Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima ovde kod mene nekih koji su dali malinjake napola. Znaci dele po pola.
Trenutna cena 110 dinara za kilo.
 
Pa tako, dele zaradu kad prodaju. Recimo ja sam moj malinjak doveo do branja, a ne mogu sam da berem niti imam vreme i volju da trazim berace i da se bakcem sa njima. Cena niska i onda nadjem nekog ko prihvati da dolazi i da bere kao da je njegovo i kao sto napisah dele se pare na dva jednaka dela.
 
Pantelic Kraljevo ce zakljuciti cenu za vilamet na 135+5 za put, ako dodje do promene cena na trzistu, u septembru bi mogla da bude jos jedna doplata.
Proverena informacija

Sent from my Samsung A5
 
U Vojvodini,cena pvoklasne, brane u male gajbice do 2 kg neto- 130 din. Ostala po 110 din. I ove godine najbolje prosli nakupci, koji su imali 20 din po kg ali njihova kompletna logistika do hladnjace....
 
Ovaj poznavalac dve godine vec truje ovaj forum...
Bice da su sa 135 dinara koje ce verovatno malinari uzeti ove godine po njegovom biti preplaceni....
i da se udaraju sve nogom u zadnjicu....ihaj.....
Sve samo nam on nerece izvoznu cenu maline....
Al jbg ja razumem i to da nemoze covek sve da zna.
 
@washington

135 din za trenutno stane na trzistu je vrhunska cena tim pre imajuci u vidu da na jugu nisu mogli da uhvate ni priblizno takav prosek.

Izvozna cena u ovom trenutku u velikom padu i ne vidi se tome kraj sa izuzetno slabom traznjom.

Rolend 1,50 eur

Nisko da nize ne moze biti.

- - - - - - - - - -

Jedan od administratora @xsale je rekao da ima 500 tona maline, pa hajde pokazite se, prodajte i zaradite ako mislite da je to tako lako....

- - - - - - - - - -

Malina je kao berza, ako trgujete sa akcijama onda znate kada se ulazi a kada izlazi, na vrhu se izlazi a mi smo uradili kontra, mi smo mislili da ce taj vrhunac trajati vecno... Isto kao berza sada cemo imati pad i to veliki pad gde ce se puno novca izgubiti na obema stranama i proizvodjaci i hladnjace, kad to sve prodje onda cemo ponovo imati uzlaznu putanju, ko izdrzi do tada... Nije lako ali se i ne desava prvi put...
 
Ne smaraj vise,Ljubojevic je platio 145 dinara bez prevoza.Crops 158 sa prevozom.Nemoj siriti dezinformacije i demagogiju.Kome se to nudi 500 tona maline,jel onima sto su je proizveli?Ne budite smesni.Sem toga ostali smo kratki za detaljnije informacije u vezi te maline.Npr. koja hladnjaca,koji klasa robe,otkupna cena?
I nemojte zuriti da iznosite vase predpostavke za narednu godinu,daleko je to.Svasta se moze do tada dogoditi...

- - - - - - - - - -

Nego,poznavaoce,jesi li sluzio vojsku,koji si rod?
 
Pusti tu filozofiju ,ajde nek neki hladnjacar uzme jednu parcelu nek proizvede malinu po 135 i napravi biznis po toj ceni.....
u mom kraju pureberry hladnjaca je tako nesto pokusala sa zasadom u Gokcanici pa je na sa 10 hektara prosle godine spala da sada imaju 2.
Nije lako proizvest malinu kao sto ti mislis...
Nemoj pominjat jug Srbije .......Da je neka normalna drzava tog sto se radi trenutno dole sigurno nebi bilo....
Mnogi su iskoristili tu besposlenost juga Srbije u obaranju trenutacne cene maline....Nema posla narod bilo kakav dinar da uzme.......
Kod mene u mestu trenutno svi gradjevisnki fizikalci dolaze iz kraja.......jeftinija radna snaga.
 
Pamet u glavu momci.Nije dobro imati nesto,tipa hladnjace,u jednoj balkanskoj vukojebini.Evo sutra na naslovnoj strani Blica njuske najbogatijih Srba,i to sasvim slucajno,grupna fotografija,a obukli ih kao gangstere u Cikagu u vreme prohibicije,bas u ona srecna vremena posle krize 1929,a uoci WWII,kad je slobodno trziste-koje tako jako voli nas poznavalac-bilo na vrhuncu...Be scared,be very scared...

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=08&dd=26&nav_id=1297054
 
@jevto

Ja samo iznosim svoje misljenje.

Vezista... Ali ne znam kakve to veze ima sa malinom.

@washington
Niko nije rekao da je lako proizvesti malinu, tesko je i proizvesti a tesko je posle i prodati. Ali vi ste ubedjeni da malina uvek ima samo rast cene i da se uvek pravi samo profit sto je daleko od istine.

Pisao sam kako jug srbije moze da resi taj problem, moraju ili da se udruze ili da sami dovedu konkurenciju.
 
Postali smo jeftiniji od Poljaka.Kod njih jesenje sorte od 4.2-4.6 zlota.Zavisi od klase.To je oko 120-130 din.

Da, i ovi nasi to jedva docekali, te koje spominjes su masinski brane u velike gajbice od 4 kg, cena rucno branih za konzum je mnogo skuplja... Jedan prijatelj mi je tamo i kaze da su oni koji rucno beru placeni 5 eura na sat i da je nemoguce da je ta malina 4 zlota.....
 
Ima li ko novosti o prodajnoj ceni orginala maline. Sta se desava, nigde vise nikog na ovom forumu kao da je Irma prosla ovuda ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh