PayPal Srbija

Fizička lica mogu da uvezu bez carine robu do 120$, ali samo za ličnu upotrebu. Carinik odlučuje da je roba za ličnu upotrebu ili je za dalju prodaju ... ako u jednom paketu imaš dva ili više istih proizvoda, automatski se smatra da je za preprodaju pa naplaćuju carinu.
 
Mislim da bi za nekog ko živi uz EU granicu ne smio bit problem, da uplati na svoj Paypal račun uplatnicom sa HR,H, RO ili BL banke, ko što ti mogu poslat na neki naslov tamo.
I onda klasika, robu pod sic i pet minuta straha preko carine. :osmeh:
Mislim da vama mogu poslat na post restante, ili ako ima neka kurirska služba centar blizu granice.

Ja sam često koristio opciju, da mi pošalju u Austriju, jer je bio trošak osetno niži nego za Sloveniju, bez obzira na EU.
Taka sam naručio da se šalje na DHL distribucijski centar u A blizu granice i lično podigao tamo.
Sad se to skoro i ne isplati, je ta razlika manja.

Nažalost to nije baš koristan savet za nekog iz Čačka. :(
 
Svakako, mislio sam kako to teško obavi (odnosno mu skupo jer nije blizu granice).

A čuo sam kako se u Subotici primaju narudžbe za sve takve usluge... :osmeh:
 
Ja sam, dok sam bio preko, koristio pay-pall vise godina. Sad sam u Srbiji i nemogu da koristim isti pay-pall nalog jer vam robu salju na adresu prijavljenu na pay-pall. Adresa moze da se promeni ali ne i drzava. Inace pay-pall vam je kao virtualni racun.Morate imati bankovni racun sa koga prebacujete pare na pay-pall.Neznam za Srbiju ali preko oni vam, ako vas prodavac prevari, refundiraju pare do $1000. Zato je naravno veoma bitno skupiti pozitivne komentare koje se prikazuju uz vas nalog. Kad kupujes nesto vrednije naravno neces kupovati od nekog ko je juce otvorio nalog.Inace kao prodavac, kad prodas neku robu, placa se neka provizija. Imao sam preko 120 kupoprodaja i nijedan problem. Jedne prilike sam cekao vise od 5 nedelja neku robu u vrednosti od $200 iz Amerike, poslao prodavcu mail a on isti dan poslao drugu robu. Za par nedelja mi stigle obadve posiljke. Naravno da sam javio prodavcu i on je poslao coveka na kucnu adresu da pokupi. Nema smisla da ga zajebem kad je on bio 100% korektan.
 
Ево пример код нас. Женска торба на Алиекспресу цена 16 долара, наша царина проценила на 30, а ми платили царину прошло лето око 5 долара, рачунајући у тој валути.

Навео бих пример из Русије. Рецимо тамо можете наручивати месечно вредности до 1000 долара и неће вам наплатити царину. А ако сте наручили више једнаких предмета царина наравно сумња да је за препродају али вам неће у том случају наплатити царину ако докажете да није за препродају већ за личну употребу.
 
Alo.rs:

Pejpal konačno funkcioniše u Srbiji

Pejpal je sinoć ponovo omogućio naplatu putem ovog servisa, pa korisnici iz Srbije konačno mogu da uživaju u njegovom punom kapacitetu.



1946571-pejpal-paypal-profimedia.jpg

Pejpal | Foto: Profimedia


Vest da Pejpal ponovo radi u Srbiji sinoć se raširila društvenim mrežama, a kako su se ove informacije pojavljivale ranije i nisu bile tačne, ekipa "Blica" je testirala da li sve zaista funkcioniše.

- Testirali smo i uverili se da funkcioniše sve za fizička lica, za pravna još nismo sigurni - kaže Zoran Torbica iz Centra za razvoj interneta.


On dodaje da je odlično što Pejpal konačno funkcioniše u našoj zemlji bez problema.


- Ovo je fenomenalna stvar i novi zamah za fizička lica, mikro i srednja preduzeća, jer sada mogu da primaju i šalju novac bez problema. Zakon i podzakonska akta sada moraju da se promene kako bi se pojednostavila procedura slanja i primanja robe preko interneta, jer nema poente ako smo skuplji u odnosu na druge zemlje. Upravo ćemo o tom problemu uskoro pričati na konferenciji “Nova energija” - rekao je Torbica.


Pejpal u Srbiji je počeo da posluje u aprilu 2013. godine, a u julu ove godine omogućeno je da rezidenti preko tog servisa vrše naplatu iz inostranstva i plaćanje prema inostranstvu u devizama. Iako se o tome dugo pričalo, ovaj servis u svoje valute još nije stavio dinare.

 
Procitao sam i ja, drago mi je zbog toga, jedva sam docekao :bravo: sada mogu da se bacim na poslove na internetu :osmeh:
 
Може ли се путем Пејпала слати новац у иностранство другој особи а да нема провизије као што узима Вестерн Унион, банкомати..
 
Mislim da Telenor banka sad uvodi slanje novca iz inostranstva bez provizije
 
Nisam se dobro izrazio u prethodnoj poruci kada sam napisao da provizija uvek postoji, preciznije bi bilo da sam napiso da banka naplati uvek svoje.
 
Personal magazin:

Firme u Srbiji od danas mogu da primaju plaćanja preko servisa PayPal!


PayPal od danas nudi osobama koje kupuju preko interneta jednostavniji i sigurniji način online plaćanja, to se posebno odnosi na situaciju kupovine stranim internet stranicama.
Korisnici usluga se osećaju sigurniji kad plaćaju preko PayPala jer ovaj servis nikada ne daje pristup finansijskim podacima kupaca pri obavljanju transakcije i nudi zaštitu za kupce kako bi pomogao da se vrati deo sredstava u slučaju problema posebno u situacijama kada je plaćanje prema osobi koju ne poznaju.
paypal1.jpg
PayPal
Prodavci mogu da imaju veći komfor primanja sredstava od kupca ako je plaćanje autorizovano od strane PayPal.
„VREDNUJEMO I CENIMO VELIČINU MOGUĆNOSTI ZA SRPSKU INTERNET TRGOVINU. GLOBALNO, 2014. GODINE TRGOVINA SA INOSTRANSTVOM PREKO SERVISA PAYPAL SU ČINILI SKORO ČETVRTINU SUME PLAĆANJA FIRMI TE GODINE. ZAHVALJUJUĆI TOME DA SVE VIŠE LJUDI IMA POVERENJE U SERVIS PAYPAL I DA REALIZUJE PLAĆANJA IZ INOSTRANSTVA, FIRME U SRBIJI IMAJU SJAJNE MOGUĆNOSTI DA POVEĆAJU PRODAJU” REKAO JE DAMIEN PERILLAT, IZVRŠNI DIREKTOR PAY PAL ZA SREDNJU I ISTOČNU EVROPU.

Po istraživanju potrošača koja je sproveo Ipsos Vantis, 41odsto kupaca iz ključnih tržišta u Evropi koristi PayPal pri kupovini na stranim internet servisima[1]. U Češkoj, Grčkoj, Mađarskoj, Rumuniji i Poljskoj prodavci koji primaju plaćanja preko PayPala su povećali vrednost plaćanja od kupaca iz inostranstva u proseku za 48 odsto u prvoj polovini prošle godine u odnosu na isti period 2013. godine.
Za kompanije sistem PayPal je jednostavan za konfiguraciju i rukovanje i nudi pristup stotinama miliona vlasnika računa PayPal u celom svetu.

 
Nazad
Vrh