Pasulj

Sta li je ovo na pasulju?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
večeras bio na njivi, puno zreliji nego na slikama, ima već dosta stabljika koje se mogu vršiti......vjerojatno ću ručno početi čupati ovog što je zrel, tamo negdje u srijedu, a ostatak će ići podrezivačem, kojeg trenutno pravim.....jer ovaj zreli ako ostane, bojim se da neće propasti......
 
Remiks, dosta je teško sa slike odrediti šta je. Kada se pogleda liči na belu leptirastu vaš, mada liči i na položena jaja. Najbolje je na mikroskopu pogledati ili uživo.
 
Dobio je dosta kise, i sve to u pravo vreme.. Za sad izgleda odlicno, videcemo kad udje Kombajn sta ce biti :osmeh:
 
probat ću i ja ubaciti u đuru đakovića, pa ću vidjeti što će ispasti.....samo, problem je što nemam lančanike da ga usporim na bubnju, a na njemu mogu otvarati ulaz i izlaz korpe, a kod zmaja se regulira samo ulaz ako se dobro sječam??
 
jel netko počeo vršiti??

ja sam danas, odradio nekakvih 200kg zrna, pa sutra nastavljam, suh ko barut, nema lista, ništa, jednoliko sazrio, što se nikada nije još dogodilo.....vjerujem zato što je sijan sa OLT PSK, pa je otišao na jednaku dubinu......
 
Ja imam jedan deo gde nisam zalivao, taj ću verovatno za par dana, suv je, ne puca još sam od sebe, ali kad zec uleti u njega onda pukne po koja mahuna.Ostatak za 10ak žarkih dana, pa možda i 15.


Ovaj sa slike za jedno 7-10 dana pristiže za vršaj.
 
Poslednja izmena:
Evo i danas radim aktivno, vjerojatno sada nestajem dok nebude gotovo, sutra imam jos ovu njivu zavrsiti i onda u ponedjeljak idem na drugu koja treba jos 2-3 dana da se moze raditi i tako redom.....
 
Mi krecemo sutra ujutru sa cupanjem. Interesuje me kad gazite pasulj koju debljinu mase gazite, i kojom brzinom? Da li trebam malo brze gaziti ili polako?

Plan je da izadjemo oko 4 ujutru, da nacupamo prikolicu i da rasirimo kuci na ceradu na kojoj cemo gaziti da se prosusi, pa onda oko podne da gazimo.
 
Nazad
Vrh