Pioneer hibridi

Ja sam ga izbegao ove godine bas iz tog razloga,visoko pozicioniran klip...u juznom Banatu veoma rizicno zbog udara kosave...inace taj 0217 je naslednik 0216 i 0412 koji je kod mene od 5 godina zaredom u setvi,3 godine bio izlomljen ispod klipa! Vec sam pisao u temi KUKURUZ,ali ajde da ponovim...9300 je hibrid koji je najkonstantniji kod mene.
 
Taj P9300 mi je bio dobar u ogledu 2020, prosle godine rekoh da probam u proizvodnji par vreca i na 3ha ovrsem 5t. Bas je los tajming bio za FAO 300 sve bitno se desavalo po paklenim vrucinama bilo 50% jalovih biljaka a ostalo bas sitni klipovi, ostali hibridi iz kasnijih 400 i 500 grupa imali za nijansu bolje uslove i bolji prinos. Ne mora da znaci da je los hibrid ali me ubilo u pojam.
Meni se ove dve susnije godine bas dobro pokazao P0217, a obecava za odlican rod i novi P0710 videcemo samo kakav ce biti sa vlagom.
 
Videcemo ga iduce gidine. Pruzicemo mu saMsu 😁
Malo cemo pruziti sansu i starijoj genetici P0704. Njega sam mozda malo nepravedno izbacio. Kad smo ga ranije sejali uvek je bio dobar. Kod njega mi se svidja sto je stabljika malo tanja, al jako elasticna.
 
Uff sto je taj 0217 meni popadao prosle godine, doduse kasno sam ga skidao sticajem okolnosti,
 
Ove godine sejali 9911, 9889, 9415, 9241. 9415 najbolji i sa prinosom i sa vlagom..
 
Videcemo ga iduce gidine. Pruzicemo mu saMsu 😁
Malo cemo pruziti sansu i starijoj genetici P0704. Njega sam mozda malo nepravedno izbacio. Kad smo ga ranije sejali uvek je bio dobar. Kod njega mi se svidja sto je stabljika malo tanja, al jako elasticna.
Da, pričali smo P0704 malo nepravedno zapostavljen, a jedan od stabilnijih hibrida.
 
Permutovao si ... 9398 :) ima sve predispozicije da bude jedan od vodećih u tom segmentu. U registracionim ogledima prinosi su varirali od 9 do 13 tona po ha. Izuzetan potencijal i jako brzo otpuštanje vlage.
 
Naručio 3 komada da probam. Ja volim te rane, pa ako se pokaže možda bi zamenuo 9241...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Дошло време да се размишља о тим раним фао 200-300 за кратко време смо са 500-600 стигли до ових ,не ваља то ништа ал нема назад.
 
Дошло време да се размишља о тим раним фао 200-300 за кратко време смо са 500-600 стигли до ових ,не ваља то ништа ал нема назад.
Naprotiv , podela rizika je ključna , treba imati hibride od 300-600 grupe možda ne veliki procenat kasnih, ali svakako moraju da postoje. Isto kao što su mnogi ove godine shvatili da ne treba da imaju jednu kulturu na 80% površina.
 
Слажем се само констатујемо да полако губе примат ти каснији а и ако добију шансу то је не знатно у односу на ранији фао.
 
Nazad
Vrh