pasirke za paradajz

reggacci

Član
Učlanjen(a)
7 Dec 2011
Poruka
794
Mislim da je bolje da stavis kod mene nema nista mada ja i nekoristim pasirku u te svrhe ali bolje je staviti gumene prstice cuvas dobos hoce kada vecu kolicinu radis da se nagomila kostica a kod mene je motor 4kw pa roka sve zivo drobi zulja tako da je bolje nesto postaviti da ga skida sa dobosa

skal

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
971
ja imam na ulazu de ubacujem na toj osovini jedno 10 nozeva navarenih duzine 5cm tako da kad ubacim u nju oni sve rasčerupaju tako da nema gomilanja i sito ništa ne trpi mada sito mije malo deblje baš zbog toga da nebi bilo problema

bogi023

Član
Učlanjen(a)
7 Sep 2009
Poruka
193
@reggacci
Koliko vidim na slici kod tebe je sito spolja(donja polovina)ako nemas nista unutra sta melje paradajz?

@skal
Jos je onda bolje tako odraditi. Na ulazu staviti gumene prste da zdrobe voce pre nego sto udje u dobos,a da ne polupaju kostice pa onda ostaje da kasa prodje kroz rupe na situ,a kostica polako da izadje na drugi kraj.
I meni je sito debelo 2mm,a rupe su msm 7 ili 8mm

reggacci

Član
Učlanjen(a)
7 Dec 2011
Poruka
794
Bogi unutra postojedve udarne letve koje su na prohronskoj osovini i koje se kace na dva leptira i mogu se stelovati u zavisnosti sta se melje

skal

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
971
Ja imam tri letve al su fiksne bez štelovanja.sito debljine 1.2mm a rupe 2mm, jer cediljka je predvidena samo za paradajz ,al tu samse mozda zeznuo al većje gotovo.

reggacci

Član
Učlanjen(a)
7 Dec 2011
Poruka
794
Nisi skal jednostavno napravi jos jedan dobos i kod mene je ovaj na slici za paradajz,inace menjam kada treba za sljivu ili ti nesto drugo

Vrh