Pasulj

Kod mene se zeleni lišće ali su sve maune suve.
 
Ja imam jos pasulja iz 2015 god na lageru,zovu me i nude 150din na veliko... Kako se kod vas krecu cene?
 
A koji pasulj imas. Meni nudili za proslogodisnji žutozeleni evro i nisam dao

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Meni ostalo nekuh 300kg pa mi i nije tako žurba da ga prodam sačekaću još da vidim kakva je situacija a novi i pored zalivanja dosta podbacio u odnosu na prošlu godinu

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ja sam nekim stalnim mušterijama već najavio za veću cenu , 300 na malo i 250 na više , pasulja jednostavno nema nigde a i uvozni nije ništa jeftiniji čak je i skuplji i to prošlogodišnji , nisam srećan što moram dizati cenu jer mušterije su mi pretežno penzioneri koji su i ovako u teškoj materijalnoj situaciji ,bio bih srećniji da je rodilo više pa da je cena niža ali šta da se radi barem da izvučem uloženo.
 
U konacnici kako je rodio grah ove godine,nitko ne pise o prinosu.
Ja jos nisam zavrsio imam sareni na njivi, fali mu par dana da i njega skinem, njega sam sijao zadnjeg.
Zeleni sam odradio savrseno je jednako sazrijao i dosta je krupan kao i prosle godine.
Prinos neznam dok ga ne provijem i zbrojim povrsine...
Imam nesto od lane graha jer ga nisam dao za bagatelu svercerima.
Cjena mi je ista kao lani 25kn i trudim se odrzati kontinuitet jer nitko ne voli poskupljenja, nikoga nije ni briga za susu i moju proizvodnju.
Zato sam ulozio u navodnjavanje kako bi kvalitet ostao isti kao i ranijih godina jer moje musterije moraju dobiti max. kvalitet pa i cjena moze biti malo veca.
Zato radim vise kultura i to mi se isplati sijem od svega pomalo i nista mi ne propada .
 
Nije lose rodio, ali zbog kise 8 dana stojim, i evo trebao ujutro raditi, kisa pada, nigdje ju nisu najavili....
 
Da kisa je sinoc padala i kod mene al 6l, nista znacajno.
Grah kad je zrel kisa mu samo skodi,dobije tamniju boju a neka zrna dobiju i klicu sto su na zemlji.
Jedne godine mi je palo 50l kise u par dana a bio je zrel poslije je bilo skarta i naravno malo je oksidirao od vlage.
Par litara nece nista promjenit jedino sto treba sacekati da vlaga opet izade.
Sada javljaju visoke temp. tako da ce se moci odraditi.
 
Ljudi, vidim da radite veće količine pasulja te stoga pitanje: kome ga prodajete (ne konkretno nego da li na veliko trgovcima ili na kilo dve)? Mi smo ranije radili na veliko i mogli smo prodati i 10x više da je bilo. Onda došli razni supermarketi i prodaja, a samim tim i prozvodnja, je stala.
 
Snalazimo se svakako.....sve trgovine su zeznule domacu proizvodnju, jer sve uvoze, i to se nikad nece promjeniti....
 
U Idei 140din beli pasulj krupan bas, to sam danas video ne znam da li je akcija ili je to cena na duze vreme.
 
Dok smo imali pasulj bilo je da imamo prinos i 12m/kj a sledeće godine 3m. Mnogo zavisi od oprašivanja tj kakvi su vremenski uslovi u tom periodu.
 
Mene krenuli zvati ko ludi za grah jer imam oglas na njuskalu a hoce ga za bagatelu, al to ne ide kod mene.
Maloprodaja, trznica i nagodinu za sjeme i ode sve.
Netreba zuriti grah nije kvarljiva roba,godina je bila losa tako da ce sve otici kila po kila.
 
Nazad
Vrh