Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Spusti to po 10din i oticice

- - - - - - - - - -

Zna se da vilamet ide 150-160 a ti zveknu 170. Nece niko zainat tako da ti plati.ili cekaj ili čak da zamolis na 160 jer i to ne ide ali je ta cena ako imas srece

Slavisa kako da je prodam za 150 dinara kad me je zamrzavanje kutije i kese kostalo 27dinara (to znaci da dam moju svezu za 123 dinara) nemam nikakvu racunicu. Uz to ubedio sam strica i prvog komsiju da i oni isto zamrznu njihovu malinu. Kako je moguce da je u tvom kraju tako losa cena za orginale.

MalinaArilje to sto sam je ledio to je moja glupost nadao sam se da ce cena smrznute da skoci kao proslih godina. Od prvog septembra moram da placam i lager tako da je bolje i da je "poklonim" nego da je i dalje cuvam. Zvao sam sve vece hladnjacare u kraju kaou svi su puni i niko ne kupuje orginale kazu nisma radio po njihovom programu zastite. ( A veliki hladnjacari u nasem kraju masovno uvoze malinu iz Bosne) Cujem da neki Rusi kupuju ovih dana malinu po Srbiji ima li neko njihov kontakt?
 
nemoj zuriti nadam se da nije frka za kes. Sad nije vreme za prodaju originala mora se cekati nova godina. Lager ti je cent po kilu isto toliko bi te kostala i struja da imas svoju hladnjacu tako da cekaj ako mozes bice cene polako mora se biti strpljiv. Ne mogu bas da napisem sve sto znam nije sve za javnost ali ako mozes da cekas cekaj
 
Da,nova god,katolicki bozic..uskrs... sve ces to docekati sa njom. Sad izgubi,sledece opet probaj mozda izvadis gubitak. Pa cuvali su od prosle koja je isla 260+ pa je dali na 180 ili ce sad na 160. Svako ko ti pametuje prodaj mu uy ugovor i hipoteku ili kes, po meni je sledeca sedmica prelomna.ili ide malo na gore ili pada na 1e.ako ide gore tnm je 180 a dole vidi.

- - - - - - - - - -

Vecina je zatvorila na 135 pa to uzmi kao neku cenu a ne 150.njih ne kosta 27 din mrznjenje a nije mi jasno kako tebe 27din al aj neka je tako.

- - - - - - - - - -

Sveza kupina 50 a mrzla 60. Kako? Nemam pojma ali tako je i sa malinom. Ipak kad se kupuje u gajbicama bolje se vidi kakva ti je roba,jos kad si nov u tome e onda beze dok ne pokaze traka da si ok.
 
Ljudi, ja se izvinjavam... nije me bilo neko vreme, pa nisam sve pohvatao,mada se priča vrti u krug.
Ja nisam uzeo pare za svežu malinu još uvek, nešto sam se nadao, ali izgleda da je 120 zaključana, sem Rake koji je dao 125 (Rasinski okrug) . Zna li se konačna cena za svežu u drugim krajevima(vilamet)? Da li je to 120, 130-150-160...?
 
Malina je isplacena po 120 dinara plus doplata za prevoz 10 do 15 dinara a doplata za eko malinu je 30 dinara.
 
Inf proverena 100%...jedino ako planira da doplatu, ili je računao i prevoz i tih 140. A možda te i laže, jer svi se oni duvaju da su najjači, a plaćaju manje od svih.
 
Ja lepo kazem aj da sacekamo deskur nasu jedinu nadu pa onda da lupamo o ceni. Cenw nema isplacuje ko kako stigne neki na 145 neki na 150 ali zvanicne cene NEMA

- - - - - - - - - -

Tako da ce i ovi sto iaplacuju po ovim cenama morati da doplate ako cena bude veca
 
Poslednja izmena od urednika:
jbte , na svim temama isto ?

evo poruke sa "Cena Suncokreta rod 2017

" a legla bi u 90% tema na forumu . . .

Dakle sta onda? Sta ciniti? Ostati i dalje nemi posmatraci i dozvoliti im da nas zgaze do kraja!
Niko nam nije kriv osim nas samih! Ovi, a i svi naredni lako opipavaju tacku i nivo na kojem se ne bunimo! Nama 0+ a njima bez rada i muke odlicna zarada!
Da nismo zadovoljni sve bi drugacije bilo!

clan Peet , broj poruke 261
 
Kako odjednom te cene kolege malinari, onako hladno, mirno, zadovoljavajuće, fino .?
Šta bi sa predsednicima, asocijacijama, udruženjima, ministrima, obećanjima i verovanjima u iste .?
Gde nestadoše .?

Nista od toga, ni sada ni u buduce, pokrala nas je ova vlast i ovde svi nesto cute i krive ko zna koga, kada je bilo svrhe, pojavljivalo se par onih sendvicara i skretalo teme na budalastine. Napravili su sirotinju od postenog naroda... Zato i dogodine. BRZE, JACE, BOLJE u malinjake, i sada ovde pojedinci pisu tim cenama kao daje to nesto sasvim normalno, verovatno jos nisu zasluzili sendvice. Oni u Leskovcu kao organizuju proteste, naravno nikada se nisu skupili, a izlazili su na izbore kao da se kolaci dele i dali im 70 % glasova, i sada placu..Zamislite, ona propalica Vucicevic suvlasnik hladnjace u Valjevu, sta mislite ko drzi pod kontrolom sve ostale hladnjace...Vlast nas je pokrala i oni su jedini krivac za ovu pljacku...
 
Sirotinji je izbijena stolica kad im je unisten stocni fond i to uz pomoc subvencija i drugih radnji kojima drzava manipulisu u korist uvoznika.Voce tj. malina je slamka za koju su se mnogi uhvatili,i videli smo da slamka ne moze toliko da izdrzi.Nije za ovu temu ,ali da se nadovezem.Ne bi ovo sa malinom bilo toliko tragicno,posto se vec desavalo,ali unisteno je sve drugo.Eto i malina ce se uz pomoc masinskog branja moci raditi na velikim povrsinama tako da za male malinjake dolaze teska vremena posto nesposobnjakovici ne znaju da prodaju sta imaju,pa cenu mikera i vilameta vezu za cenu polane.Na te neke cene koje se predvidjaju se ne moze samo rucno branje platiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh