Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Za sledeću sezonu,napravite lepo platformu od paleta.Izmedju popunjene daskama.
3 napred,3 iza i mostić do njih.
Idarite bagremove stubove,i na njih palete.
 
ja sam napravio od paleta dole stavio plasticne flase ( 5 litara po jednoj paleti treba 20 flasa) i odlicno drzi, jedino opet treba staviti na sve cetiri strane stubove da se ne bi ljuljalo.

pitanje> koliko treba da je idealna duzina zlatice da se stavi na udicu kad se peca stuka?
 
citam pravilnike i nesto mi nije bas najjasnije.. zlatica u pravilniku nije nasa riba i moze da se peca bez ikakvih ogranicenja, ali ona sama se ne sme koristiti kao mamac za grabljivice? Zna li neko zasto je to tako?
 
Verovatno je u nekom starijem pravilniku bilo upisano to da se ne sme koristiti kao mamac, a kad su ovo menjali za ribolov ubačenih vrsta riba verovatno to nisu promenili za mamac.
 
ja sam napravio od paleta dole stavio plasticne flase ( 5 litara po jednoj paleti treba 20 flasa) i odlicno drzi, jedino opet treba staviti na sve cetiri strane stubove da se ne bi ljuljalo.

pitanje> koliko treba da je idealna duzina zlatice da se stavi na udicu kad se peca stuka?
Koja je to riba zlatica??
 
Smatra se za alohtonu i sme da se lovi do mile volje, ali ne sme da se stavlja kao mamac “da se slučajno ne otkači i na taj način raširi kao korov”.
 
Smatra se za alohtonu i sme da se lovi do mile volje, ali ne sme da se stavlja kao mamac “da se slučajno ne otkači i na taj način raširi kao korov”.
Cek hoces da kazes da su se time vodili strucnjaci kad su pisali pravilnik??? Pa onda onaj ko upeca zlaticu koja je mala i pusti je nazad u vodu moze krivicno da se goni zbog narusivanja prirodnog balansa u nasim vodotokovima???
Stvarno ima svakakvih nebuloza u nasim pravilnicima.
Jel se ti salis ili si ozbiljan?
 
Na prvoj slici je sunčanica. Čuo sam da je štuka ne napada. Nisam probao jer kod nas su sunčanice rijetke. Do sad sam vidio dva komada i to ljeti a nisam upecao ni jednu.
 
Tako je Dukej tj Zlatni karas, koji je nasa domaća riba, i ubacivanjem babuske u nase vode, ona je nestala kao i linjak
 
Nazad
Vrh