Pioneer hibridi

Juče zovu i nude seme. 1. Grupa 5400 plaćanje 1. Novembar...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Koliki to treba da imaju rabat kad je za novembar cena 5400 a zvanicna Pionirova cena 5700+pdv za avans ?
Svakako me raduje pad cena ali jednostavno ne vidim logiku ili se ne razumem u trgovinu pa verovatno treba da batalim ili za trgovinu poljo artiklima ima neka druga vrsta poslovanja u koju nisam upucen :osmeh:
Jedan sto radi u jednoj polj apoteci mi rece da je maksimalni rabat koji daje Pionir 7-8% i to za par hiljada vreca ne secam se tacno koliko.
 
Ima ovde kolega koji se bave direktnom prodajom semena pa bi mogli napisati koliki rabat dobijaju. Takodje ima i organizatora proizvodnje pa i oni znaju takodje. I nas kolega Bojcetic je upucen posto je prethodnih godina pokusavao da kolicinom za clanove foruma izbori manji rabat, ali uprkos svom njegovom trudu nije uspeo.
 
Kao i svaka trgovina nepredvidivo je sta ce se desiti. 2018 su imali politiku nema skidanja cena i ja nisam bio zadovoljan pa sam odustao od tendera. 2017 je bilo prihvatljivo i realizovano je. Za dekalb cu reci ono sto sam video rabati su enormni.
 
Ne znam koliko je upucen ovaj, ipak je samo radnik. Ali sam stekao osecaj da smo im mi juznije kao neko slepo crevo. Mnogo dobijamo losije uslove za sve, plus je uvek dodatnw stavka prevoz. A cudi me za uslove jer u Pomoravlju i Stigu se obradjuje dosta zemlje i dosta je plodne zemlje u ravnicama. Ne zaostaje se preterano za prinosima. A bas sam pricao sam promoterom Pionira i uopste nije mala brojka semena koja se proda u nasem kraju. A nisam se setio da ga pitam o rabatima jer kontam da mozda nece da otkrivaju karte kome i koliko daju :osmeh:
 
Takođe 2017-te imao u jednoj njivi 9903, 9486 i 9721. Najbolji mi bio 9903. Imao ga i prošle ali, po meni, to nije merodavna godina...
 
Nazad
Vrh