitanje je samo za prvu tabelu ostalo je sve jasno.
 
Size je kalibraza u mm. Osim kod busel pakovanja (teleskopske kutije) kod kojih predstavlja broj plodova u pakovanju.
 
Postaviću ovde ove podatke:

Bif.rs:

Srbija po glavi stanovnika izveze voća u vrednosti od 57,6 evra

jabuke.jpg
[COLOR=#D1D1D1 !important][/COLOR]
[COLOR=#D1D1D1 !important]Redakcija BIF na 23/02/2015 - 10:19 u Ekonomija, Slajder, Vesti[/COLOR]
This post has already been read 35 times!
Srbija je u 2014. godini, prema podacima Svetske trgovinske organizacije (STO), imala izvoz voća vredan 415,3 miliona evra. Ovaj podatak ne uključuje proizvode od voća i voćne sokove. Kada se podeli sa procenjenim brojem stanovnika u Srbiji (7,2 miliona) dolazimo do podatka da je po stanovniku izvoz voće vredeo 57,6 evra.
Većina zemalja nije priložila podatke o izvozu za 2014. godinu, pa se za njih podatak odnosi na izvoz po stanovniku iz 2013. godine. Prosečan izvoz voća u svetu iznosi 10,1 evra po stanovniku jer je izvoz voća u 2013. godini vredeo 72,2 milijarde evra, na ukupno 7,175 miliona stanovnika.
Sa 57,6 evra po stanovniku Srbija se nalazi na 13 mestu u svetu (ne računajući Pitkairn sa 48 stanovnika), i uporediva je sa Gvinejom-Bisao na 12 i sa Izraelom na 14 mestu. Prva je Kostarika za 275,7 evra po stanovniku, a prate je Novi Zeland, Belgija, Holandija i Čile, pre Španije za 146 evra po stanovniku. Od nama geografski bliskih zemalja Grčka je na 11 mestu sa 75,3 evra po stanovniku, a Italija je na 17. mestu na 49,5 evra po stanovniku u 2013. godini (Srbija je imala tačno 50 evra po stanovniku u toj godini). Turska je na 23 mestu sa 39,9 evra po stanovniku od izvoza voća, uz vrednost izvoza od 3,26 milijardi evra.
SAD izvoze voće u vrednosti od 11,2 milijardi evra, što je 35,1 evra po stanovniku.
 
Ovo je nešto što smo svi mi očekivali da će se desiti jednog dana. Rusija je ozbiljna zemlja.

Ja lično ću smatrati direktno i neposredno odgovornim ministarstva polj i trgovine ako se ova zabrana desi. Za sada su samo odgovorni što to nisu i ne sprečavaju.

Ako se zabrana desi posledice će biti užasne (u ovoj temi smo već o svemu ovome pisali i pretpostavljali šta će se desiti) i biće u rangu problema sa cenom svinja trenutno za mnoge proizvođače.
 
Љајић: Решен проблем извоза на руско тржиште



Потпредседник Владе Србије и министар трговине Расим Љајић изјавио је данас да је проблем наводног реекспорта јабука на руско тржиште данас решен и да се убудуће неће понављати,




јер је направљена боља комуникација са партнерима у Русији.Љајић је, гостујући у Кажипрсту Б92, потврдио да не постоји никаква опасност да трговински споразум Србије са Русијом буде угрожен, нити претња руске стране да би могло бити забране извоза наших пољопривредних производа на то тржиште.
Подсетио је да су он и министарка пољопривреде Снежана Богосављевић Бошковић разговарали данас у Београду са амбасадором Руске Федерације Александром Чепурином којем су, како је рекао, предали комплетну документацију са подацима о свим производима који Србија извози на руско тржиште, у земље Европске уније и треће земље.
Љајић је рекао да је тај документ још у јануару прослеђен Русији, али да он није стигао на праву адресу, што би могао бити један од два разлога за последњи неспоразум.Други разлог, који би, како је рекао, могао бити и главни је да постоји можда сумња да је један наш извозник у Русију извезао јабуке за које они сматрају да нису произведене у Србији.
Није, казао је, реч о некој великој количини, али руски цариници су изразили ту врсту сумње. Надлежни у Србији, пак, не мисле да је то стварни разлог за кампању која се ових дана води, рекао је министар.Љајић је, међутим, напоменуо да се не може искључити могућност покушаја злоупотребе и подсетио да су марту српски цариници спречили нелегалан извоз 60 тона пољопривредних производа.
Друга врста злоупотреба је фалсификовање насих сертификата, казао је министар који тврди да је сада све предузето како би се то убудуће онемогућило.
(Танјуг)

 
Nazad
Vrh