Pioneer hibridi

Stiglo mi nesto pionira , pod 9 tackom stoji
9. Tretirano : redigo, lumibio kelta

A na drugim dzakovima
9. Tretirano : redigo m + lumidapt kelta

Da li bi neko mogao da prokomentarise sta su ove specije, redigo je valjda osnovni fungicid, a ovo drugo sta je ? Biostimulator? Ili nista ?

Insekticid je kod pionira valjda lumiposa, al to ni nisam porucivao
 
Stiglo mi nesto pionira , pod 9 tackom stoji
9. Tretirano : redigo, lumibio kelta

A na drugim dzakovima
9. Tretirano : redigo m + lumidapt kelta

Da li bi neko mogao da prokomentarise sta su ove specije, redigo je valjda osnovni fungicid, a ovo drugo sta je ? Biostimulator? Ili nista ?

Insekticid je kod pionira valjda lumiposa, al to ni nisam porucivao
 
Koliko sam ja mogao da primetim , rec je o simbiozi gljive i biljke stvaranjem mikorize sto je sasvim drugaciji pristup. Veoma je veliki znak pitanja kakvi su uslovi potrebni da bi se simbioza ostvarila. Isto kao i kod rhizobium roda gljiva sa sojom (jednogodisnje biljke) , na nekim parcelama se formiraju kvrzice, a na nekim ne. Mozda nisam kompetentan da pricam o tome, ipak sam samo u procesu zavrsetka master studija iz fiziologije biljaka, a sve o cemu pisem nije zvanicni stav kompanije u kojoj radim vec moj licni stav i ogradjujem se od zluradih komentara. Mikoriza ima smisla, daleko od toga da je to promasaj. Pitanje je samo uslova obrazovanja. Sa biostimulatorom koji u sebi ima mikroelemente ne moze da se desi da se nije usvojilo ili odradilo posao.
 
Ni blizu istog. Kod pionira je u pitanju biostimulator koji sadrzi kombinaciju neophodnih mikroelemenata koji u odredjenoj srazmeri uticu na stimulisanje fizioloskih procesa u biljkama, samim tim na brzu deobu celija i izduzivanje. Zato nice ranije i brze napreduje.
Koliko dana brze nice i koliko je kg na kraju veci prinos u odnosu na ne tretiran? Koliko brze nicanje ucestvuje u ukupnom prinosu?
 
Jeste ,ali ja ne reklamiram svoju firmu. Napisane su neistine i povela se tema u pogrešnom pravcu pa čisto da objasnim razlike izmedju pristupa tretmanima semena.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Da li se slažeš da bi semenske kuće trebalo da snose posledice jer valjaju seme koje je oštećeno u doradi, koje je staro i predeklarisano, itd.? Ne može me niko ubediti da je efikasnost nanete hemije ista posle nekoliko godina stajanja. Takođe, lepe se deklaracije da je seme prepakovano pri čemu vreće nisu otvarane i seme ispitano. Ako se neprodato seme vrati prozvođaču, ne može se na osnovu pojedinačnih uzorkovanja tvrditi da je svo seme koje su vratili razni distributeri i veletrgovine u istom stanju. Kako znate da su ga svi skladištili i čuvali propisno. Zar nije logično da se svo seme koje se ne proda bude izručeno na gomilu, izmešano a zatim uzorkovano i prepakovano u novu ambalažu?
 
2017 godine sam u Surduku imao P 0023 koji je kao Aquamax , naglasak na kao, i pošto mi je nestalo semena njivu sam završio ( zadnji hektar) sa P 9537. Ovog fenomenalnog Aquamaxa sam imao 850 kg/ha a 9537 je bilo 2400 kg/ha. Baš čudno...
 
Sve su ovo priče za malu decu. Prošle godine nije bilo semena zbog korone, svo seme ostalo u Rumuniji, nije moglo da se uveze. Verovatno su Rumuni pobacali to seme pa sad nema zbog suše. Veštački se pravi kriza da bi semenske kuće mogle da rade šta hoće. Najveći trošak je sad šugavo seme, đubrivo i nafta mi dođu jeftini...
 
Da li se slažeš da bi semenske kuće trebalo da snose posledice jer valjaju seme koje je oštećeno u doradi, koje je staro i predeklarisano, itd.? Ne može me niko ubediti da je efikasnost nanete hemije ista posle nekoliko godina stajanja. Takođe, lepe se deklaracije da je seme prepakovano pri čemu vreće nisu otvarane i seme ispitano. Ako se neprodato seme vrati prozvođaču, ne može se na osnovu pojedinačnih uzorkovanja tvrditi da je svo seme koje su vratili razni distributeri i veletrgovine u istom stanju. Kako znate da su ga svi skladištili i čuvali propisno. Zar nije logično da se svo seme koje se ne proda bude izručeno na gomilu, izmešano a zatim uzorkovano i prepakovano u novu ambalažu?
Druže, ne znam, nije moj posao. To ispitivanje rade nezavisne laboratorije.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh