Pasulj

Ja ću u subotu kod nas je još mnogo mokro , ekobuster 2 koristim i ja.
 
Mislio sam uz kukuruz ,ali ko će da se izbori u tom kršu, treba okopavati i brati pasulj u kukuruzu.
Nisam nikada tako sejao, probacu jednom , čisto experimentalno.

Uradiću ovako:
http://www.zdravasrbija.com/lat/Zemlja/Povrtarstvo/1178-Specficnosti-gajenja.php
Po 3 jača koca u redu, redovi su 10-12m u duzinu, razvučem žicu po dnu i drugu žicu u vrhu, a za svaku bikljku, posebno, vežem konac,uspravno..i to je to :)
Drugo rešenje ne postoji.
Ja sam ove godine razapeo mrežu sa poljima 15 cm x 15 cm. Greškom posijan taj što ide uz pritku, pa sad nema mrdanja. :osmeh:
Srećom samo pola, trebalo mi oko 75 metara mreže i tridesetak jačih pritki. U vrhu provukao pp rafiju unakrsno kroz svako drugo polje i za sad se dobro drži. :osmeh:
 
usadio sam nekoliko redova tetovca, interesujeme da li mu treba neka prehrana u toku navodnjavanja kako da dodje do velikoga prinosa?
 
Јуче попрскан Пулсаром и Басаграном,иза недеље шпартање!
cd3a8bb0ebda87dc1d62bafa883fed42.jpg
 
Ove godine sam prvi put posejao jednu celu bastu pasulja...sejao sam sa sejacicom za kukuruz...solidno je niklo,cak sam ga jednom i spartao. Imam jedan problem ili nedoumicu : pre 5-6 dana prskao sam suncokret pa posto mi ostalo jos malo u prsaklici,oprskam i pasulj. Negde na internetu,a mozda bas na poljoinfo je neko napisao da moze Kletox-om da se prska i pasulj ::jako_besan:: ...juce sam bio da ga vidim a pasulj ima neku svetlozelenu boju lista,kao da pocinje da zuti,cini mi se kao da mu je smetalo to prskanje. Sta sad da radim? Ima li mu spasa? Dal' vredi da probam sa nekim 'ekobuster-om'?
 
Ако ти је прскалица била чиста и само клетокс у њој не треба да се бојиш,пасуљ је растао десет и више дана без сунца(вило је облачно)нормално да је жут,повратиће се!
 
Sto se tice prskalice,ne bojim se...hvala za savet/misljenje,zelim da verujem da si u pravu. Skoknucu do baste da slikam i da postavim...ipak slika govori vise od reci.
 
Trenutno stanje kod mene je ovakvo...
Posejan Zeleni (Slavonski) 25.04. Tretiranja koja sam uradio do sada. Stomp, Kletox+Megafol+Epinextra(split aplikacija), Pulsar+Savazon(split aplikacija), Ridomil gold+Citovit+Ekobuster2+NPK10:40:10
img6864.jpg

img6866.jpg

img6872.jpg
 
Da pitam, ima li neko sredstvo za suzbijanje trave koja je vec dosta porasla i da moze da se prska gde je zdruzena sadnja pasulja i belog kukuruza? Ima i sirka iz rizoma niklog
 
moj danas počeo cvjetati, onaj što je prvi posijan, a baš najavljuju neke visoke temperature, što nije dobro....
 
I sada planiram prskati protiv ziska, dok je poceo cvjetati i prije otvaranja cvjetova treba prskati.....dok zizak nepolozi jaja unutra....
 
Koji insekticid preporučujete za vaši i gusenice u pasulju a da nije agresivan, da ne zaustavlja rast istog i da može u cvetanju? Gledam ima dosta probušenog lišća i pronašao sam par gusenica.
 
Nazad
Vrh