Pioneer hibridi

Taj 4943 sto je bio prvi je onda iz DeLuxe particije za oglede, onaj klasican sto smo mi mogli kupiti je pociscen magacin pa je niklo 70-80% uz 3 tipa porasta.
Komšija mi je dugovao 3 vreće 4943, vratio negde u januaru, kupljeno u Madjarskoj. Za jedno 20% džakovi bili kraći i uži, taj i ovaj iz ogleda bili ekstra a što sam naknadno kupio kod mene 1 vreću, taj bio sav nejednak...Bilo je više partija, očigledno.
 
Znači ništa bez mađara. Sada će me napasti kolega Savo, kud sam i spomenuo mađare. Ono, mađarice mogu ali muški, nikako.;)
 
Prije neki dan (u subotu) išao da pogledam sjemensku robu. Izbor standardan, Pioneer vreća od 25.000 zrna košta 98KM ili 50.2 EUR (isto kao prošle godine). Obišao sam 3 veće radnje, svaka ima po desetak hibrida Pioneer-a u ponudi plus ostalo (OS, NS, ZP, KWS, SYN, Deklaba ima malo jer nije popularan zbog velikih vreća). U petak idem da kupim, ići će vjerovatno P0216, P0023 ili P9903 od PIoneer (10 vreća) i i 3 vreće nekog OS, vjerovatno OS Tomasov ili OS398 (oni su 78KM/40EUR vreća). Ove godine sijem nešto više kukuruza, ukupno 4.2 hektara, dobio sam nešto zemlje u zakup.
 
Zombie probaj OS Filigran, kaže promoter da je to poboljšan Tomasov.Ja se nadam da će biti semena kod nas jer bi da probam kako izgleda.
 
Poveliki je FAO, nisam siguran da može prispjeti da se skine u zrnu. Sijao sam Kulak i Tomasov i nisu baš brzi na otpuštanju vlage a imaju niži FAO. Imam jednu parcelu koju sam uzeo u zakup (0,65 hektara za 50 eura) na koju bi mogao doduše, mislim da na nju ne može doći kombajn da je ovrši jer je put uzak, to bi morao u klipu da odradim. FIligran bi tu odgovarao. Razmisliću do petka o tome, moram taj put provjeriti sa širinom kakav je.
 
Znači ništa bez mađara. Sada će me napasti kolega Savo, kud sam i spomenuo mađare. Ono, mađarice mogu ali muški, nikako.;)
Gotovo,rat.
Ne pratite na času,ono tamo su mađari u svojoj državi Mađarskoj ,neki tamo od njih tvrde da je ovo njihova južna pokrajna‚,ali mogu kao i šešelj samo da viču to je njihovo pravo,problem su ovo naši mađari koji isto tako misle.
A ima ih,samo polako.
 
Poslednja izmena:
Poručeno u decembru mesecu. Čovek od kojeg nabavljam semena je obećao da će stići, i kako je koji hibrid stizao tako sam odmah išao da preuzmem jer se u danu razgrabi.

Nisam uspeo da nabavim 9241 i 0164.
 
Stigli 9300,9757,0164,0900 još se čeka 0217
jedino što sam tražio sve tretirano,ovo što je stiglo nešto jeste tretirano nešto nije.
 
Nazad
Vrh